vites problemim var lütfen bakın :(

lumbers

Aktif Üye
Tepki
23
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Salcano
arkadaşlar bende carrisimo markalı dandik 18 vites bir bisiklet var bisikletin ön vitesi aşırı derecede sert küçük dişliden 2.ye geçirmek çok zor 3 e ise hiç geçmiyor öyle sert ki döndüremiyorum daha doğrusu dönmüyor orda kilitleniyor :( lütfen bana yardım edin ne yapmalıyım bisikletçiye götürdüm 50 lira masraf çıktı kaçtım :D arka fireni de tutmuyor direksiyonu çıkıyor ve selesi çok kötü elimde tutmamın tek sebebi 4. katta oturuyoruz bodrum yok ve komşular birbirinden fesat bisiklet için dünyanın kavgasını çıkarıyorlar o yüzden biiskleti 4. kata kadar taşımak zorundayım ve bu bisiklet hafif 15-20 kg gibi bişey daha hafifini bulamadığım için bunu aldım ve buna mecburum :( lütfen yardım edin nasıl tamir edicem bunu

Scudo

cihan celik

Aktif Üye
Tepki
62
Sertligi vites kolundaysa wd40 yardimci olabilir. Sertlik telin gerginliginden ise, teli gevsetmeyi deneyebilirsin.

• Beğen
Tepkiler: lumbers

İsa Öcel

Daimi Üye
Tepki
67
Bisiklet
Sedona
büyük ihtimal üst ve alt sınır vidalarının ayarları yapılmamış, biraz deneme yanılmayla öğrenebilirsiniz, forumdada anlatımlar mevcut

• Beğen

lumbers

Aktif Üye
Tepki
23
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Salcano
sertlik vites kolunda dediğim gibi bisikleti koyacak yerimiz yok o yüzden yaz kış yağmur çamur demeden balkonda saklıyoruz :D 2 sene de bisiklet yatalak oldu herşey pas içinde yardım eden herkese teşekkürler dediklerinizi yapıcam

Talha Ateş

Forum Bağımlısı
Tepki
605
Bisiklet
Bianchi
@kerem sezgin

Anladığım kadarı ile vites teli ve tel kablosu tamamen pas tutmuş. Sana söylenen fiyat ne için tam bilmiyorum. Hiç uğraşma takımı zaten 3-5 lira bir şey al iki takım hatta senin fren tellerinde aynı durumdadır gerçi teller farklı olur ona göre al ve değiştir. Birde vites ayar vidalarını oynadıysan elbette sistem takılıp kalır...Kolay gelsin.
http://i51.tinypic.com/ehzp1e.jpg

• Beğen

lumbers

Aktif Üye
Tepki
23
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Salcano
ben bisikletçiye götürdüm adam tamir etmek istemiyo dedi bana bu yatalak olmuş bütün takımı komple deiştirmem gerekicek dedi vites sistemi için 25 lira frenler içinde 25 lira istedi benim bisikleti zaten 60 liraya almıştım :D yani vermek istemedim neyse denicem bu hafta bisiklete bi el atıcam :D

Gökhan Toros

Forum Bağımlısı
Tepki
7.568
Başlangıç
2009—10
Vites teli ön vitese doğru takılmamıştır büyük ihtimal.

• Beğen

Talha Ateş

Forum Bağımlısı
Tepki
605
Bisiklet
Bianchi
@kerem sezgin

Boş ver o zaman sana şöyle güzel bir bisiklet alalım....:D

• Beğen

lumbers

Aktif Üye
Tepki
23
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Salcano
ya bana kalsa ben en baba bisikleti alıcam da 4. kattayız apartmanın bodurumu yok e bahçeye bıraksam şoparlar anında çalar 1. kata fln da bırkamıyorum komşular çok fesat anında cıngar çıkıyo yani bu bisiklete mecburum :(

ilkcan çağdaş

Forum Bağımlısı
Tepki
265
viteslerin sertliği mekanizmalardan da kaynaklanabilir.Ön ve arka mekanizmalarına motor yağı damlatırsan,yumuşar.Yağ damlattıktan sonra mekanizmaları aşağı-yukarı hareket ettirmeyi unutma.
Direksiyon ve selenin parça eksiklikleri yok,ise uygun bir şekilde sıkılmalı.
Ama gözle görülse daha da iyi olur.

• Beğen

lumbers

Aktif Üye
Tepki
23
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Salcano
ya şimdi problem ön viteste bütün gücümü kullanarak böyle bisikletten iniyom fln :D bütn gücümü kullanrak vitesi döndrüyorum az biraz dönüyo 2. dişliye geçiyo ama daha fazla dönmesi imkansız olay yani 3. dişliye geçmiyo tam problem bu dediklerinizi yapıcam herkese teşekkürler...

lumbers

Aktif Üye
Tepki
23
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Salcano
evet arkadaşlar mutlu son... :D lüleburgazda biskletçi dede diye bilinen biri frenlerimi ve vitesimi 25 liraya yaptı çok mutluyum :D

Tepki
89
@kerem sezgin

kerem kardeş ben de 5.katta oturuyorum ve bisikleti alıp omza çıkıyorum hatta forumdaki bisiklet foto paylaşımlarına bakarsan biçoğu evin içinde yatak başında:) 50 lira vereceğine 100 liraya şok vs gibi marketler 90 100 liraya mtb satıyor ondan alırsın bence

• Beğen

lumbers

Aktif Üye
Tepki
23
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Salcano
bu bisiklet diğerlerine göre hafif olsa olsa 20 kg yani diğerleri çok ağır daha hafifini bulamadım burdaki mantık şu :"ne kadar iyi bisiklet o kadar ağır bisiklet" :D o yüzden buna mecburum herkese teşekkürler

Kimseyi İlgilendirmez

Forum Demirbaşı
Tepki
316
İsim
Murat Ç.
Başlangıç
1981—82
Bisiklet
Geotech
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Bence de. Vites telini değiştirip, iyi bir vites ayarıyla (eğer mekanizma hasar görmemişse) sorun çözülür gibi duruyor.