Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Vites sorunum

Konu, 'Arşiv' kısmında Kayacan tarafından paylaşıldı.

1. Kayacan

Kayacan Yeni Üye

Adı:
    Kayacan gürkök
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Merhaba benim bisikletimin giderken vites değiştirme sırasında sadece aktarıcısı oynuyor ama vites ne bir üst dişliye ne bir alt dişliye bir türlü geçmiyor ön aktarıcısı aynı şekilde ne yapmalıyım acaba

2. kutsaruzgar

kutsaruzgar !!!

Adı:
    Hüseyin
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Bunu sorduğuna göre bayağı bir yenisin. Şu anda hiç kurcalama, bir bisikletçiye götür. Zamanla öğrenirsin.

Ayarı tutturamassan kaza yaptırır çünki .

3. ommemo

ommemo ' Cruisin Down the Street In My 64 '

Adı:
    Mehmet Ç.
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    tel gerginliği ile ilgili sıkıntı var gibi,ilk önce koldan aktarıcıyı 1.vitese al sonra vites telini aktarıcıdan ayır,ayırdıktan sonra ön ve arka vites 1'de iken ön aktarıcıdaki L(low) vidasını sıkıp-gevşeterek ayar yap,daha sonra vites telini tekrar tak,ön ve arka vitesi en sona getir ve H(high) vidasını ayarla,muhtemelen dediklerimden hiç birşey anlamadın:D youtube'da arama yapmanı tavsiye ederim geziniyo kanalında anlatılıyordu sanırım

geziniyo bunu beğendi.
  4. amoush00

amoush00 Çiğdemli2tekerleri kurduk balgat çiğdem odtü

Adı:
    Emrah Çetintaş
    Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    @kutsaruzgar bu arkadaşa katılıyorum.. Hiç kurcalama.. ben hala kendime güvenmiyorum ince vites ayarlarında bir anda kaş yaparken göz çıkarıveriyorsun.. deneyim ile olacak birşey..

5. geziniyo

geziniyo Üyeliği iptal edildi

Seviye:
    @Kayacan Hiç korkma vites ayarını kendinde yaparsın, kanalıma gir orada anlattım oturup iyice izle adım adım yaparsın...Yalnız baştan uyarayım yarısını seyredip abi yaptık olmadı diyenlere kalan yarısıyla ilgilş spru sorduğumda cevap veremiyorlar :D

6. Kayacan

Kayacan Yeni Üye

Adı:
    Kayacan gürkök
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Fırat bey ben videoda verdiğiniz mail adresinize de aynı soruyu sormuştum bakabilirsiniz daha yeni sordum

7. A.Tahsin

A.Tahsin Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    @kutsaruzgar

Evet forumda ismi bir acaip baslik cok basit sekilde gordugum mesajlardan biri bence yine.
    sanirim forumu canli tutmak icin yapiyorlar. Yazma dili genelde ayni... su bisiklet mi bu mu ... su calismiyor neden vs.. sonra altina yuzlerce yorum geliyor ama basligi acandan ne tesekkur ne geri bildirim var yuksek ihtimalle fakee

8. Tasogare

Tasogare Forum Bağımlısı

Adı:
    Mugen
    Seviye:
    çok değişik bi sorun, ilk defa duyuyorum, yani aktarcı istenilen dişliye geliyor ama zincir geçmiyor öylemi, o zaman tek vitesli mi kullanıyosun yani ?
    yok eğer istediğin zamanda geçmiyor, sürekli vites değiştirmek ister gibi tıkır tıkır sesler çıkarıyorsa o zaman sorun vites ayarı, bi arkadaşın bisikleti kaldırsın ve vitesleri kontrol edin, her vites seçeneğinde dişlinin tam olarak altında olması lazım, diğer taraflara kaymaması lazım, eğer bu kısımda sorun varsa yine vites ayar videolarına bakın.

*bisikletçiler kıl oluyodur bize eminim, her şeyi kendin yap diye öneride bulunuyoruz, bisikletçi nereden kazanacak :)

bu arada naçizane bi öneri, ufacık bişey için bile bisikletçiye gittiğinizde hizmet bedelini sorup ödeyin, "bişey vermem gerekiyo mu ?" gibi sormayın, yaptığı iş ne olursa olsun işini itinayla yapan ustaları desteklemek taraftarıyım. hatta @Kayacan bu ayar için bisikletçiye gidip, o yaparken izleyebilir ve açıklamasını isteyebilirsin, çok bişey tutmaz zaten, hem de civarındaki bisikletçilerle tanış olursun, bi noktada illa ki ihtiyacın olacak ve tanışırsan sorularını yöneltebileceğin bi tanıdığın olur.

selket bunu beğendi.
  9. selket

selket Aktif Üye

Adı:
    Kenan Hiçyılmaz
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Gerginliği ayarlarken üstten 4. Dişliye getirip yapmaniz daha doğru olacaktır(shimano yetkili servis sağolsun)

10. Kayacan

Kayacan Yeni Üye

Adı:
    Kayacan gürkök
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Peki teşekkürler