Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Vites Sistemi Yükseltme

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında UmkuT tarafından paylaşıldı.

1. UmkuT

UmkuT Yeni Üye

Arkadaşlar 2.el Salcano Lif 10 HD var.Arkadaki vites shimano Tourney öndeki de öyle galiba pek bilgim yok.Donanımları pek bilmem ama bisikleti alır almaz 45 km yapmıştım çok zevkli oldu.45 km boyunca 1 kere vites attı o da öndeki yerden dolayı 2 den 1 düşerken boşa düştü işte.Ben bunların sorasını filan almak istiyorum (İyimiş bunlar) Sizce ne yapmam gerek ? Kaç paraya mal olur bana ?

2. bisikletciadam

bisikletciadam Yeni Üye

Adı:
    Onur G
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Öncelikle Merhabalar. Forum'a yeni katılmış bulunmaktayım yaklaşık 3 senedir amatörce bir bisikletsever olarak bisiklet sürüyorum ardından kendime B'twin marka başlangıc bir dağ bisikleti almıştım rockrider seri 340 . Fakat sürdüğüm yolların uzunluğu , turladığım çevre ,mühit ve alanlar artmaya başladı giderek acemiliğimi attım ve satın almış aldığım bu bisiklet hız konusunda - pedal çevirmesi konusunda yorucu ve hiç randıman alamıyorum ve vites grubunu yükseltmeye karar verdim Bu arada benim vites grubum 7li Shimano Tourney serisi yani en düşük model ve ben bunu 9'lu vites sistemine geçirmek istiyorum kısıtlı bütçemden dolayı gönül isterdi ki 10lu vites sistemim olsun . Yaklaşık bir kaç aydır shimano'nun çeşitli bayiilerine gidip bizzat fiyat analizi yapmak adına vites sisteminin fiyatlarını sordum bana en aşşağı 700 -800 liraya patlayacağını hatta kimi yerler bisikletimin markasını modelini öğrendikten sonra yeni bisiklet almam gerektiğini , öyle olursa benim için daha karlı olacağını söylediler fakat sorun şu acemilikten mi bilmiyorum gerek kadro gerek maşa olsun ben bisikletimi gayet sağlam buluyyorum her ne kadar bi specialized , v.b sağlam marka olmasa da performansı iyi , düşük bulduğum sadece vites grubu.
    Sözü uzattım biliyorum , sorum şudur ki bu olaylardan sonra kafam hayli karıştı , ve sizden gerçekten araştırmama ve karar vermeme destek olarak yorumlarınızı ve tecrübelerinizden yararlanmayı bekliyorum ben Btwin RockRider 340 model bisikletime 9'lu veya 10 'lu vites grubuna geçirmeli miyim ve bana kar zarar ve fayda yönünden nasıl bir etki yapar ? Cevabınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler !

mariokaldato bunu beğendi.
  3. mariokaldato

mariokaldato Özlem, Yün don ve epılpay

Adı:
    Raşit Cumhur Çakın
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Merhaba dostum
    Danistigin arkadaslar dogru soylemisler. Vites sistemini yukseltmen sana nerdeyse bi bisiklet fiyatina gelir ve degmez o paralari harcamaya. Kisisel gorusum ikinci el guzel bi makina arastir sagdan soldan. Su an kis sezonundayiz ve piyasa ölü. Bunu firsata cevirebilirsin. Ayrica yukselttigin sistemin sana teknik olarak bi artisi cok fazla olmaz. Yuksek setlerin en malum avantaji daha seri ve daha kararli vites gecisleri sunmalaridir. Baskada cok buyuk performans artisi saglayamazlar

TuTKuN bunu beğendi.
  4. bisikletciadam

bisikletciadam Yeni Üye

Adı:
    Onur G
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    @mariokaldato Teşekkürler fakat fiyatını tam hatırlamıyorum ama aldığım bisiklet 600 liralik bir bisikletti ve ben eğer bütçemin 700 lira olduğunu varsayıp üstüne vites grubunu nihayetinde 9'lu veya 10lu sisteme geçirdiğim vakit 1300 liraya patlıyor ama 1300 liraya başka bir markanın nerdeyse başlangıç türündekini bisikleti almış olacağim burda bir karmaşa söz konusu benim için ve benim 700 lira koyup arttırdığım vites grubu belkide ortalama 3000 -4000 liralik bir markanın bisiklet modelinde mevcut komponent olarak . Böylesi benim için kar'lı olmayacak mı ; sonuçta kadroların hepsi tayvandan yaptırtılıp getirilmiyor mu ben sadece bir marka değerine tonlarca para vermek istemiyorum kaldı ki okadar imkanım da yok keşke olsa da sadık bir müşteri olabilsem kendimce katkı sağlayabilsem :)

5. TuTKuN

TuTKuN Aktif Üye

Seviye:
    @mariokaldato abi herşeyi söylemiş. Bide bütçem sınırlı diyosun zora sokma kendini

6. mariokaldato

Adı:
    Raşit Cumhur Çakın
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Evet denemis ve mantarlamis biri olarak tavsiyede bulundum. En son kadroyuda degistim hesab et :D

TuTKuN bunu beğendi.
  7. TuTKuN

TuTKuN Aktif Üye

Seviye:
    @mariokaldato kadro çöpmü oldu abim :) en son yılan deri atar gibi bişey görmüştüm

8. mariokaldato

Adı:
    Raşit Cumhur Çakın
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    20160306_141408~2.jpg
    Hayir o bisiklet degil.
    Kron xc 4000 vardi eskiden.

Önceki bisiklet vardi . donanimi kaldi, kadroyu sattim