Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Vites Kolları

Konu, 'Takas ve Aranıyor Arşivi' kısmında M.Burak KARADAĞ tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. M.Burak KARADAĞ

M.Burak KARADAĞ Onursal Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Arkadaşlar bisikletimin arka dişlisini 10a önüde mümkünse 4 e çıkarmak istiyorum.4*10 uyumlu uygun fiyatlı bildiğiniz vites kolu varmı acaba?

2. Sungur Çağırgan

Sungur Çağırgan Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    bu işi en ucuz çözme şeklin ya shimano index vites kolları alacaksın (çok uyduruktur ama işe yaraması muhtemel)
    ya da sol kola shimanonun index grip shifterını takıp sağ kolada yine shimanonun flatbar yol bisikletleri için ürettiği seri dışı 10 lu vites kollarından alabilirsin

3. Baran Saldanlı

Baran Saldanlı Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    bence önü 4'lü yapmanız size pek bi artı katmaz.zaten 4'lü sistem bulmanız zordur.(aynakolu aktarıcısı vites kolu) bunlarda eski sitem olacağı için ağır olacaklardır. bana kalırsa 3'lü sistem yeterli bisiklet için. arka için ise rubleyi aktarıcıyı vites kolunu ve göbek 10'lu uyumlu değilse onuda değişmeniz gerek bunlarda bi dünya masraf.

4. M.Burak KARADAĞ

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Zinciri,aktarıcıyı ve rubleyi hallettim.Geriye bir tek kollar kaldı.3*10 düşünüyorum tavsiyeleriniz üzerine.Çıkma parçada olabilir.Acaba fiyat ne kadar olur.Önereceğiniz maks. 100 liraya kadar bir model varmı?27 3*9 şeklinde düzenlesem sistemi toplamak kolay ama arka ruble 10 dişli olunca 100 dolar veya euro dan aşşağısını göremedim önerdiğiniz bir model varmı? çıkmada olur dediğim gibi.

5. M.Burak KARADAĞ

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Arkadaşlar bu konu hakkında bir bilgisi olan ve bana yardımcı olacak arkadaş varmı?

6. Sungur Çağırgan

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    dostum ya yukarıda yazanları görmüyorsun ya da yardımcı olmamızı istemiyorsun...
    ilk cevabımda yazdım zaten sana yaptığın normal ve kullanışlı hatta sana bir artı katacak bir eylem değil ama madem yapacam dedin ben de sana index vites kollarını önerdim bunların çifti 15-20 tl dir
    ha yok daha kaliteli olsun diyorsan da sol kol için yapılacak birşey yok ancak sağ kolu shimano üretiyor flatbar yol bisikletleri için onunda fiyatı nı sen araştır :) ancak 100-150 den aşağı değildir
    bence bu işi index ile yap ucuza kaç ki zaten nasılsa kullanışlı olmadığını görüp 3x9 a yani çok daha hafif olana dönmek isteyeceksin

dipnot:bulduğun aynakol eski bir bisikletten çıkma ise yeni sistem 10 lu zincir ve ruble ile uyumlu çalışmayacaktır ve malzemenin ömrünü aşırı derece de kısaltacaksın...

7. M.Burak KARADAĞ

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    3*9 a geçiyorum.Teşekkür ederim.Arka rubleyi sram aldım.Aktarıcıyıda uzun bacak srame çevirdim.Kollarıda sram yaptım.Shimano kullandım birde srami deneyeceğim.Bakalım nasıl.Yardımın için teşekkür ederim.

8. Sungur Çağırgan

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    ben teşekkür ederim hayırlı olsun

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.