Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Vites janta dolandı

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında asker326 tarafından paylaşıldı.

1. asker326

asker326 Yeni Üye

arkadaşımla gezerken yokuş çıkacaktık (vitesim normalde bire alınınca zincir sanki birden 0 rada bir vites varmış gibi janta takılıyor) bende ikiye alddım yokuştan çıktık ön kaldırayım dedim pedala basar basmaz vites janta dolandı kendi kendine fren yaptı fitesi yediye takıyım dedim kol 7 indirdim vitesi arkasını kaldırdım bu sefer gene dolandı zinciri elimle yediye aldım arkasını kaldırdım pedalı çevirdim bu seferde 6 ya aldı kendi kendine vitesi (bisikleti üstünde değilim sadece elimle kaldırıyorum) oldu sonra dörde taktım gene dolandı ama ne dolanma vites tarafa dolandı sonrada zincir attı bende bıraktım napmalıyım??

ondan öncede vitesimi 14 e alınca şıkır şıkır sesler veriyordu baktığımda göbek vites değiştirme şeyi sürtüyordu çok yazdım özür dilerim

vites ( Shimano Toumey TX Series - 21 Vites )

2. mecaoz

mecaoz Forum Demirbaşı

Seviye:
    muhtelelen senin arka artırıcını tutan kulak yamulmus + vites ayarların yanlıs

bence yapman gereken en iyi sey (durumuna gore )iyi bir arka artırıcı alman tavsiyem acera yada alivio cunku daha ustler on aktarıcına uymaz vede tourney sistem kullanılan bi bıkeye o donanımları takmak yazık olur umarım yanlıs anlamamıssındır demek istediğimi

3. asker326

asker326 Yeni Üye

ben alınca tourneydi