Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

vites kullanımı

Konu, 'Bisiklet Püfleri' kısmında zeynep eki tarafından paylaşıldı.

1. zeynep eki

zeynep eki Yeni Üye

Seviye:
    yenı bır bısıklet alarak yollara cıkacagım ınsallah.ancak bılgı olarak cok eksık durumdayım.bu sıtedekı yazıları okuyarak bır seyler ogrenıyorum.yazanlara yurekten tesekkur ederım.bısıklete sahılde bınecegım.vıtes kullanımı nasıl neye gore olacak.bısıkletım trek 3700..8 vıtes dıye bılıyorum.henuz gelmedı.bu hafta tanısıcaz kendısıyle..yardım edersenız sevınırım..

atakan tosunoğlu ve Tolga Ayla bunu beğendi.
  2. Tolga Ayla

Tolga Ayla Onursal Üye

Seviye:
    Selamlar..

Heyacınınız çok güzel.. Bunu takdirle karşılıyorum:rolleyes:

Siz bisikleti alın, bir hafta sonu bir tura katılın mutlaka size yardımcı olunacaktır inancındayım..:)

Buradan biraz zor olur..:(

Sukru1818 ve zeynep eki bunu beğendi.
  3. SedatT

SedatT Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    42FY, umutkahraman ve zeynep eki bunu beğendi.
  4. Ali Menemen

Ali Menemen Onursal Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Sürekli aynı dişlide kullanmayın, aksi takdirde o dişli aşınır bunada dikkat edin.

42FY ve zeynep eki bunu beğendi.
  5. Mehmet Boran

Mehmet Boran Forum Bağımlısı

Seviye:
    http://bicycletutor.com/gear-shifting/

Video kafanızdaki soru işaretlerine yardımcı olacaktır , zincirin sürekli düz bir doğrultuda olması lazım, bahsettiğinize göre bisikletiniz 24 vites buna göre ; ön vitesiniz 1'de ise arka vitesinizi ;1-2-3'de ön vitesinizi 2'ye aldığınızda ise arka vitesinizi 4-5-6'da yine aynı şekilde ön vitesinizi 3'e aldığınızda ise arka vitesinizi 7-8'de kullanabilirsiniz.Yol koşullarına göre bir iki dişli toleransınız var tabi.

iskender şerit ve erphan bunu beğendi.
  6. Cycleone

Cycleone Forum Bağımlısı

Seviye:
    Vites sistemini öğrenmek için pc başında makale okuyup,video izlemeye gerek yok.Bisiklet sürerken tüm vitesleri sırasıyla kullanın.Zaten hangi vitesi nerede kullanmanız gerektiğini kısa bir zaman içinde öğreneceksiniz.

-Düz yolda seri bir şekilde pedal çevirip,nefes nefese kalmayacak şekilde kullanabileceğiniz vitesi bulun.(Bu vites internetten bulunmaz,sürerek öğrenilir)

-Düzenli olarak sürdükçe bu vitesi zaten artırma ihtiyacı duyacaksınız yani kondisyonunuz gelişecek.

-Yokuş çıkmak için düz yolda kullandığınız vitesi düşüreceksiniz.(Ne kadar düşüreceğiniz yokuşun eğimiyle doğru orantılıdır.)

erphan ve 42FY bunu beğendi.
  7. Mehmet Boran

Mehmet Boran Forum Bağımlısı

Seviye:

Yukarıdaki yorumlarda bisikleti sürerek öğrenemezsiniz internetten makale okumalısınız video seyretmelisiniz yazmıyor , soru sorulmuş insanlar bilgilerini paylaşıyor.Bu videoları adamlar bir bildikler var ki yayınlamış biraz daha saygılı olmakta fayda var insanların emeklerine !

iskender şerit ve sadana bunu beğendi.
  8. Cycleone

Cycleone Forum Bağımlısı

Seviye:

Ortada bir saygısızlık yok,sadece sürerek daha kısa sürede öğrenmek varken pc başında makale okuyarak öğrenmeye gerek yok dedim.Bu benim görüşüm.

Makalelerden öğrenmeye çalışan arkadaşlara bir şey diyemem tabiki,onların tercihi.

sadana bunu beğendi.
  9. Mustafa ÖZKARA

Mustafa ÖZKARA Forum Demirbaşı

Seviye:
    Vites basit bir sistemdir. Zaten birkaç gün içerisinde adapte olursunuz vites sistemine. [Bisikletiniz 8x3=24 vitestir. Ön dişli-aynakol ne kadar büyürse o kadar çevirme katsayısı artar. Arka dişli-ruble veya kaset ise tam tersidir. Dişli küçüldükçe çevirme katsayısı artar.]
    Bol pedallı günler :)

10. kaan karahan

kaan karahan Yeni Üye

videolu anlatım olsaydı süper olurdu

11. dilek karadeniz

dilek karadeniz Yeni Üye

Seviye:
    burda okadar çok yardıma ihtiyacı olan varki akıl veren çok ama yol gösteren yok.şunu şöyle yap demektense ;nasıl olması gerektiğinde ışık olmak daha iyi değil mi burda çok eksik bu

sadana bunu beğendi.
  12. sadana

sadana Onursal Üye

Seviye:
    Dilek hanım. Söylenenlerle sizin eleştirdiğiniz, kızdığınız konular zaten aynı. Burada öneri var yani,"şunu şöyle yap”diye. Bunu söylemek zaten ışık olmaktır. Ben, Adana’dan veya İstanbul’a veya en ücra köşesinden çıkıp da kimsenin öğreteceğini sanmıyorum. Kişisel düşüncem. Zaman ayırıp da yardımcı olan arkadaşlara içten teşekkürler. Kazasız sürüşler. :in:

özkan2010 ve Mehmet Boran bunu beğendi.