Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

vitesler zamanla mı alışır?: vites ayarı tutmuyor

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında bakırkadro tarafından paylaşıldı.

1. bakırkadro

bakırkadro Üye

Seviye:
    Arkadaşlar merhaba,
    Scott Sportster 30 bisikletim var. Ama ancak 3 gün binebildim henüz. Daha önce giant marka bir bisikletim vardı ve aylarca hiç sorunsuz vites geçişleri yaptım (ki vites takımı bunun yanında oyuncaktı). Bu bisikletin vites takımı daha güzel ve 27 vites olmasına rağmen pürüzsüz bir vites geçişi alamadım henüz. İşini bilen diye gittiğim iki bisikletçi de viteste sorun olmadığını söylediler ve zamanla dişliler birazcık alışınca viteslerin daha rahat geçeceğini söylediler. Sizler ne dersiniz? Bu bisikletten pürüzsüz bir vites geçişi beklemem biraz fazla bir beklenti mi? Ne yapmalıyım.
    Teşekkür ederim

2. Alkan Koç

Alkan Koç Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    eğerki yokuş yukarı cok düşük kadansda vites değiştirrirseniz normal biraz ses yapması ama daha yeni diyosunuz dişlilerin alışmasından cok yeni vites sistemi başta tellerin esnemesinden dolayı sık sık vites ayarı bozması normaldir

3. Murat Çetinkale

Murat Çetinkale Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    Bisikletin markasından ziyade arka vites dişli grubunun, vites değiştiricinin ve zincirin markaları ve bu ekipmanın modellerinin birbiriyle uymluluğu önemli. Bence bunları belirtirseniz teknik anlamda iyi bilgili birileri daha fazla yardımcı olabilirler. Alışma ile ilgili söylenenlere de katılıyorum. Ama alışma sürecinden sonra da çok abartılı bir fark beklemeyin. Geçiş hissinde, şu anki duruma kıyasla en fazla %20 kadar bir farklılık olacaktır.