vites grubu

superonlayn

Daimi Üye
Tepki
50
alivio ile deore vites grubu arasında müthiş farklar beklememek gerekirmi??:rolleyes:

Scudo

superonlayn

Daimi Üye
Tepki
50
saygıdeger abicim..ben bir bisikletciden bu iki vites grubu hakkında daglar kadar fark oldugunu duydum..bilmedigim için acaba öylemidir diye merak edip sordum..nasıl soru bu? derken bunun gerekçesi nedir?

T

Tuğrul

Misafir
O zaman sorularınızı daha açıklayı yazmanız lazım.

Mesela

"ben bir bisikletciden bu iki vites grubu hakkında daglar kadar fark oldugunu duydum..acaba öylemidir.Bana yardımcı olabilirmisiniz "

superonlayn

Daimi Üye
Tepki
50
gerekir demeniz bence yeterli bir cevaptı...yinede açıklamanız için teşekkür...

Murat CER

Forum Bağımlısı
Tepki
1.134
vites sistemi derken eğer sadece attırıcı makineler aynı vites kolları ile kullanılırsa çok büyük farklılık olacağını sanmam.tabii ki daha düzgün vites değişimleri sağlanabilir.

esas değişim yada farkın gerçek anlamda hissedileceği platform ancak vites kollarının da değişim ile olabilir.yani aynı vites kolları altında değil, her iki serinin de kendi vites kolları ile kullanıldığında vites değişimleri efektif olarak sağlanabilir.daha sağlıklı çalışan zincir aktarım sistemi elde edilebilir.

yine de, hangi koşullar altında kullanıldığı gözönünde bulundurmak koşulu ile (arazide mi yol da mı kullanıldığı) çok büyük farklar beklememk gerektiğini düşünüyorum.

konu hakkında deneyimi olanlar paylaşırsa birinci elden bilgi olur ;)

bu arada belirtmeyi unuttum, LX veya XT olan sistemler olur ise fark büyür :)

Önder Özdoğan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.167
Soruyu tam ıdrak edemedım ama..,

Şoyle bir acıklama getırılecek olursa ...arkadaşımız gerci anlatmış durumu...

Kısa ve öz olarak..

Vites değişimlerinde, kullanımda sağlıklı geçişler ancak ve ancak düzgün ayarlı sistemlerde sağlanır.bence; düzgün ayarlanmış bir acera, ayarsız xtr'dan daha kullanışlıdır"

saygılar..

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Superonlayn (link) da daha önce geçmişti benzer bir tartışma :). Belki ilgini çeker :)
Diğer yandan, Deore sınıfı bana göre "extrem" sınıfa atılan ilk adım. Detaylı açılmayı yukarıda verdiğim linkte daha önce yapmıştım ;)