Vsf T100 vs fuji touring

osurgan

Üye
Tepki
4
vsf t100 alivio set v fren 2400lira

fuji touring 2300lira

sizce hangisi daha dogru secim? yorumlari alabilir miyim?

amacim uzun tur yapmak, ama okula gidis gelistede aktif olarak kulkanacagim, saglam olmasi cok onemli; 5-6 yil kullanacagim

simdiden tesekkurler

Scudo
Tepki
21
İsim
Alperen
Bisiklet
Kron
Fuji tourning derim ilkgördüğümde kaynar sular boşaldı kafamdan aşşağı inanılmaz güzellikte bişey :)

Metindurak

Üye
Tepki
37
İsim
Metin
Bisiklet
Diğer
Vsf bisiklet gezgini satıyor benim bildiğim fuji ise bir çok satan dükkan var lakin bu yıl stokların hepsi bitti gibi...vsf fuji surly arasında gelip gittim, en sonunda surly topladım tahminimden biraz fazlaya mal oldu...vsf ve fuji arasında kararsız kalsam ben fujiiyi tercih ederdim 28 jant olması turlar için sıkıntı olur vs gibi sorular kafamı benimde çok zorladı sonunda 26 jant topladım ama gerek yok eksiksiz donanımıyla dropbarıyla fuji bence daha iyi üzerinde de deore var daha e daha ne olsun :)

• Beğen
Tepkiler: Osman Kıtay

osurgan

Üye
Tepki
4
@Metindurak
@Metindurak abi, fuji ile arasinda fiyat farki yok. deore sanirim alivio dan daha iyi, peki neden ayni fiyata satiliyor?
birde gundrlik hayatta fuji nin gidonu rahatsizlik verir mi ki? her gun okula gidecegim, ilk bisikletim olacak adam akilli, sakata gelmeyelim?

@osurgan ek olarak suan kimse bisikleti alamiyormus stok sorunu varmis, benim 2-3 hafta icinde elime gecmesi lazim bisikletin. var mi fuji de bu imkan

Metindurak

Üye
Tepki
37
İsim
Metin
Bisiklet
Diğer
vsf için bisiklet gezginine stok sorabilirsin... fuji için bayağı bir stok sıkıntısı yaşanıyor yaz başında fuji için millet kuyruğa giriyordu... ikiside çelik kadro ikiside güzel bisiklet donanım olarak fuji tabiki daha iyi...dropbar gidon hiç kullanmamıştım bisikleti alana kadar tamamen estetik kaygılarla almıştım sonra iyi almışım dedim açılı gidon boğazıyla bence dropbar çok kullanışlı açılı olduğu için gidonu daha dik bir pozisyonda kullanabilirsin sıkıntı olacağını sanmıyorum...şuan birde katlanır bisiklet aldım üzerinde flat bar var ve beni rahatsız ediyor drop bara çevireceğim galiba...günlük kullanım dışında turu çıkacaksan ve fujiyi beklemeyeceksen ( Bence bekle ) kelebek gidon ya da drop bar tavsiye edebilirim...vsf donanımı düşük tutup öne dinamo koymuş biraz fazla şehirli...:) karar senin

osurgan

Üye
Tepki
4
@Metindurak

anladım hocam tesekkurler, fuji yi bekleyemecegim cunku okula baska turlu gitme sansim yok; belki aylarca bekleyecegim, riske giremem

Vsf t100 hakkinda hayal kirikligi oldu biraz; asıl amacım uzun uzun turlara cıkmak cunku; vsf bu turlarda pisman eder mi beni? yoksa başka modelleri mi arastirayım..

Ek olarak, baska yazilarda t100ün ömurluk oldugunu ve hic bi ekleme yapmadan uzun turlara cikabilecegimiz soylenmisti, yıkıldım suan.

Metindurak

Üye
Tepki
37
İsim
Metin
Bisiklet
Diğer
vsf çok kaliteli çelik kadrolardan üretiliyor ve insanlar öyle bisikletlerle tura çıkıyor ki senin almayı düşündüğün vsf onların yanında resmen ferrari gibi kalıyor...bisiklet çok güzel ancak donanım olarak biraz yükseltmeyi düşünürdüm ben ha gereklimi o sana kalmış ... eğer tura çıkacaksan kelebek gidon kullanmanı salık verir bir çok kişi, olmazsa olmaz mı hiçte değil ama farklı tutuş pozisyonlarıyla büyük konfor sağlar ve değişiklik öyle çok masraflı bişey de değil...fujiyi beklemek istemiyorsan vsf çok güzel bisiklet...

osurgan

Üye
Tepki
4
@Metindurak değerli yorumların için teşekkür ederim abi

şehir bisikletini tur yapmak istemiyorum; bu şekilde türkiyede touring modeliyle geçen nadir bisikletler var benim bütçemde. o yüzden vsf isminin kalitesine güvenerek t100 alacağım.

