Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Vites Sistemi Seçimi

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında Yiğit Dikici tarafından paylaşıldı.

1. Yiğit Dikici

Yiğit Dikici Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Arkadaşlar Kron Xc 250 bisikletimin vites sistemini değiştirmek istiyorum. Malum öğrenci adamız ve orta kalite bi sistem düşünüyorum . Alivio ve sramx4 arasında kaldım. Forumda biraz araştırdım sram kullanan arkadaşlar da çok memnun ve arka vitesi bozuk yollarda çok sallamıyormuş. Siz ne önerirsiniz özellikle bu 2 sistemi kullanan arkadaşlar kendi tecrübelerini paylaşırlarsa sevinirim.

2. Yiğit Dikici

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Bu arada Shimano'nun Sram'dan daha dayanıklı olduğunu okudum arkadaşlar bazı yerlerde. Daha çok sarsılmasının sebebi de oymuş sanırım darbeleri daha iyi absorbe ettiğinden. Tecrübeli arkadaşlar aydınlatırsa beni gerçekten çok sevinirim.

3. erdal kılıç

erdal kılıç Üye

Seviye:
    vites sistemini tamamen değiştirmek alivio bile alsan en az 200 tl civarına mal olur. o kadar masrafı yapınca bisikleti biraz daha güzelleştirmek isteyeceksin, o ötü zoom maşayı da değiştirirsen bi 150 de öyle koy 350 lira eder. bisikleti satıp üzerine 350 lira koyup alabileceğin modelleri araştır, baktın istediğin gibi birşey yok o zaman değişim işine gir. shimanoyu tavsiye ederim. sram x4 alivionun yerini tutmuyor, bizzat gören biri olarak söylüyorum. x5 olsa anlarım.. evet shimano daha sağlam olur. yalnız bu masrafı edeceksen hiç olmazsa arka aktarıcıyı deore al 30 40 lira fazla ödersin ama havan olur :)

4. kadirsamimm

kadirsamimm Yeni Üye

Seviye:
    merhaba ben de xc250 üzerinde aynı değişimi düşünmekteyim,yapmışken diyorum arka dişli aynakol..vs komple değiştireyim fakat bir bakmışsın fiyat almış başını gidiyor. ikinci el iyi bir bisikletle değiştirmek daha hesaplı olacak gibi geliyor.

5. Yiğit Dikici

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    2 ay oldu bisikleti alalı . Elden cıkarsam en fazla 350 eder. 350 daha koysam 700. 700 e 2. el iyi bisikletler bulabilirim ama yeni aldığım için de kıyamıyorum satmaya. Bir de ilk göz ağrısı olunca :) Zaten bu düşündüğüm değişiklikler birden olacak birşey değil. Zamanla elime para geçtikçe yapacağım.

6. erdal kılıç

erdal kılıç Üye

Seviye:
    xc 250 nin kadrosu tek kez işlenmiş ve biraz ağır da olsa bence çok kaliteli bir kadro. en azından bana göre öyle. xc 500 kullanıcısı olarak kronun kadro açılarını çok seviyorum. üzerine edeceğin bu masrafla çok özel bir bisiklete sahip olacaksın. 700 tl verip bu setlere sahip sıfır bir bisiklet alamazsın, ikinci el aldıkların ise tam senin istediğin olur mu bilmem. mesela benim aynakolum kırıldı, yeni aynakolu kullanım amacıma uygun olarak yolda hızlı gidebilmek için 28 38 48 gibi büyük bir ebatta aldım. yolda hızlanmam için daha uygun oldu. ön aktarıcımı da alıvıo aldım, ön kısımdaki amacıma ulaştım. sıra arka tarafta. inan çok zevkli oluyor böyle. uzun lafın kısası bence sen yavaş yavaş parçaları değiştir ama çok iyi araştır ve kararı öyle ver.

Yiğit Dikici bunu beğendi.
  7. Yiğit Dikici

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Umarım kendi bisikletimi geliştirmenin hazzını yaşayacağım en yakın zamanda:). Teşekkürler yorumlar için.