Volta a Catalunya 2016 (Catalunya bisiklet turu 2016)

Özgür R

Forum Bağımlısı
Tepki
2.208
Katalunya'da Baga-Port Aine arasında koşulacak 172 kilometrelik kraliçe etap günü..Etap Cadi tüneline doğru tırmanış ile başlıyor.Daha sonra profilde 3 adet zorlu tırmanış görülüyor.

http://cdn.cyclingstage.com/images/volta-a-catalunya/2016/stage-4-profile-.jpg

Port de Canto-25 km,ortalama eğim %4
Alt de Enviny-8 km,tırmanışın en dik bölümleri zirveye yakın.
Port Aine-19 km,ortalama eğim %6.3

Dün koşulan etaptan sonra Dan Martin 6 saniye farkla lider.Etap sonunda gene 10-6-4 saniye zaman bonusları olacak.

(link)

Scudo

Tolga Çelebi

Forum Bağımlısı
Tepki
3.767
İsim
Tolga Çelebi
Bisiklet
Focus
Şöyle de bir ayrıntı var tırmanışların hepsi arka arkaya yani biri başta biri ortada biri sonda değil. Bir tırmanış bittikten,inildikten sonra hoop diğer tırmanışa geçilecek :)

25 + 8 = 33 km'lik bir tırmanıştan sonra 19 km'lik %6.5 ortalama eğimli bir tırmanış inanılmaz bir etki yaratacaktır.

Ozan k.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.738
Bisiklet
KTM
Isin ilginci etap ortasina kadar habire inecekler. Bayagi suratli bir etap aslinda. Ortalama 60km falan bile olur. Sonra cok baba 3 tane tirmanis var.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Etap profili şu şekilde. 1170 metreden 600 lere iniyorlar sonra tekrar 1720 ,1220 ve 1975 metre yüksekliğinde bitiş var gerçekten çok güzel etap olacak . Son yokuş 19 km uzunluğunda çok uzun bir yokuş, başta ve sonda % 12 eğimleri görüyor,ortalama eğim % 6,34 ile Tour de France yokuşları dozajında.
Adsız.jpg

x-rayted

Forum Bağımlısı
Tepki
1.102
İsim
Cenk K.
Başlangıç
1972—73
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
etap başında da ilk 5 km de %6 lık bir eğim var sanırım.

Etap başında meintjes ve bir kişi daha kaçış denemiş ama movistar önderliğinde grup onları nötralize etmiş galiba. Sitesinde anlayabildiğim bu kadar :D

İlker_Yılmaz

Daimi Üye
Tepki
600
Bisiklet
Canyon
Çok deli bir yarış umarım olası bir tipi nedeniyle iptal olmaz çünkü tepelerde 75-80 cm kar varmış...Son yarışta Quintiana zorladı ama eğimin sürekliliği olmadığı için geri planda kaldı bu yarışta oda oldukça etkili olur kanaatindeyim...Froome tam formunu bulmuş görünmedi, Contador ise sanki burayı hedef belirlemişcesine en hazır kişi görünümündeydi ama domestikleri ne kadar iyi iş çıkartır onu bilemem...Yıldızlar topluluğunun bir arada olduğu bu etap efsane bir sona bizleri şahitlik edebilir merakla beklemekteyim :hrkbuya::ssrtcbya::hrkbuya:

Kazuya

Forum Bağımlısı
Tepki
1.480
İsim
Emrah
Bisiklet
Specialized
@Zafer KAPLAN internet yayını 16.30 da,
eurosportta eşzamanlı başlıyor genelde

(link)

• Beğen
Tepkiler: Zafer KAPLAN

Hüseyin Kara

Aktif Üye
Tepki
141
Bisiklet
KTM
Froome destekçisiyim ama nedense bugünkü yarışta Quintana'dan bir atak bekliyorum. Contador ve Froome'un olduğu yarışı koparıp alsın istiyorum. Bu arada etap sonları hep metroya girdiğim saate denk geliyor. Metro kapısında ağaç oluyorum yarış bitsin diye. Bugün biraz hızlı tamamlarlar inşallah :):)

Serkan.Ç.

Forum Bağımlısı
Tepki
764
Bisiklet
Mosso
bu yarış da froome podyum görürse benim için sürpriz olur
adamın ilk ciddi sezon yarışı diyebiliriz bu tur için diğer herkes bir yerlerde adam gibi yarışıp geldi.
bu turda sky adına diğer adamlara dikkat etmeniz daha mantıklı gibi

• Beğen
Tepkiler: cagdas81

Tolga Çelebi

Forum Bağımlısı
Tepki
3.767
İsim
Tolga Çelebi
Bisiklet
Focus
Berkem Ceylan mikrofonda :harika:

Hava sıcaklığı 1 derece varış noktasında

İlker_Yılmaz

Daimi Üye
Tepki
600
Bisiklet
Canyon
Arkadaşlar telefondan izlemek istiyorum ama canlı yayın veren bir yer varsa link atabilirmisiniz ?

Tolga Çelebi

Forum Bağımlısı
Tepki
3.767
İsim
Tolga Çelebi
Bisiklet
Focus
@Ahmet.KOÇ

Şimdi bir şeyler oluyor :)

@selmantuncer

Eurosport 1

• Beğen
Tepkiler: selmantuncer
D

Domestik

Misafir
Weening rahat gidiyor diyordum halbuki De Gent de takipteymiş, onu kaçırmışım. Güzel bir atak yaptı. Offf Quintana...

Tolga Çelebi

Forum Bağımlısı
Tepki
3.767
İsim
Tolga Çelebi
Bisiklet
Focus
Quintanaaaaa :)

Contador her şeye rağmen gayet iyidi ben beğendim açıkçası.Froome ve SKY alarm veriyor.Porte yine yaptı yapacağını puanları aldı Contador'dan :kötü: Tejay bu sene lider olmayabilir,Porte domestikliği bırakır bence yada çift lider olurlar.

Düz etaplarda Tinkoff deneyecektir artık şansını ama Paris-Nice'den sonra burada da bir ikincilik bizi üzer :)

Özgür R

Forum Bağımlısı
Tepki
2.208
Peter Weening son 2-3 km kala yakalandı, etabı Thomas de Gendt kazandı.Yeni genel klasman lideri Nairo Quintana..

https://pbs.twimg.com/media/CeU6oitXEAEIu5U.jpg:large

https://pbs.twimg.com/media/CeU7Jx2W4AARymQ.jpg:large