Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Vites kullanımı hakkında

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında spake1 tarafından paylaşıldı.

1. spake1

spake1 Yeni Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Selam arkadaşlar dün sedona borla aldım fakat evim 3.katta girişe bırakamıyorum cünkü calıyorlar neyse 15dk sürdüm bugun eve cıkartırken baş dönmesi kalbim hızlı hızlı çarpmaya başladı bunun nedeni nedir acaba ayrıca vitesi nasıl arttırıcam soldaki vites 2-3 de iken ses cıkartıyor 1'de normal

2. Emre123

Emre123 Aktif Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Oncelıkle malum havalar sıcak bırden hızlanıp durduysanız olabılır vıtes konusunu bana sormayın bende daha yenıyım

3. mehmetakbas

mehmetakbas Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    tempolu sürdüyseniz göğsünüz sıkışıyo olabilir.ciğerleri zorlamışsınız.yani gelişiyosunuz.vites ayarlarında bi sorun var herhalde aktarıcıya sürtüyo tahminim bilmiyosanız direk bisikletçiye götürün orda öğrenin nasıl yapıldığını

4. suatgecer

suatgecer Aktif Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Bisikleti bir süre kullanıp sonrasında ayarlarını yani servisinde ilk bakımınyaptırmanız lazım,

5. spake1

spake1 Yeni Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    suat kardeş götürücem daha dün aldım zaten 1 hafta sonra gel bakımını yaptır dedi

6. Emre Sertkaya

Emre Sertkaya Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    İlk baştan zorlamamak lazım yavas yavas km i arttırırsınız . Bir de güneş felan havalar sıcak olunca bas donmelerı olabılıyor . [​IMG]

bakın bu resım bıraz acıklayıcı olabılır zıncırın capraz olmamasına dıkkat edın

Tahir Keskin bunu beğendi.
  7. Onur Demir CE

Onur Demir CE Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    kask veya güneşi çekmeyecek renkte terletmeyen şapkalardan takarak sürün gündüz sürecekseniz ki kask en doğrusu en güvenlisidir. ikinci kata çıkartıyorum fitnessdan dönerken falan aynı şekilde benimde oluyor. kapının önünde biraz dinlenin su falan için ondan sonra çıkartmaya çalışın eve.

ve tabi yukarıdaki şemayı dikkate alın aman diyip geçmeyin ilk gün kadromda delik açtım yokuş yukarı çıkarken yeni sistem viteslere alışık olmadığımdan zinciri sıkıştırıp.