Vites tel ve vites hortumu değişimi

Burak_Dingiloglu

Daimi Üye
Tepki
115
Bisiklet
Diğer
Merhaba,

Benim Deore viteslerin sanırım vites hortumu zarar gördü ve vites teliyle beraber değişmesi gerekiyor. Bu siyah delik olan yerden direk vites telini çekip yenisi takıyorum öyle değil mi? Deore setlerde böyleymiş... Ama birtanesini o vidası düşmüş yerinden onu bulma şansım olabilir mi? Olmasada olur mu? Vites teli illa Shimano olmak zorunda mı? Herhangi bir bisikletçiden vites teli alsam işe yarar mı? Özellikle alırken şöyle olsun (paslanmaz,galvenizli vs.) gibi püf noktası var mı? Dış hortumunda değişmesi gerekiyor,onun için ne gerekli? Yardımcı olabilirseniz sevinirim. Teşekkürler.

İhtiyacım olan şey bu set mi?

(link)
(link)

Nasıl değiştirilmesi gerektiğine dair ilgili video

(link)

(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)

Scudo

Ercan Cebeci

Forum Demirbaşı
Tepki
251
Bisiklet
Scott
Degismesi gerektigi kesin[emoji4] tel olarak teflon telleri tavsiye edebilirim. Daha dayanikli ve esnemez oluyorlar ve Siyah renkte oluyorlar( gorunce anlamaniz icin[emoji4] ). Bunun disinda Kaliteli bir sey alin vites ayarinin bozulmamasi icin onemli.

Mehmet Altuğ

surrender.to.music
Tepki
7.390
Bisiklet
Scott
Ben 2 TL'ye satılan vites telini de, 20 TL'ye satılan Baradine Teflon teli de kullandım. İkisi arasında, aralarındaki fiyat farkını makul kılacak kadar fark yok. Teflon tellerin espirisi, telin üzerindeki Teflon kaplama sayesinde sürtünmenin azaltılması ve vites tetiğinin daha rahat kullanılması. Ancak ben pratikte böyle bir fark gözlemlemedim.

Burak_Dingiloglu

Daimi Üye
Tepki
115
Bisiklet
Diğer
Teşekkürler,2,5 TL'eye kablo ve teli değiştirdim. Çok fark edeceğini bende düşünmedim.