Vsf fahrrad manufaktur bilgi tecrübe ve resim paylaşım başlığı

Fahrrad

Aktif Üye
Tepki
154
İsim
Necmettin Cinar
Bisiklet
Diğer
Ilker hocam siz Namik incekara ile turlayan arkadasmisiniz?

• Beğen
Tepkiler: ilker
Scudo
Tepki
55
Bisiklet
Orbea
@ilker tx400 ile ilgili sorulariniza cevap vermeye calisiim.Oncellikle dinamonun yeterli oldugunu rahatlikla soyleyebilirim aydinlatma ekipmanida gayet basarili henuz baska cihazlari sarj etmedigim icin o performansini bilemiyrm. Akicicilik ise sasirtici derecede akici dogru kadans ile cok rahat ve akici yolculuk yaprsiniz. Son dinamo mutlaka daha basarilidir ama bence kullanim amacina gore dusunulmeli yetrlilik. Boyum 1.71 kilo 68 kadro boyum 47 oldu. Bu kadro tam bana gore, kontrolu yuklu veya yuksuk son derece kolay ve dengeli bir kadro 26" lik jant ve 2.00 lik lastiklere ragmen 28" lik bir bisikletin kesinlikle arkasinda kalmazssiniz arti ivmelenme jant farkindan sanirim daha iyi. Bisiklet gezginindeki arklardan sozetmeme sanirim gerek yok :) kesinlikle almasaniz bile gidip tanisin. Not: tx 400 u alinca yapilmasi gerekn birkac degisiklik var uzun kullanimlar icin daha uygun bir sele,(ben brooksb17 aldim)ayarli gidon bogazi yada yukseltici ve daha ergonomik bir gidon ( ilk alacaginiz zaman bunlari degistirirsniz sadece aradaki farki odersiniz ki buda kucuk bi fark,brooks ayri:)

Fahrrad

Aktif Üye
Tepki
154
İsim
Necmettin Cinar
Bisiklet
Diğer
@ilker
Insallah sizde vsf sahibi olursunuz,Namik la uzun tur planimi var.Size ve Namik a selamlar,belki bu yaz izinimde görüsebiliriz bisikleti getirmeye niyetim var.

Tepki
55
Bisiklet
Orbea
@Fahrrad t700 guzel bir bisiklet ama tur icin dusunuyorsaniz ve 28" jant olsun diyorsaniz tx randonneur 105 30 speed bakmanizi oneririm hem gidon ve dinamo avantaji hemde bagaj avantaji yasarsiniz arti lastikler biraz daha genis ki turda yukluyken iyi olabilirler. Sayet amaciniz yuklu uzun turlar degilse t500 f/p olarak t700 tercih edilmeli"xt evet daha yuksek ama inanin deore de sizi hic uzmeyecektir)28" olmak zorunda degilse t700 ilekiyasla tx 400 tavsiye ederim.

• Beğen
Tepkiler: Fahrrad

ilker

Forum Bağımlısı
Tepki
987
İsim
İlker
Bisiklet
b'Twin
@Fahrrad
Sağolun, buralısınız sanırım. NAmık'la olmasa da benim bir uzun yol projem var, ayrıca burada bir kaç günlük turlar için de biçilmiş kaftan olacak bu bisiklet alabilirsek eğer.

• Beğen
Tepki
55
Bisiklet
Orbea
@ilker rica ederim, tx400 u almadan once uzun bir arastirma yapmistim, bisikletimi de sadece tur amacli degil sehir ici ulasim amaclida aktif kullaniyrm bu sebeple sormak istediginiz birsey olursa ayrintili cevaplar verebilirim iyi gunler .

• Beğen
Tepkiler: ilker

ilker

Forum Bağımlısı
Tepki
987
İsim
İlker
Bisiklet
b'Twin
Bu bisikletin alın borusu sizin paylaştığımız resme gore çok kısa. Kadro boyundan mi kaynaklı yoksa 2016 modeller bu şekilde mi, bilginiz var mi acaba?

@herman karakasli

@wenom

Fahrrad

Aktif Üye
Tepki
154
İsim
Necmettin Cinar
Bisiklet
Diğer
@herman karakasli
herman karakasli bilgiler icin tesekkürler,bu hafta sonu fuar da vsf leri inceleme sansim olacak bakalim benim Stevens randonneurumla karsilastiracagim.Tx 400 gercekten agir abi gibi duruyor .Bu arada seleniz cok sik,bende bir brooks edineyim siyah renk bisiklete bordo iyi gidecek herhalde.

• Beğen
Tepkiler: wenom
Tepki
55
Bisiklet
Orbea
@Fahrrad tsk ederim. Uzun surusler icin brooks gercektende olmasi gereken bir urun. Siyah renk bisiklete istediginiz her rengi kullanabilirsiniz hepsi cok guzel olacaktir. Cantalariniza uygun bir selede olabilir, Brooks un cok guzel renkleri var ama bakir el percinlisini almanizi oneririm gerdirmelerde biraz fazla kacirirsaniz bakir percinin mukavemeti daha yuksek seleniz deforme olmaz. Ayrica bisikletiniz hem donanim hemde marka olarak kaliteli bir bisiklet, yerinizde olsam elinizdki bisiklet yerine tx ve veya gibi bir tur bisikleti bakacagima bu modellerin rohloff vitesli modellerine yonelirim,rakam biraz yukari cikar ama sistm cok iyi .

• Beğen
Tepkiler: wenom ve Fahrrad

ilker

Forum Bağımlısı
Tepki
987
İsim
İlker
Bisiklet
b'Twin
@wenom Tur çantaları da ciddi maliyet, siz ne yaptınız?

ilker

Forum Bağımlısı
Tepki
987
İsim
İlker
Bisiklet
b'Twin
Tx 400'e drop bar takan var mı biliyor musunuz?

Fahrrad

Aktif Üye
Tepki
154
İsim
Necmettin Cinar
Bisiklet
Diğer
@herman karakasli
Rohloff vites de 1400€ yu gecen bir rakam fazlaligi oluyor.

Tepki
55
Bisiklet
Orbea
@Fahrrad tx400 un rohloff lusu burada 1000 euro farkli, yanlis hatirlamiyrsam f/p rohloff lu en iyi bisiklet. Sonradanda takilabikiyr ama ekstra apartla oluyr o da bazi avantajlari kaldiriyr maalesef. Sayet butce uygunsa rohloff sehir icinden tura kadar en kullanisli vites sistemi ama haklisiniz o rakam farki azbuz degil. Sizi kullandiginz bisiklete alternatif aramaya iten nedir ?

• Beğen
Tepki
55
Bisiklet
Orbea
@Fahrrad bu arada siteye bakinca fark ettim fiyat farki dahilinde sadece rohloff farki degil son dinamo ve 70 lux luk far da var. sirf son bile hatrisayilir bir fiyata satiliyr. Sayet butce uygun ise rohloff lu bir tx400 tek kelimeyle harika bir f/p urunu .

• Beğen

wenom

Forum Bağımlısı
Tepki
672
İsim
rafet
Bisiklet
Diğer
@ilker acikcasi suan sehir ici kullaniyorum o acidan belki ucuz bise alabilirim idareten carsi pazar isimi gorsun diye ama daha sonrasi belki orbeada guzel bir canta gormusdum @herman karakasli bu konuda daha iyi bilgi verebilir diye dusunuyorum birde ortilebler var bisiklet gezgini e shopa bir goz atin isterseniz

• Beğen
Tepkiler: Fahrrad ve ilker