ali baykal

Üye
Tepki
70
Bisiklet
Fuji
fuji touring 1000 usd. hesabınızı ona göre yapın. takip ettiğim bir bisiklet olduğundan stok olmadığını ve tedarik problemi olduğunu biliyorum. ikinci el sitesine bakarsanız 57 kadro vsf t500 vardı ...

osurgan

Üye
Tepki
4
@ali baykal

fuji yi eledim hocam, o kadar bekleme sansim yok

vsf uzun tur bisikletimi hocam? yani vites sisteminin dusuk olmasi, maliyeti konfor icin harcamislar, sizce olumlu bi sey mi?

osiosborn

Aktif Üye
Tepki
151
İsim
Onur Ö.
Bisiklet
Trek
Fuji touring'in yenisinde attrıcılar microshift ve shimano alvio ve deore kombinasyonu diye görmüştüm bir yabancı sitede. Eskilerde sadece deore kullanılıyor diye hatılıyorum.

Dikkate alınması gereken bir değişiklik.

Sırasıyla 2016 ve 2015 versiyonları:

(link)
(link)

ozgurgokalp

Daimi Üye
Tepki
663
Bisiklet
Cannondale
Kesinlikle Vsf derim. Bu bisiklet safkan bir tur bisikletidir. Fakat tercihen gidon değişikliğine gidilebilir. Bir tur bisikletinde dinamo, bagaj, çamurluk, far oldukça önemlidir. Bunlar sonradan takılmaya kalkılırsa bisikletin yarısı kadar tutar. Ayrıca alivio hiç te kötü bir sistem değildir. Deore de alivio da acera da kullandım, belki abartı gelecek ama en rahat ettiğim sistem acera oldu. Bunlara fazla takılmayın. Acera ve yukarısı sorunsuzdur. (Shimano vites sistemleri bildiğim kadarıyla Altus-Acera-Alivio-Deore diye sıralanıyor.) Kısaca Vsf fiyatına göre çooook iyi. Tam bir fiyat performans ürünü.

• Beğen
Tepkiler: ersoy balcı

ali baykal

Üye
Tepki
70
Bisiklet
Fuji
@osurgan
@osurgan

kurcalamayın bu kadar. sedona 729 kullanıyorum. x3 var tıkır tıkır çalışıyor. tadını çıkarmaya bakın;)

osurgan

Üye
Tepki
4
@Metindurak @ozgurgokalp @ali baykal @Alperenyuruk

bi sorum daha olacak; belki bütçe artırıp vsf t500 alabilirim, küçük bi ihtimal.

bu fiyata(3500tl) alınacak bi bisiklet mi sizce? tamamı deore dizmişler. arka bagaj, dinamo, ön-arka far, çamurluk hepsi bisikletin üzerinde. benim gibi tecrübesiz biri için her şey hazır gibi.

son olarak 28'' jant yazıyor. tur için 28 mi 26 mı daha uygun. orta mesafeli turlar.

ali baykal

Üye
Tepki
70
Bisiklet
Fuji
rohloff a kadar gider:) donanımlarla ilgili detaylı bilgim yok. diğer arkadaşların yardımcı olacağını umuyorum...

ozgurgokalp

Daimi Üye
Tepki
663
Bisiklet
Cannondale
Bütçeniz dahilinde ulaşabileceğiniz en iyi modeli alın. Ben size rohlofflu olan modeli öneririm ama maalesef çok pahalı. Fakat yine de diğerlerine göre VSF fiyat performans açısından önde. Siz bütçenize göre olan VSFyi alın, güle güle kullanın. Hepsi iyidir.

dr_mrh

Daimi Üye
Tepki
129
Bisiklet
Carraro
medeniyetten çok kopmayacaksanız bisiklete çok aşırı yük yüklemeyecekseniz benim tavsiyem 28 jant olur
26 jant tan biraz daha hızlı olur, ama jant telleri birazcık daha dayanıksız olabilir. yokuş çıkarken küçük lastik daha avantajlı
26 janta her yerde parça uydurabilirsin
boyuna göre tercih yap uzun biri isen 26 seçme, çok kısa isen 28 seçme. gerisi sana kalmış

Metindurak

Üye
Tepki
37
İsim
Metin
Bisiklet
Diğer
@osurgan deoreli vsf fiyat olarak fena değil... şu dolar kurunda deoreli surly toplasan sana zaten maliyeti 4000 tl civarı olur... t500 de brooks sele üstünde geliyorsa 100-150 tl lik bir harcamayla ktslebek gidon sonra yola devam mantıklı görünüyor...26-28 tamamen sana kalmış asyanın yükseklerine çoook bozuk yollara girmeyeceksen 28 alabilirsin... şimdiden hayırlı olsun kadro boyuna çok dikkat et :)