Vsf fahrrad manufaktur bilgi tecrübe ve resim paylaşım başlığı

uyto

Üye
Tepki
19
Bisiklet
Merida
54 sayfayi da okudum.. bisikletlerinize bayıldım. iyi günlerde sürün. belki bir gün ben de bisiklet gezginine gider bi tx400 xt de ben alırım.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
Tepkiler: five
Scudo

wenom

Forum Bağımlısı
Tepki
672
İsim
rafet
Bisiklet
Diğer
@uyto insallah hersey gonlunuzce olsun vsf candir

Baslik uzun zamandir bos kalmis, vsfciler nerdesiniz:):)

• Beğen
Tepkiler: nonsteril

ogeday13

Aktif Üye
Tepki
73
Bisiklet
Diğer
Merhaba arkadaşlar,

Yakın zamanda ben de vsf tx 400 almayı düşünüyorum, ancak rohllof ile shimano arasında kaldım. Sizce hangisi?

Özellikle Shimano'dan Rohllof'a geçiş yapan arkadaşlar değerlendirirse sevinirim.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Hastateker

Forum Bağımlısı
Tepki
772
İsim
Osman Özgün Yıldız
Bisiklet
Trek
@ogeday13
Erdoğanlar bisiklete jant ördürmeye gittiğimde rohllofun sohbeti geçmişti.
Ayrı dünya olarak nitelendirmişti oradaki ağabey.
150 bin km garanti veriyor firma.
Bence denemeye değer

wenom

Forum Bağımlısı
Tepki
672
İsim
rafet
Bisiklet
Diğer
Imkan yetiyosa direk rollhoflu alin ilerde taktirmak isterseniz orjinali gibi olmuyo

ogeday13

Aktif Üye
Tepki
73
Bisiklet
Diğer
Firma arkasında fazlasıyla duruyor.

Benim merak ettiğim özellikle performans boyutu. Yani 30 vitesli xt ile 14 vitesli rohllof arasında fark edilir derecede performans kaybı var mıdır?

• Beğen
Tepkiler: Atasoy ve muhyt

KuzeydenGaliba

Daimi Üye
Tepki
266
İsim
KuzeydenGaliba
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Rohloff iyidir, hoştur ama bakım veya arıza nedeniyle ustasını nerede bulacağız? İstanbul'da yaşamayan var sonuçta.

• Beğen
Tepkiler: ulsbyrm ve uyto

wenom

Forum Bağımlısı
Tepki
672
İsim
rafet
Bisiklet
Diğer
Bu konuyla ilgili en iyi bilgiyi bisikletgezgininde secil yada alexden ogrenebilirsiniz

• Beğen
Tepkiler: ahmetyavuz

ahmetyavuz

Günümüzde uygarlaşmanın ölçütü bisiklete binmektir
Tepki
352
İsim
ahmet karakaya
Bisiklet
Giant
@arsiyan
Güle güle kullanın!

• Beğen
Tepkiler: nonsteril ve uyto

Ahmet Bag

Daimi Üye
Tepki
489
İsim
ahmet
Bisiklet
Scott
güzel günlerde binesiniz:harika:, bir rohloff meraklısı olarak bol muhabbetli deneyim ve tur paylaşımlarınızı bekliyorum

alwaysace

Aktif Üye
Tepki
262
İsim
Osman
Başlangıç
2002—03
Bisiklet
Canyon
İnşallah bigun almak nasip olur benim için çok para :( :) :)

• Beğen
Tepkiler: Ahmet Bag

ogeday13

Aktif Üye
Tepki
73
Bisiklet
Diğer
@arsiyan

Rohloff kullanım avantajlarını ve deneyimlerinizi paylaşırsanız sevinirim.

arsiyan

Üye
Tepki
47
İsim
okay
Bisiklet
Lapierre
@ogeday13
Aslında normal vitesli bir modelini almak için girmiştim dükkana fakat bana uygun kadro boyu kalmadığından yeni gelecek kadrolarında kurdan dolayı pahallı olacağından hiç aklımda yokken rolhoff lu olanı almış bulundum. Hala doğru yaptığımdan emin değilim. bozulmaz, yüzbin km garantili falan filanda ya bozulursa orada tur bitti işte diğer sistemi dünyanın her yerinde ucuzu da olsa bulup değiştirirsin veya tamir edip yoluna devam edersin. bakalım zaman gösterecek.
Çok fazla deneyimleyemedim ama ilk izlenim olarak vites değiştirmek çok rahat. pedal çevirerek 45 km hıza kadar çıkmak mümkün gibi geldi. rampaları çıkmak diğer sisteme göre biraz daha rahat gibi. eksi yanı biraz ağırlık oluşturması.
Uzun turlardan sonra kullanıcı deneyimlerimi size daha net aktarabilirim.

@ahmetyavuz teşekkür ederim

@ahmetbag Teşekkür ederim Ahmet bey

ahmetyavuz

Günümüzde uygarlaşmanın ölçütü bisiklete binmektir
Tepki
352
İsim
ahmet karakaya
Bisiklet
Giant
@arsiyan
Endişe etmeniz normal. Az kullanılan bir sistem. Uzun zamandır rohloff u takip ediyorum. Yakın zamanda Alman bir turcunun bisikletinde inceleme olanağı buldum. İçiniz rahat olsun kullanım amacı olarak yaptığınız en isabetli karar olmuş.

bilmiyom

Üye
Tepki
4
Arkadaşlar ben de Vsf T300 2015 modelini alma arefesindeyim, en azından ciddi ciddi düşünüyorum. Birkaç soru var aklımda, cevaplarsanız çok sevinirim. 1- İlk sorum, ağırlıkla ilgili. Malumunuz "hafif bisiklet" fetişizmi var birçoğumuzda. Almanya'da Vsf şehir içinde çok yaygın kullanılıyor, şahidim. 16 kg ağırlık şehir içinde ve uzun turlarda sorun teşkil ediyor mu? 2- Konforun iyi olduğu söyleniyor da hız nasıl. 3- İleride Rohloff sistemi taktırmayı düşünüyorum. Birkaç arkadaş bunun aparatla mümkün olduğunu yazmışlardı daha önceki sayfalarda, bu kesin bilgiye mi dayanıyor yoksa mantık yürüterek mi ulaştınız sonuca. Yardımlarınız ve ilgileriniz için teşekkür ederim.

ogeday13

Aktif Üye
Tepki
73
Bisiklet
Diğer
@bilmiyom

Öncelikle Rohloff takılabilmesi için kadronun uygun olması şart. Yani aparatla Rohloff'un takılacağını pek sanmıyorum. Bu konuda Bisiklet Gezgini'ne danışırsanız daha sağlıklı bilgi alırsınız.

T300 tur için düşünüyorsanız ağırlığı o kadar dert etmeyin. Onlarca kilo yükünüz varken bisikletin ağırlığına takılmak pek mantıklı değil. Hafif fetişizmi genelde yol bisikleti kullanıcılarında yaygın olur.

VSF genel anlamıyla konfor konusunda ideal olduğunu düşünüyorum, ancak hız konusunda sizin bisikletten ne beklediğinize bağlı. Yani tur içinse kişisel görüşüm fazla hızlı gitmek, yolu en kısa sürede tüketmek turun mantığına aykırı.

Son olarak kafanızdaki soru işaretlerini Bisiklet Gezgini'ne uğrayarak da netleştirebilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: bilmiyom