Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

vites seti değişikliği

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında barış durgun tarafından paylaşıldı.

1. barış durgun

barış durgun Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    arkadaşlar merhaba bisikletimde sram set vitesler kullanıyorum.sistemim 3x8 şeklinde.arka artırıcım sram x5.bisikleti 2. el aldım arka artırıcım hasar görmüştü ayak kısmı yamulmuş ve biraz aşınma olmuştu.geçici sram x4 kullandım sonra x5 i yaptırıp geri taktırdım geçişleri gayet net sayılır ancak aldığı hasarlar yüzünden çok esneme yapıyor ve zinciri çapraz kullanmamama rağmen ayağın yamuk durduğunu görüyorum içim rahat etmiyor.biikletçim oldukça tecrübeli biri ve bana her seferinde shimanoya geçmemi sram lerin çok sert ve dayanıksız olduğunu söylüyor.bende bir deore ya da üst modele geçip geçmeme konusunda ikilemde kalıyorum.bu konu hakkında sizden yardım almak istediğim konu
    shimanoya geçmeli miyim buna değer mi?
    sram lerin dayanıksız ve sert olduğu görüşü doğru mu?hangi marka daha uzun vadede performans sağlar?
    eğer ki geçmek istersem şu an ki sram göbeğim 9 lu veya 10 lu kaset dişliye uyum sağlar mı?
    yardımcı olursanız çok memnun kalırım...

2. Ronay Kılıç

Ronay Kılıç Üye

Bisiklet:
    GT
    Seviye:
    sram vites geçişlerinde daha net , keskin ve kararlı diye bilinir. fakat kendine uyumlu olduğu için arıza durumlarında tekrar sram almanız gerekmektedir. shimano da bu durumu bir tourney ile toparlayabilirsiniz. göbeğinizin uyumlu olup olmadığını modelini yazarak satışını yapan yerlerden özelliklerini okuyup öğrenebilirsiniz. benim biraz konu dışında kalsana şahsi fikrim tourney den üzeri çıkmamanız

3. can akıncılar

can akıncılar Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Sen bu Sram'dan ne çektin yahu.Aktarıcı bacağı çoğu bisiklette yamuk duruyor zinciri dengede tutsun diye,Shımano'da sağa bakar Sram'da jant tarafına.Benim bisiklette x4 var 10.000 km'ye yakındır saat gibi çalışıyor.Yeni bir set alana kadar kullandığın X5'in sıfırını alsaydın için eminim ki daha rahat olurdu.Miyadını doldurmuş kazalı mal nereye kadar dayanır bu arada merak ettim onu nasıl yaptırdın acaba.

4. barış durgun

barış durgun Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    sadece ayak kısmının demiri yamuktu ayakları söküp bir pense yardımıyla düzelttim dümdüz duruyor.bu şekilde taktım ve gerçekten herşey tıkırında gidiyordu.bisikleti tamir ve revizyona her götürdüğümde bizim bisikletçi shimano ya geç diyordu.geçen kaza geçirdim ve vites azıcık hasar aldı bisikletçi tekrardan bunlar sert ve dayanıksız dedi.benimde kafam karıştı şöyle deore ya da üstü bir set alıp takayım mı diye düşünüyorum.şu an vites idare ediyor beni herhangi bir sorun yok.eğer ki ayaktaki yamukluk dediğiniz gibiyse ben boşa kuruntu yapıyorum demektir.aslında bir tane sram x4 lü ya da x5 li bir bisiklet görebilseydim karşılaştırıp karar verecektim ama olmadı malesef.

5. barış durgun

barış durgun Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    tourney çok düşük bir model kalmaz mı?ben deore ve üstü bir vites seti almayı planlıyorum.göbeğin uyumlu olup olmadığını nasıl anlarım araştırdığımda öyle bir bilgiye pek rastlamadım.

6. can akıncılar

can akıncılar Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Vites sisteminde tek sıkıntı arka attırıcı ise yenisiyle değiştirin derim.