Volta a Catalunya 2016 (Catalunya bisiklet turu 2016)

Scudo
Tepki
46
Bisiklet
Scott
Nairo Quintana Zirveye oturdu froomeydan bu turdada bi cacık olmaz

D

Domestik

Misafir
@Hüseyin Kara Nairo başına kaza bela gelmezse turu aldı. Bundan sonraki etaplar GC bakımından fark yaratmaz.

Contador, Katalunya Turu’nun en zorlu tırmanışında Quintana tarafından alt edildi

Kolombiyalı, 5. Etap öncesi yarış liderliğini ele geçirdi.

4. etap öncesinde birbirine çok yakın zamanlara sahip büyük yarışçıların olduğu bir ortamda, Tur’un en zorlu ve en belirleyici etabında, Port Ainé’nin son kilometrelerinde daima kızılca bir kıyametin kopması beklenir, ve öyle de oldu.

Çok yaklaştı fakat elinden bu kadarı geldi: Alberto Contador (Tinkoff) biri hariç tüm rakiplerinin ataklarını savuşturdu. Contador’un savuşturamadığı atak etap sonunda yarış liderliğini ele geçiren Quintana’dan geldi.

Etabın kazananı Lotto-Soudal’dan Thomas de Gendt olurken, Porte son anda Contador’un elinden üçüncülüğü aldı ve Contador, Quintana’nın 15 saniye ardında (zaman bonusları haricinde) dördüncülükte kaldı.

Genel klasmanda Contador, Quintana’nın 8 saniye gerisinde. Bu çok az bir zaman farkı; fakat geçen sene Porte’un Alejandro Valverde’nin yalnızca 4 saniye önünde kazandığı Katalunya Turu gibi bir yarışta buna benzer küçük zaman farkları çoğu zaman belirleyici oluyor.

Contador: “Son kilometrelerde ataklar adeta bir çığ gibiydi. Dan Martin’e baktım ve sıkıntıda olduğunu gördüm, ama sonra Van Garderen’ın ardından gittim çünkü onun öylece gitmesine izin veremezdim, onun atağı çok tehlikeliydi. Garderen’ı kovalamak için harcadığım eforun cezasını ödedim ve o andan itibaren hepimiz çabaladık – Porte, Quintana ve ben... Bu ataklardan birinde Quintana gerçekten çok güçlüydü ve benim o anda soluklanmam gerekiyordu. Bundan dolayı, onu tekrar yakalamam olanaksızdı. Şu anda yapabileceğim tek şey onu bu güzel zaferinden dolayı tebrik etmek”.

Contador’un Paris-Nice yarışının son gününün son tırmanışında dahi genel klasman için zorladığı Geraint Thomas’ın da belirttiği gibi Contador asla çabucak pes eden birisi olmadı. Fakat, Katalunya Turu’nun son üç etabının profilleri, Contador veya Quintana’nın diğer rakipleri için çok az fırsat tanıyacak cinsten.

Son olarak Contador: “Movistar burada çok güçlü bir ekibe sahip, fakat biz önümüzdeki etaplara odaklanıp neler yapabileceğimize bakacağız” diye konuştu.

Orijinal haber: (link)

taner07

Forum Bağımlısı
Tepki
4.946
İsim
Taner Yılmaz
Bisiklet
b'Twin
REZALET!!

Ben bıktım artık bu rezalet televizyon yayınlarından ya! İşi bilmiyorsanız çekmeyin abi, biz de yayın yoktu deriz keyfimize bakarız; arkada atak oluyor kamera çekemiyor, atak oluyor önde adamın jantını, vitesini izliyoruz, arkada favorilerden geride kalanlar oluyor göremiyoruz, BİR GRAM ZEVK ALAMADIM YA! Tejay atak yaptı göremedik, sonra Contador atak yaptı onu da göremedik, o sırada Froome ve yarış lideri Martin geride kaldı onları göremedik, sonra Quintana etabı kazandıran atağı yaptı onu da göremedik! Yapacağınız işi s... Bu Katalanlar anca bağımsızlık diye tepinsinler, yarış yapmayın abi siz...

