Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

VM303_STI.exe & CPU sorunu

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında mehmetbaris87 tarafından paylaşıldı.

1. mehmetbaris87

mehmetbaris87 Kıdemli Üye

Seviye:
    arkadaşlar son birkaç gündür VM303_STI.exe adında bir dosya bilgisayarı açtıktan bir süre sonra işlemcimi felç ediyor sürekli %50 kullanıma neden oluyor ve bilgisayar diğer uygulamaları çalıştırırken zorlanmaya başlıyor. ne işe yaradığını bilmiyorum, görev yöneticisinde işlemler sekmesinde sonlandırdığım zaman genelde bu %50 kullanım olayı diğer .exe dosyalarına atlıyor onları da sonlandırmam gerkiyor, eğer şanslıysam birkaç dosya sonra ya da daha en başında VM303_STI.exe yi sonlandırdıktan sonra bitiyor, bazen de reset atmam gerekiyor ya da explorer.exe yi birkaç kere sonlandırıp başlatmam gerekiyor

bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim

2. encralis

encralis Forum Demirbaşı

Seviye:
    Bilgisayar henüz dos ekranındayken F8'e modda açtıktan sonra
    Başlat\Çalıştır
    Kutucuğa
    msconfig
    yazıyorsun.
    Başlangıç sekmesine gelip listeden o dosyayı bulup, yanındaki tiki kaldırıyorsun.
    Reset atıyorsun düzeliyor.
    Bilgisayar normal moddayken Çalıştır'a girebiliyorsan güvenli modla uğraşmana da gerek yok.

3. mehmetbaris87

Seviye:
    sağol, dediğini yaptım bilgisayar aynı şeyi tekrarlamadı bir daha

encralis bunu beğendi.
  4. mehmetbaris87

Seviye:
    ne yazıkki aynı sorunu tekrar yaşamaya başladım :(

5. encralis

encralis Forum Demirbaşı

Seviye:
    www.free-av.com
    Bu adresten antivirüs programı "Antivir'i" yükle ve bilgisayarını güvenli modda açıp virüs taraması yaptır.
    Bilgisayar açıldığında ilk ram taraması ekranını geçtiğinde F8'e bas ve "GÜVENLİ MOD" u seç.

Eğer aynı program adıyla aynı problem ortaya çıkmışsa bu %99 bir virüs ve kendini bir kaç yere kopyalamış. -Başta registry olmak üzere-

Bu dosya aslında bir sistem dosyası olduğu için virüs bu dosya adı altında kendini gizliyor.
    Çoğu virüs bu yöntemi kullanır.
    Yeni farkettim görev yöneticisinde dosyayı kullanan kullanıcı "Mehmet Barış" yazıyor.
    Gerçekten sistem dosyası olsaydı "System" yazar idi...
    :in:

6. mehmetbaris87

Seviye:
    avast kullanıyorum 2 yıldır hiç problem çıkartmadı bana, artık bilgisayarıma format atmaya karar verdim, önerileriniz için teşekkür ederim

7. Virgo

Virgo Yeni Üye

Seviye:
    VM303_STI.exe dosyasi virus falan degil bosuna paniklemeyin webcamin gereksiz calisan bir dosyasi bu sadece webcami kurdugunda gelir otomatikman, guvenli modda baslatmaya gerek yok direk normal acilista msconfig yazip baslangictan silindiginde sorun duzelir ben kendim uyguladigim icin net sekilde biliyorum neyin ne oldugunu !

encralis bunu beğendi.
  8. Ahmet Can Yakışır

Ahmet Can Yakışır Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    bunu bir kere yaptığında düzelmişse ve sonradan tekrarladıysa, büyük ihtimalle webcam programını güncellediğin için o dosya yine başlangıçta devreye girecek şekilde otomatik olarak ayarlanmıştır.

sen bir güncelleme falan yapmadıysan da otomatik güncellemedir, sen fark etmeden olmuştur.

pc yi formatladıktan sonra webcam'i yine yükleyeceksin ve dolayısıyla da o dosya asla peşini bırakmayacak ;) o yüzden hortladıkça başlangıçtan kaldıracaksın, başka çare yok...