Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

vites problemi ?

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında acumur tarafından paylaşıldı.

1. acumur

acumur Forum Demirbaşı

Seviye:
    arkadaşlar bende trek 3900 var.yaklaşık 10 gün kadar önce aldım ve çok memnunum.ancak vites konusunda bir problem yaşıyorum.
    vites değiştirmelerinde bazı durumlarda zincir(galiba)tam olarak dişlilere oturmuyor.hatta bir iki defa vitesi değiştirirken zincir dişliden geçiş yaparken araya sıkıştı.geçen günde evden çıktığımda zincirin tamamen çıkmış olduğunu farkettim.Allah'tan becerebildim tekrar geri takmayı.bu sorunla karşılaştığımda sürerken tekrar vites değiştirip bu şekilde oynamalar yaparkende problem halloluyor.sormak istediğim şu.bahsettiğim olay muhtemelen normal bir tepki değil.acaba ne yapmam gerekiyor?böyle bir sorun çıkarması bisikletin üstündeki standart ekipmanın kalitesi ile alakalımı yoksa tabiri caizse bir defo söz konusu ve benim yetkili kişilere bildirmemmi gerekiyor?

2. Murat CER

Murat CER Onursal Üye

Seviye:
    sorunun çözümü için arkadaşlar yardımcı olacaktır, benim tavsiyem sorun oluşmaması için olacak. vites değişimlerinde pedal çevirirken pedala yük vermeyin, sadece pedalı çevirip, zincirin diğer dişliye geçişi için çok kısa bir zaman tanıyın.

acumur bunu beğendi.
  3. behcetatinc

behcetatinc Bisikletkolik

Seviye:
    Yeni alınan bisikletler, bir süre kullanıldıktan sonra genelde küçük bir bakımdan geçiriliyorlar. Anladığım kadarıyla probleminiz vites ayarlarınızın düzgün olmamasından kaynaklanıyor. Aldığınız yere veya trek bisikletleri alabildiğiniz herhangi bir bisikletçiye giderseniz sorununuz çözülür.

acumur bunu beğendi.
  4. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Acumur bisikletinizi servisine götürüp ilk bakımını yaptırmayı ihmal etmeyin. Aynı zamanda da vites kullanımı ile ilgili gerek forumdan, gerek ise servisten detaylı bilgi alabilirsiniz. Yanlış vites kombinasyonları bu türde sorunlara davetiye çıkarabilir. Ayrıca yanlış bilmiyorsam Trek bisikletlerin servisleri ömür boyu ücretsiz.

acumur bunu beğendi.
  5. acumur

acumur Forum Demirbaşı

Seviye:
    bahsettiğiniz ilk 200 km bakımını yaptırdım bisikletin.ilk zamanlar sadece en yüksek viteste oluyordu bu sorun.bakıma götürdüpğümde sorunu giderdiler.daha doğrusu tam olmmaıştı 2 gün sonra tekrar götürdüm bu sefer halloldu.ancak şuan viteslerde dişlilere oturmamak gibi bir sorun var.yani mesela 1 den 2. vitese atarken dişliye tam oturmuyor ve gır gır sesler çıkarmaya başlıyor bu sefer sanki 2 den 3 e geçirir gibi sağa doğru bastığımda vites tam 2 ye oturuyor.galiba vites geçişlerinde bir oynama yapılması lazım.yada twist of faith in dediği şeyede dikkat etmem lazım.en iyisi devam ederse tekrar servise götüreyim.bu arada evet trek ömür boyu ücretsiz servis veriyor.

6. Murat CER

Murat CER Onursal Üye

Seviye:
    konu açıldıkça sorunun aslında vites ayarlarından kaynaklandığnı görmekle beraber yukarıda verdiğim tavsiye tüm bisikletçiler için normal koşullarda geçerli olup, yarış koşulları normal koşullardan sayılmamaktadır :) :p

tayfur ve acumur bunu beğendi.