Quintana yine memleketten formda gelmiş hakkını verdi :harika::harika:

Tolga Çelebi

Forum Bağımlısı
Tepki
3.767
İsim
Tolga Çelebi
Bisiklet
Focus
@taner07

Vallahi haklısın. Atak falan hiç bir şey göremedik :kötü:

Bence katılan isimler mükemmel olsa da şu anda hayal kırıklığı Catalunya Turu. En azından yarın E3 var :asik:

• Beğen
Tepkiler: Murat A
D

Domestik

Misafir
@taner07 12 km kala girdim yayına. Baktım adamım Froome önlerde yok, kesin başına bir hal gelmiştir abandone olmuştur dedim. Yok öyle de değilmiş. Adamlar bir kez göstermedi Froome'u yarış sonuna kadar.

• Beğen
Tepkiler: selmantuncer

İlker_Yılmaz

Daimi Üye
Tepki
600
Bisiklet
Canyon
Contador ne çektiyse hep şu domestic kadrosundan çekti...Her yarışta tek başına onca kişiye karşı mücadele veriyor...Quintana sert eğimi bulunca affetmedi geçen yarışta iyi gözükmüştü...Froome içi normal sezon içinde adam gibi çıktığı ilk yarıştı ve onun için beklenen durumdu fakat bence lider olarak Geraint Thomas'ı tercih etmeliydiler...Adamın resmen hakkını yediler...

• Beğen
Tepkiler: Tolga Çelebi

Tolga Çelebi

Forum Bağımlısı
Tepki
3.767
İsim
Tolga Çelebi
Bisiklet
Focus
@İlker_Yılmaz

Rafa Majka dışında Contador seviyesinde domestiği yok Tinkoff'un. Contador hak etmiyor bu kadroyu. Sagan'ı alana kadar düzgün bir dağ kadrosu yapsalardı keşke. Kreuziger formsuz,Jull Hansen kötü,Mic Rogers eski formunda değil. Kısaca haketmiyor bu takımi " pistolero "

Emre Varol

Üye
Tepki
45
İsim
Emre V.
Bisiklet
b'Twin
Tabletten yazıyorum mesaj alıntının içinde cıkmış.

Emre Varol

Üye
Tepki
45
İsim
Emre V.
Bisiklet
b'Twin
Tabletten yazıyorum mesaj alıntının içinde cıkmış.

Özgür R

Forum Bağımlısı
Tepki
2.208
Katalunya'da 187 km Rialp-Valls arasında koşulacak 5.etap.Son yokuş olan Alt de Lilla 6.3 km uzunluğunda, eğim %4.8. Etap sonunda 10-6-4 şeklinde zaman bonusları olacak.

http://cdn.cyclingstage.com/images/volta-a-catalunya/2016/stage-5-profile.jpg

x-rayted

Forum Bağımlısı
Tepki
1.102
İsim
Cenk K.
Başlangıç
1972—73
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Noluyor bu turda :) Dan Martin ve Alberto Contador sprint kapısını önce geçip puan bonifikasyonlarını mı almış ??
Katalanca bilen var mı ?
Resmi sitesinde şöyle yazıyor
"Daniel Martin i Alberto Contador han bonificat a l'sprint intermedi de Àger!"

Özgür R

Forum Bağımlısı
Tepki
2.208
@x-rayted Dan Martin'i bilmiyorum ama Contador 1 saniye aldı ve genel klasmanda farkı 7 saniyeye indirdi Quintana ile..Son güne kadar kovalayacaktır Contador..

Ekleme: Dan Martin 3 saniye almış ara kapıdan.Etapta 80 km koşuldu kaçış grubu oluşmamış. Peloton toplu halde.

Tolga Çelebi

Forum Bağımlısı
Tepki
3.767
İsim
Tolga Çelebi
Bisiklet
Focus
Zaman bonusları için Contador gider :harika:

D

Domestik

Misafir
Poels güzel bitirdi. Son kilometrelerdeki iniş ve çıkışları çok iyi kullandı, gücünü korudu ve etabı aldı. Sky'ın Katalunya Turu'ndaki misyonunu tamamlamış oldu.

Tepki
97
Bisiklet
Corratec
Genel klasman son durum ve zaman farklarını bilen var mı? Bu gün finişin ardından E3 Herelbeke ye geçti Eurosport...