Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

vıtes sıstemındekı sorun

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında sercangedik tarafından paylaşıldı.

1. sercangedik

sercangedik Aktif Üye

Seviye:
    selamlar sızlere bı sorum oalcak yardımcı olursanız sevınırım

arka cark kucuk dıslıye ındıkce cok daha sık olmak uzere zıncır asagı dusup yukarı cıkıyo gıbı ama hıc asagı ınmeden oldugu cark uzerınde ılerı gıdıyo ve gerı dusuyo tabı bu arka artırıcıdakı ılerı gerı bır hareketın ardından oluyo sureklı bı bosluk olup tak dıye ses cıkıyo un buyuk dıslıde bu sorun 40 pedalda fılan 1 kere olurken en kucuge dogru artıyo ve en kucuk dıslıde her pedalda 1 kere oluyor ayrıca bısıkletı bosta surerken pedal donuyo kendı kendıne ve son ıkı turda ıkı kere zıncır kırıldı ne oldugunu ben anlayamadım bısıkletcıde yardımcı olursanız sevınırım

2. Spec

Spec Forum Demirbaşı

Seviye:
    Sanırım göbekte sorun var bilyeleri dağıtmış olabilirsin. Yazın bana olmuştu aynakolu çevirmeyi bıraktıgım halde ruble dönmeye devam ediyordu ve zinciri boşa sararak kadroya çarpıyor ve tak diye ses çıkartıyordu. Bisikletçiye götürdüm ve bilyelerin dağılmış olduğunu gördüm ilk başta para harcamamak için göbeği değiştirmek yerine sadece bilyeleri değiştirdim ama o da 1 hafta idare etti(Galiba kırılan bilyeler göbeği aşındırdığı için yenilenen bilyeler tekrar kırıldı.).En iyisi sen göbeğe bir baktır eğer bilyeler dağılmışsa göbeği değiştirir kurtulursun.

3. Gökhan Seda

Gökhan Seda Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Adamım andaçın da dediği gibi göbekteki bilyeler daılmış olabilir,bir diğeri de arka vites attırıcının ayarı yapılması gerekiyo olabilir, bisikletçiye götürüp 2 vida sıktırcan o kadar;)

4. Hakan Yazman

Hakan Yazman Onursal Üye

Seviye:
    Sırasıyla yapılması gerekenler:
    * Viteslerin ince ayarı
    * Vites tel ve kabloların kontrolü gereklisiyle değişmesi
    * Arka rublenin yamuk olup olmadığının kontrolü
    * Kulağın, vitesin kontrolü...