Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Viyana'ya araba ile gidip bisiklet turu yapmak

Konu, 'Uluslararası Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında muratcolakoglu tarafından paylaşıldı.

1. muratcolakoglu

muratcolakoglu Onursal Üye

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    Viyana çok güzel bir şehir. Eskiden İstanbul'dan Viyana'ya araba ile gitmişliğim var. En son 2009 da gitmiştim. Bu yaz bir daha gitmek istiyorum ama yine araba ile ve bisikletimi de yanıma alarak. İstanbul'dan Viyana 1800 km. İki günde rahat gidilecek bir mesafe. 27 saatte gittiğimi biliyorum. Yanıma bir arkadaş daha almak istiyorum. Planım şu şekilde:

- Ağustos'un son iki haftası gitmek. Bir hafta önce ya da sonra olabilir.
    - Viyana'da kalmak için airbnb.com sitesinden bir dairede oda tutmak. Bu şekilde günlük kişi başı 20-40 Euro arasında konaklama bulmak mümkün.
    - Kalacağımız iki hafta boyunca Viyana ve çevresinde sürekli bisikletle gezmek.

Viyana çok güzel ve sakin bir şehir. Çevresinde gezilecek çok güzel yerler var. Bezin ve araba ile gitmekten doğan (arabanın triptik maliyeti dahil) paylaşılacak. Kişibaşı minimum maliyet iki hafta için kişinin harcamasına bağlı olarak 2500 - 3500 TL arasında değişebilir. Sıkı sıkı hesap yapmadım ama 2.500 TL nin altına düşürmek pek mümkün gözükmüyor.

Diğer arkadaşın araba kullanmasına gerek yok ben kullanırım. Bisiklet taşımak için gerekenler var. Avusturya'ya kadar araba ile gitmek için Shengen vizesi yetiyor başka ülkeden vize almaya gerek yok. Yukarıdaki hesaba vize maliyetini hatırlamadığım için eklemedim.

Katılmayı düşünenler, sorularınızı bekliyorum... Wiener schinitzel ve Tafelspitz sizi bekliyorrrr. :))

2. mrtsvk

mrtsvk Yeni Üye

Seviye:
    Merhaba,

Çok güzel bir program olmuş. Çok katılmak isterim ama bu dönem için yoğun bir iş tempom olacak. İleri bir tarihde buna benzer bir program olursa katılmak isterim. Şimdiden iyi eğelenceler diliyorum...

Murat Şevik

3. muratcolakoglu

muratcolakoglu Onursal Üye

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    Maalesef plan yattı. Yarın dizimden ameliyat olacam.

4. mrtsvk

mrtsvk Yeni Üye

Seviye:
    Çok geçmiş olsun. Umarım en kısa zamanda toparlanırsınız.

muratcolakoglu bunu beğendi.
  5. road16

road16 Yeni Üye

Mesajı geç okuyorum, 1-12 temmuz arası 3 arkadaş uçakla Avusturya (biletlerin parasını da ödemiştik) 12 gün Avusturya nın altını üstüne getirecek bir tur planlamıştık. Sol dizimden 2000 ve 2007 yıllarında iki ameliyat geçirmişrim, zaman zaman su koyuverdiği oluyordu. Gitmemize 1-2 hafta kala Uludağ a sert çıktım, dönüşte gene şişti, bizim Avusturya turu , masraflarımız uçtu. Sert çevirmek yerine kadanslı çevirmek dize iyi geliyor, diziniz artık iyileşmiştir , ama ameliyat oldum artık her şey düzeldi düşüncesi yanlış, içerdeki sürtünmeyi engelleyen kıkırdak azaldı (sonrası benim gibi kemik aşınması, osteortrit, ameliyatta da yapılan mikro kırık (kanatma yöntemi) kıkırdak yerine pıhtılaşmış kan aynı işi görürümü ? Akşamları sabaha kadar dizden gelen acı, yanma.Dikkatli olun, selamlar.