vites sistemimdeki sikinti!

Orhan E.

Üye
Tepki
32
Arkadaslar pazar gunu drag grand canyon comp modelini aldim. Aldigim yer ile bulundugum yer arasi 25 km oldugu icin bu aralar gitmem zor. O yuzden bu vitesteki arizayi kendim cozmeye calsayim dedim. Bir iki ayar yapmam gerekiyor ama sizlrin yardimina ihtiyacim var.

Onclikle arka vites seti alivio on set ise tourney.

Arkadaslar arka vitesi 7. vitese attigimda on vitesin koluna surtuyor surekli.
Ayni zamanda on vitesi 2 ye attigimda kol 2. Disli uzerine itiyor fakat 2. disliye gecmiyor. Arkadaslar uzerindeki vida ayarlari ile mi yapmaliyim yoksa gidon uzerindeki vites ayari ile mi yapmaliyim? Bu konuda bana yardimci olabilirseniz cok sevinirim.

Scudo

başar akten

Daimi Üye
Tepki
117
bisiklet bi süre kullanıldıktan sonra tellerde hafif gevşemeler yani uzamalar olur..
vites kolları üzerinden halledebilirsiniz, çok fazla salmışsa aktarıcılardaki telleri tutan vidaları gevşetip teli biraz sıkarak da halledebilirsiniz.

KIVANC YILMAZTURK

Daimi Üye
Tepki
183
Öncelikle vites geçişin arka kaçlı ruble bilmiyorum fakat çapraz olmayacak şekilde ön aktarıcıyı ona göre ayarlaman gerekiyor onuda üstündeki vidalarla ayarlamam mümkün fakat ayar işi gerçekten bazen çok can sıkıyor uzun süre uğraşmanız gerekebilir belki çok az bir aktarıcıyı düzeltmeniz gerekiyor bile olabilir bunlara dikkat edin ona göre ayarlayın.

• Beğen
Tepkiler: Orhan E.

Orhan E.

Üye
Tepki
32
Arkadaslar tesekkurler. Arka ruble 7li. Capraz olmayacak sekilde derken arka 7. Viteste on de 1. Viteste mi olmamasi lazim? Orayi tam anlayamadm.

Alper Yıldırım

Forum Bağımlısı
Tepki
450
evet aynen oyle iki çarkta en küçük dişlide ise çapraz yani ayna kolda en içteki çarka aldığında arka vitesi en küçüğe almaman lazım...

• Beğen

Orhan E.

Üye
Tepki
32
Tamamdir simdi anladim :in: . Bundan sonra buna dikkat etmeliyim. Tellerin ayarlarini da simdi deneyecegim. Basarili olacak mi bakalim.

SRT

Forum Bağımlısı
Tepki
1.504
Başlangıç
1964—65
Bisiklet
Diğer
@orhan ertuğrul güçlü

Aşağıdaki linkleri okuyun...Vidaları fazla kurcalamadan,dikkatli bir şekilde vites ayarlarını yapmaya çalışın...Kolay gelsin.
(link)
(link)

• Beğen