Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Vites sisteminden çıkan ses

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında tarık akman tarafından paylaşıldı.

1. tarık akman

tarık akman Kıdemli Üye

Seviye:
    Parçaların çoğunu sıfır olarak sonradan değiştirdim fakat bilinmesi gereken şeyleri anlatayım kısaca. Aynakol:Deore Ruble:Deore Arka Aktarıcı:SLX Zincir:HG73 Ön aktarıcı: Deore

fakat ben zinciri rubleden önce almıştım. yani zinciri bir süre eski rubleyle kullandım. sonradan rubleyi değiştirdim. fakat bir türlü tamamen sessiz çalışmıyor. özellikle vites 18 e geçince biraz hızlanınca hafif bir ses geliyor arka taraftan ve hızlandıkça artıyor. kirden, pislikten olduğunu pek düşünmüyorum çünkü zinciri tamamen temizleyip yağladıktan ertesi gün sonra da oldu. sizce sebep nedir? nasıl düzeltebilirim? tamamen sessiz çalışması için ne yapmalıyım?

2. Alperen ERTEN

Alperen ERTEN Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    Göbek ile ilgili olabilir.

3. Serden Us

Serden Us Onursal Üye

Bisiklet:
    Amoeba
    Seviye:
    Arka lastik sökülüp aynen eskisi gibi takılmadıysa, vites teli sökülüp yeniden takıldıysa, vites üzerindeki ayar vidası (telin içinden geçtiği) oynandıysa veya vites kolu üzerindeki ayar vidası oynandıysa vites ayarı çok hafif kaçmış olabilir. Bu da sese neden olur. Bir ihtimal hani... Kontrol edin derim.

4. ilkcan çağdaş

ilkcan çağdaş Forum Bağımlısı

Seviye:
    Tümden sesi kesmek zordur.
    Keşke buraya bir video yükleseydiniz.
    Kendi anlatımınıza göre tavsiyeleri şunlardır:
    Mademki arka vitesi 18 e aldığınızda böyle bir ses geliyorsa:zincirin normalden çok fazla salınımın yapmasını sağlayan orta göbek ve arka dişlilerde boşluğun olup olmadığını kontrol edin.
    Zinciriniz arka vites 18 e geçtiğinde ( zincir en alt dişlideyken ) belki kadro hafiften değiyordur.

5. meseduzu

meseduzu Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Azda olsa ses olacakdır. Vitesi ayarlasınız bile olacakdır. Neden derseniz zinciri döndürdüğünüzde dişlerde yerine otururken ufak bir tıklama sesi gelir buda seriye bağlandığı için tıkır tıkır devamlı bir ses oluşturur ben çok uğraştım kafaya taktım ve bu sonucu buldum. Yolda giderkende hızlandıkça sesin artması lastiğinizde dişlerin yolla temas sırasında oluşturduğu sesdir diye tahmin ediyorum.

6. alperK

alperK Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    bence ses gelmesi normal dişli sistemi çalışıyor sonuçta