Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Vites kolu seçimi

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında castelloterminator tarafından paylaşıldı.

1. castelloterminator

castelloterminator Aktif Üye

Seviye:
    Evet arkadaşlar attırıcılarla ilgili birsürü konu açılmış birde sistemin kontrol merkezi kolları tartışalım.Ben koldan vitesten hoşlanıyorum bana daha atak geliyor bu sıralar kron xc1000 almayı düşünüyorum ama otomatik vites diye tabir edilen alttan üstten iniş ve çıkış için 2 kol olan vites kolları hoşuma gitmiyor gerçi pekte kullanmadım ama kullananlardan yorum alalım sizin seçiminiz nedir?

2. castelloterminator

Seviye:
    anlaşılmadımı acep:rolleyes:

3. Hasan Çağri

Hasan Çağri Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Onlar otomatikvites densede başka seçenek elden çevirmeli vites kolları kalıyor... Onlarda doğal olarak fiyat olarak yukarı çekiyor... Tabi üstünde SHEmano yazanlardan kullanmayacaksan...

4. Semih Temiz

Semih Temiz Kıdemli Üye

Seviye:
    Arkadaşım Merhaba
    Ben bir zamanlar koldan vitesli bisiklet kullanıyordum. Daha sonra bir arkadaşımın tavsiyesiyle alttan itmeli üstten çekmeli vites koluna geçtim. Vites değişimi eskisine göre çok daha çabuk ve konforlu oldu. Yalnız aldığın vites kolu mutlaka SHIMANO olsun. SHIMANO dışındaki vites kolları pek sağlam değil. Yalnız bu iş sadece VİTES KOLUNU DEĞİŞTİRMEKLE OLMUYOR. Vites kolunun markası ne ise zincirin, arka dişlinin, aynakolun ve arka attırıcının da o markadan olması gerekir. AKSİ HALDE VERİM ALAMAZSIN. Örneğin HG uyumlu zincir IG uyumlu arka dişliyle kullanılırsa probleme sebep olur.
    Kendine iyi bak

castelloterminator bunu beğendi.
  5. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    Bence uyum meselesi farklı markaların birbirleriyle yapabileceği kombinasyonları bilmeyi gerektiriyor. Örnek olarak Sram markasının Attack gripshifter'ları 2:1 oranına sahip olduğu için Shimano arka viteslere uyum gösterebiliyor. Sram XO kollarla da Shimano'nun ön vitesleri çalışabiliyor. Ayrıca kendi kullandığım 8'li sistemde KCM zincir mevcut. Shimano'nun 8'li sistem için hafif ruble üretmediğini bilen kullanıcılar Sram'in rublelerine yönelebilir.

İyi forumlar...

6. wolverinewashere

wolverinewashere Kıdemli Üye

Seviye:
    bence kron xc 1000 üzerindeki standart donanımdan memnun kalırsınız denemeden değiştirmeyin

7. cazgır

cazgır Forum Demirbaşı

Seviye:
    Bende XC1000 kullanıyorum. Bisikletin üzerindeki parçaları değiştirmeme rağmen vites-fren kolumu hala değiştirmedim:) Çünkü ihtiyaç duymadım. Onun üzerindeki kollar (Altus olur kendileri) çok sağlamdır. Üst düzey kollara göre daha ağırdır fakat demirden olduğu için sağlamdır. Bence onu değiştirmene hiç gerek yok. Eminim ki çok seviceksin..;)

8. castelloterminator

Seviye:
    yorumlar için teşekkürler