Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

vitesler karıştı !!!

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında alperK tarafından paylaşıldı.

1. alperK

alperK Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    arkadaşlar yine sürerken takır takır bişey oldu ve 2 ye geçmiyor 5 e attıysam 7 ye geçiyor 3 te 5 e geçiyor ,gidondan vites ayarını sıksam olur mu?daha anca 40 km yaptım bisikletle normal heralde ilk bakıma girmedi daha

2. Alper Gencan

Alper Gencan Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    yeni ise normaldir. Hazır yeni bisiklet aldıysanız fazla bozulmadan bisikletçiye tekrardan götürün. Hiç elleşmeyin siz.

3. alperK

alperK Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    1 ay olmadı ilk bakımına götürmelimiyim ?

4. suat akman

suat akman Onursal Üye

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Yeni bisiklette ayari tam yapilmadiysa normaldir. Anliyorsaniz tel gerginliginden, attirici uzerindekilere tum ayarlari bastan ve saglikli bir sekilde yapin. Anlamiyorsaniz bilen bir arkadasiniza veya servise goturun. Merak ederseniz youtube'da bu konuda pek cok video veya forumda buna dair konulari inceleyip ogrenebilirsiniz...

Sorun yasiyorsaniz beklemeyin goturun. Bazen yeni bisiklette hareket baslayinca jant ayari da bozulur. Gitmisken onu da kontrol ettirin. Frenlerinizde surtme veya tam frenleme yapmadigi gibi bir tespitiniz varsa bunu da hatirlatin. Cogu servis / tamirci sizin soylediginiz sorunu yapar ve tamam der. Diger aksamlara bakmaz...

5. alperK

alperK Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    teşekkürler akor ayarını yeni yaptırdım,şuan sadece vites sorunu çıktı hergün bir sorun çıkıyor .nazar deyiyor galiba

6. suat akman

suat akman Onursal Üye

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Bozmayin moralinizi :)
    Yeni bisikletlerde parcalar hareket edip, yolun tepkileri ve agirliginizla calisarak yerlerini buldukca bu tip sorunlar olmasi cok normal. Zamanla her sey dort dortluk olacaktir ve sizde tecrubeniz + bilginiz + kondisyonunuz arttikca daha cok keyif alacaksiniz. Kazasiz belasiz keyifli pedallamalar!

7. alperK

alperK Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    teşekkür ederim evet yeni bisikletlerde böyle olmasının normal olduğunu biliyorum antremansız olarak 10 km çok rahat sürebiliyorum fazlasınıda sürerim ama şuan ekipmanım yok ,pompa olmayışı büyük sorun olabiliyor

8. suat akman

suat akman Onursal Üye

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Bu pompayi fiyat/performans oneririm. Ben de var kapali boyu 23 cm. Suluk yerine takilacak aparati var:
    http://www.decathlon.com.tr/Mnp-100-Bisiklet-El-Pompasi,PR-96.html

Yolda yamayla ugrasmayacaksaniz bu lastiklerde ikili 9,90.-TL cok uygun fiyata:
    http://www.decathlon.com.tr/26x175-210-Ikili-Schrader-Bisiklet-Ic-Lastigi,PR-258.html

Alyan caki ve lastik sokme aparatlarida uygun fiyata. Ama ben eski ve kolay bukulmeyen cay kasigi ile sokuyorum lastikleri. Plastik parcasina para vermeye gerek yok :p

Simdiden iyi turlar :)

enes savaş bunu beğendi.
  9. enes savaş

enes savaş Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Kaşııkk :D

10. alperK

alperK Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    vites sorununu çzödüm arkadaşlar ,gidondan vites yerlerinden sıkınca düzeldi

evet çok güzel bence bisiklete yama uğraşasıya kadar iç lastiği değiştirmek daha iyi 5 tlye geliyor bisikletçi 5 tlye yamalıyor ,sen yamalamak istesen yapışkanını alıcan yamasını alıcan 4 iç lastik parası vericeksin birde yolda delik arayacaksın bence iç lastik komple değiştirmek daha mantıklı ve kolay yöntem

11. suat akman

suat akman Onursal Üye

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Ama israfa da gerek yok! Yolda yenisini takip evde patlagi bulup yamiyorsunuz. Yedek lastik olarak yine cantaniza atiyorsunuz. Olmadi verin bir tamirciye ihtiyaci olana ucuza versin yamalayip...
    Kipadan 10'lu yama seti ve yapiskanini 3,50.-TL ye aldim 10 gun kadar once. Gelgelelim online magazalardan almaya kalkarsaniz kendisi ve kargosu pahaliya geliyor.

Ayrica eski lastiklerinizi serit kesip jant banti yapabilirsiniz. Ya da gorsel olarak sizi rahatsiz etmeyecekse kadro koruyucu olarak kesip plastik kelepceyle sabitleyebilirsiniz. Veya aydinlatma feneriniz varsa ama baglanti aparatiniz kirildiysa bu lastiklerden seritler yapip feneri gerektiginde sabitlemek icin gidona baglar, isiniz bitince kesip atarsiniz. Ne bileyim bir suru fikirde bulunabilir :)

12. alperK

alperK Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    evet dediğiniz gibide olur eve gelindiğinde yama yapıp yedeğe alınabilir :)