Vittoria EVO corsa CX VS Continental GP4000S II

doğan_69

Daimi Üye
Tepki
326
iyi akşamlar...Arkadaşlar iki lastik arasında kaldım tabiki Continental kendini ispatlamış bir model ancak Vittoria nın belirtmiş olduğum modelinide kullanan ve ikisi arasında kıyaslama yapabilecek olan varsa yorumlarınızı bekliyorum...:alkis:

tabi delinmeye karşı dayanıklı akıcılığı iyi modeller arasında tavsiyelere açığım...

Scudo

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.204
Bisiklet
Specialized
Uzun ömür ve patlama direnci bakımından Conti'ler daha öndedir, ama 320TPI İtalyan lastiklerini tercih edenler çok:

(link)

• Beğen
Tepkiler: doğan_69

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Murat B. Üstad bisikletin bulunmasına çok sevdim hayırlı olsun :harika:

Vittoria corsa g+ aldım ama schwalbedeki gibi bir ağırlık- basınç tablosu göremedim. Deneyerekk mi bulucaz optimal basıncı ne dersiniz?

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.204
Bisiklet
Specialized
@Cem cm
İdeal lastik basıncı kişisel tercihlere ve sürülen yolların özelliğine bağlı olduğu için deneyerek bulmaktan başka çare yok maalesef. Fakat, aynı boy lastik kullandığınız sürece marka ve model değiştirmek ile lastik basıncını ciddi derecede değiştirmek gerekeceğini sanmam. Belki daha yumuşak bir lastiğe geçmiş olduğunuz için benzer sürüş deneyimi yaşayıp biraz daha düşük yuvarlanma direnci için 5 psi kadar arttırılabilir.

karaomermustafa

Kozan Bisiklet ( KOZBİ)
Tepki
754
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
conti gp4000s2 de kullandım vittoria da kullandım ve hala kullanıyorum. tecrübem/tercihim kesinlikle vittoria.. yarışlarda conti kullanıyorlar ama continental competition modelini kullanıyorlar. conti gp4000s2 ile karıştırmayın.

• Beğen
Tepkiler: Murat B.