Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Vites sorunu

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında Eray Helvacı tarafından paylaşıldı.

1. Eray Helvacı

Eray Helvacı Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Öncelikle herkese selamlar benim bir sorum olacaktı bu sorunum dha önce olmuş düzelmiş fakat dün gene oldu diyelimki vitesi 3 e atıyorum fakat zincir 4. rubleye geliyor. 2.vitese atıyorum 1.rubleye geçiyor haliylede bu beni çok sinir ediyor bunun için ufak bir ayar gerekiyormu yardımcı olabilrimisiniz (genelde 3. vitesten sonra yapıyor biraz bekledikten sonra gıcırtı gelip vites 4 e geçiyor YARDIMCI OLURMSUNUZ TEŞEKKÜRLER...:(

2. halil fatih akbaş

halil fatih akbaş Bisikletkolik

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Sorununuzla ilgili çok fazla konu var araştırın derim.. Vites telini arka dişli en büyükteyken sökün ve uygun gerginlikte yeniden sabitleyin deneme yanılma yöntemi ile durumu düzeltirsiniz telinizin durumu kötü ise telinizi değiştirin derim teli değiştirikende gres yağı kullanmayı unutmayın. Tel gerginliği ayarlarken en önemli faktör arka dişli en büyükteyken bu işlemleri yapmanız. Bunun haricinde arka aktarıcınız hasar görmüş olabilir kadro kulağınız da yamulmuş olabilir ya da ayar vidaları doğru konumda olmayabilir. Korkmayın sadece yapmaya çalışın ki zor bir iş değil

Eray Helvacı bunu beğendi.
  3. Eray Helvacı

Eray Helvacı Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    vites en küçük dişlidyken (7'li ruble) tel çok boşta acaba sorunlardan biride omudur?şuan bakıyoumda vites 3 te gösteriyor fakat zincir 4. rublede :(

4. halil fatih akbaş

halil fatih akbaş Bisikletkolik

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Eğer söylediğiniz gibi çok bolsa biraz gerginleştirmeniz gerekir

5. Eray Helvacı

Eray Helvacı Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    ben bi bisikletçye göstereyim ve ufak tefek bilgilerde almaya çalışayım yardımlarınız için teşekkürler :)