Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Vitessiz bisiklet kullanimi.

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Sashui tarafından paylaşıldı.

1. Sashui

Sashui Yeni Üye

Merhaba; Turkiye'de kisa sure kullanabilecegim bir bisiklet almak istiyorum, carraro country one modelini begendim 780 lira uygun göründü , ama ne vitesi ne amartisor'u mevcut degil bisiklet konusunda hic bir bilgim yok, acaba sehir icinde rahatca kullanabilir miyim ? , bilgi verebilirseniz cok memnun olurum.

2. vebag

vebag Aktif Üye

Adı:
    ethem kardaş
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    tam nerede kullanacağına bağlı, vites yokuş çıkarken işine yarar genelde

3. metalikfb

metalikfb Aktif Üye

Adı:
    furkan A.
    Bisiklet:
    Claud Butler
    Seviye:
    Amortisör zaten gerekli değil.eğer dişli oranı düşük ise rahatlıkla şehir içinde kullanırsın vitessiz.

4. Zekeriya Çab

Zekeriya Çab Forum Bağımlısı

Seviye:
    @Sashui bu bisikleti kullanamazsın ağır bir bisiklet düm düz yol bile olsa belirli mesafe gider gelirsin biraz eğlence bisikleti Anladığım kadarıyla ulaşım amaçlı kullanacaksan 2. El bir katlanır bak kendine salcano katlanır bianchi katlanır fiyatları bu civarlarında 1200 tl lere çıkarsan tern, dahon alabilirsin istanbulda hem uzak mesafe hemde toplu taşımaya istediğin saat binme özgürlüğü folding bike tan geçer.

5. Sashui

Sashui Yeni Üye

@Zekeriya Çab merhaba; ulasim amacli kullanmayacagim ayrica eskişehir'deyim burada mesafeler gorece daha kisa sadece kosu yapmak istedigim parkurlara ulasim istiyorum, Tek beklentim rahatlık , canimin yanmamasi, katlanir bisikletler cok rahat gozukmuyor.
    ●︿●

@metalikfb disli orani nasil tespit edilebilir ? Birde merak ediyorum cocuk bisikletlerin'de bile olan ozellikleri bu bisiklet'e neden koymamis olabilirler?

6. Birhan K.

Birhan K. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Sadece çok kısa mesafelerde ve düz yolda kullanacaksan bisiklete 700 lira vermen gerekli değil bence. 300-400 liraya, hadi bilemedin 500 liraya da uygun bisikletler bulunabilir sanırım. Decathlon bu tarz bisikletler için mutlaka göz atılması gereken bir yer.

7. dr_mrh

dr_mrh Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Sağlam bir bisiklet ömürlük olur
    İstersen vites li claud Butler Oxford var
    Ama anladığım kadarıyla sen tarzı olan birşey istiyorsun, şehirde yaz kış işini görür ama uzun yolda sıkıntı çok yokuşta sıkıntı bu ikisi güzergahında yoksa yıllarca sorunsuz binersin şimdi her bisiklette donanımı düşürdüler çoğu er yada geç vites konusunda sıkıntı verir. Bu bisiklette o sıkıntı yok istersen bir süre sonra göbekten vites sistemi de takılabilir

Carraro fixie var ama o farklı bir tarz bisiklete yeni başlayanlar için uygun değil ama sen gene de bir iki fixie video su izle

8. Sashui

Sashui Yeni Üye

@dr_mrh onceligim cok ama cok rahat olmasi ,canimin hic yanmamasi , tasarim olarak tek beklentim dik gelen bir govde Demir'i olmamasi asagi dogru inmesi bu sekilde alabilcegim en rahat ve en uygun fiyatli bisikleti Almak istiyorum butcemi yukseltebilirim eger daha uygun bir urun olursa, alakaniz icin Ayrica tesekkurler, onerilerinizi dikkate alacagim.

mariokaldato bunu beğendi.
  9. clubber

clubber Forum Demirbaşı

Seviye:
    Bu tip bisikletlere vitessiz değil de "single speed" bisiklet deniyor. Yani tek vitesli. Sizin yapmak istediğiniz şeye uygun bir bisiklet. Rahatlıkla alabilirsiniz. Single Speed bisikletlerin bakımı çok azdır. Rahat edersiniz.

10. Sashui

Sashui Yeni Üye

@clubber bu konu'da cok yetersizim.◕‿◕ bilgilendirdiginiz icin tesekkur ederim , birde amortisor olmamasi surus sirasinda sorun yaratir mi acaba? arnavut kaldirim uzerinde giderken takir takir etmez umarim^^ ayrica bianchi rosa Ve salcano sarajevo modellerini lnceledim fiyat olarak daha uygunlar ama bu ozellikleri var neden boyle acaba ? gercekten karar vermekte cok gucluk cekiyorum. Yarin satin alacaktim oysaki.

11. D.Mustafa

D.Mustafa Bisikletkolik

Seviye:
  12. Sashui

Sashui Yeni Üye

@D.Mustafa tesekkurler bulundugun sehir'de bayisi yok ne yazik ki, gormeden Almak konusun'da tereddutteyim, birde modeli pek icime sinmedi.Giant simple seven alacagim sanirim butcemi yukseltip, cunku istedim model Ve istedigim donanimda bisiklet bulmam cok zor bu fiyat araligin'da.

13. D.Mustafa

D.Mustafa Bisikletkolik

Seviye:
    @Sashui Sahibinden e baktınız mı? Belki bulunduğunuz yer de hoşunuza gidebilecek bisikletler ilana düşmüş olabilir.

14. Sashui

Sashui Yeni Üye

@D.Mustafa İkinci el pek guvenemiyorum, yarin tekrar bakacagim olmassa da giant simple seven satin alacagim, Turkuaz rengi'de icimi acti zaten^^ Bir defa alacagim uygun fiyat'a bulamadim diye'de kendimi motive edecegim artik=)

mariokaldato ve D.Mustafa bunu beğendi.
  15. D.Mustafa

D.Mustafa Bisikletkolik

Seviye:
    @Sashui Aldığınız bisikleti ve tecrübelerinizi buradan paylaşmayı unutmayın ki sizden sonra gelenler e fikir sahibi olmasını sağlasın.

16. Sashui

Sashui Yeni Üye

@D.Mustafa tabii ne alirsam alayim burada olacagim,alakaniz icin tesekkurler^^

17. clubber

clubber Forum Demirbaşı

Seviye:
    Amortisörsüz olması daha avantajlı, amortisör güç emerek yorar.

18. Uçan seziooo

Uçan seziooo Yeni Üye

Sedena 701 al 21 vites

Amortisörlü al zıplatır

Sedona 701 V Fren 2013

Sedona 701 V Fren 2013

19. Sashui

Sashui Yeni Üye

20. metalikfb

metalikfb Aktif Üye

Adı:
    furkan A.
    Bisiklet:
    Claud Butler
    Seviye:
    Büyük dişli ve küçük dişlideki diş sayısını bölerek ortaya çıkar dişli oranı.önceliğin rahatlık ise çift amortisorlu bisiklete amortisorlu sele borusu ve yaylı sele tak konfordan inmezsin bisikletten