Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Vites sistemleriyle ilgili bir soru

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında atakanz96 tarafından paylaşıldı.

1. atakanz96

atakanz96 Yeni Üye

Adı:
    Atakan Zeybek
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    İyi gunler arkadaslar,
    cevabini internette bulamadigim bulamadigim 2 soru var

1) mesela shimano tiagra serisinin 4500 4600 gibi serileri var aralarindaki fark nedir ?
    2) vites ayari yaparken H,L vidasi, elle ayae vidasi, tel gerginligi ayar alyen vidasi haricinde baska bir ayarlama organi var mi varsa nasil ayari yapiliyor?

Cevaplarinizi bekliyorum tesekkurler :)

2. Doğancan Mavideniz

Doğancan Mavideniz Forum Demirbaşı

Adı:
    Doğancan Mavideniz
    Bisiklet:
    Lapierre
    Seviye:
    1) Daha güncel seri demek daha yeni teknoloji demektir.

3. Haluk Eke

Haluk Eke Aktif Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    1. Ben önde 4600, arkada 4500 fren bacakları kullanıyorum. Aradaki fark, 4500 de kadro bağlantı vidasının başının yarıya kadar görünür olması, diğerinde ise daha kamufle olması ve bir de 4500 de yazının yanda, 4600 da ortada yer alması. Bunun dışında teknik ve malzeme olarak hiç bir fark yok gördüğüm kadarıyla. Hatta ben yazının yana doğru yazılmış olması nedeniyle 4500'ü daha estetik buluyorum. Eğer 4500'u diğerine göre %10-20 daha ucuza buluyorsanız 4500 alın derim.

2. Resimde kırmızı halka ile işaretlediğim gerginlik ayar vidası var. Sıkıştırıldığında aktarıcının yayını gererek daha geri konumlanmasını, dolayısıyla zincirin gerilebilmesini sağlıyor.
    pr_01_2437_max_1.jpg

Berke bunu beğendi.
  4. Murat Cömez

Murat Cömez En yeni üye - Kayıt: Az önce

Adı:
    Murat Cömez
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Tüm aradiginiz cevaplar forumda mevcut. biraz arama cabasi gösterirseniz aradiginiz her soruya cevap alirsiniz. ;)

Birde konu acipda kayip olmasaniz ve yorum yazan arkadaslarda cevap verseniz cok iyi olur. Diger konunuzdada aynisini yapmisiniz.
    Bisikletten Anlarım diyenlere gelsin :)

geziniyo ve Hayrettin bunu beğendi.
  5. atakanz96

atakanz96 Yeni Üye

Adı:
    Atakan Zeybek
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    2. el bisiklet bakarken sitede kategorilemenin ne kadar düzensiz olduğunu farkettim ne bir fiyat aralığı girebiliyorum ne bir kadro boyu girip filitreleyebiliyorum. arama motoru bu kadar başarısız olunca aklıma gelen konuyla ilgili direk konu açıyorum ne yapayım bütün formu baştan aşağı okuyacak vaktim yok.ayrıca ben bir konuyu açıyorum insanlar yazıyo ve kendi aralarında muhabbete giriyolar araya girip karmaşaya neden olmak istemiyorum. sistemi daha düzenli bir hale getirebilecekseniz bundan sonra ben de dikkatimi esirgemem.

kursatihtilali ve mariokaldato bunu beğendi.
  6. Murat Cömez

Adı:
    Murat Cömez
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    @atakanz96

Özür dilerim, konulari milletin muhabbet etmesi icin acdiginizi bilmiyordum. Iyiki varsiniz, yoksa burada millet robot gibi muhabettsiz bir sekilde yasayacakdi.

7. atakanz96

atakanz96 Yeni Üye

Adı:
    Atakan Zeybek
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    demek istediğmi anlamadınız sanırım. konularımı kendi merak ettiğim şeyler için açıyorum. zaten öncesinde google da bir kaç anahtar kelime denemesi yapıyorum çıkmıyorsa açıyorum konuyu.insanlar o konuda konuşurken birbirleriyle bilgi alışverişi gerçekletiriyorlar ve merak ettikleri şeyler için o konu içinde yazışıyorlar.örneğin birisi carbon mu aluminyumla ilgili bir anektod paylaşıyor.altına bu paylaşan kişiyi üst düzey bulan başka bir şahış carbon örgüsüyle ilgili bir soru soruyor araya girip "sorduğum soruya yanıt verdiniz teşekkürler" tarzı bölücü bir case açmak istemiyorum.İnsanlarla iletişimimde de özgür olduğumu düşünüyorum. teşekkürler.

8. Yusuf G.

Yusuf G. Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    @atakanz96 Konu açabilirsiniz tabiki ama yıllardır bisiklet adına her türlü sorunun cevaplandığı bir forumda arka vites ayarı gibi temel bir bilgi için konu açmak biraz gereksiz oluyor. Vites ayarları ile ilgili çok detaylı sabit konular da mevcut. Şimdi iletişim özgürlüğümüz var diye de foruma her üye olan aynı sorular için konu açınca yıllardır bu soruları cevaplayan üyelerde ister istemez uyarmak zorunda kalıyor.

Ahmet Onur Çakmak ve Murat Cömez bunu beğendi.
  9. Murat Cömez

Adı:
    Murat Cömez
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Kime neyi anlatiyorsun???? Bosver arkadas neyaparsa yapsin. Özgür oldugu icin sorusuna pek cevap alamamis ve kimsede muhabbete dalmamis.:koptum:

10. geziniyo

geziniyo Üyeliği iptal edildi

Seviye:
    @atakanz96 Ah abicim burada şaf yetiştireceğim diye uzun uzum yazana kadar biraz zahmet edip araştırsaydın konuları yeterliydi... :) Ben neredeyse bisikletin tüm herşeyini bu forumdan öğrendim desem yeridir...Olmayan bir konu yok ki...

Hayrettin bunu beğendi.