Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Vites Geçirme Sorunu

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında Liverbird tarafından paylaşıldı.

1. Liverbird

Liverbird Yeni Üye

Seviye:
    Selam arkadaşlar, yaklaşık 1 ay önce Delta Bisiklet'ten Drag Ontario modelini aldım. Genel olarak memnunum fakat viteslerde bir sorun var sanırım. Bazı viteslerde zincirden ses geliyor galiba attırıcıya sürttüğü için. Ayrıca vites değiştirmek istediğimde bazen değişmeyip bazen 4-5 saniye sonra kafasına göre aniden değişiyor ki bu da belli hızda pedal çevirirken birden bilgim dışında olduğu için düşme tehlikesi yaratıyor. Evim Delta'ya uzak olduğu için götüremiyorum. Sorun neden kaynaklanıyor olabilir ve çözümü nedir? Teşekkür ederim.

2. Cevat_Genc

Cevat_Genc Forum Demirbaşı

Seviye:
    zincirinde bi sorun olabilir diye düşünüyorum hiç zinciriniz attı mı ? benim kuzenimin bikere zinciri aynakolun arasına kaçmışdı ordan cıkarmak icin cok ugraşdık ve zarzor cıkardık ama zincir zedelenmiş ve daha sonra binerken tak tuk diye sesler gelmee başladı zincirden kaynaklandıgını hiç tahmin etmemişdik rubleyi felan degiştirdik attırıcıyla oynadık ama geç farkettik ki zincirdenmiş.. bence zinciri bi gözden geçirin olmazsa attırıcıyı felan yaglayın..

3. Liverbird

Liverbird Yeni Üye

Seviye:
    Zincir atmadı hiç.

4. Cevat_Genc

Cevat_Genc Forum Demirbaşı

Seviye:
    Bilemiyorum :( benimki bi tahmindi :) inşallah sorunun hallolur.. :in:

5. Liverbird

Liverbird Yeni Üye

Seviye:
    Teşekkür ederim :)

6. Alican

Alican Bisikletkolik

Seviye:
    Tamamen vites ayarıyla ilgili diye düşünüyorum...
    Doğru düzgün bir vites ayarıyla çözülebilir bence...
    Çünkü bahsettiğiniz şey direk oalrak vites ayarı bozulması gibi geldi bana...Evinize yakın iyi bir bisikletçi varsa deltaya kadar gitmenize gerek kalmaz diye düşünüyorum...

İyi günler...

7. nuriaktürk

nuriaktürk Onursal Üye

Seviye:
    evet tamamen ayarla ilgili sürtmesi atırıcı tam ayarlı olmadıgı için sürtüyor.vites degişmiyorsa vites kolun nasıl bilmiyorum ama her iki koldada 3 vitesten sonra biraz boşluk var o boşluguda kullanırsan vites rahatlıkla değişir.ama sen hemne vites ayarı yaptırsan iy olur

8. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Sorun tamamiyle ayarsızlıktan kaynaklanıyor. En yakın bisikletçiye veya Delta'ya götürürseniz 15 dk içinde hallolacaktır. Çektiğiniz sıkıntıya değmez yani ;).

Hasan Çağri bunu beğendi.
  9. mcaliskan23

mcaliskan23 Bisikletkolik

Seviye:
    Benim başıma geldi arka vites attırıcı ile ilgili olarak aynı sorun.Arka vites attırıcının arkasında vites telinin gerginliğini ayarlayan bir vida var o vidayı birer tur çevirerek, ufak ufak ayarlayarak kendim hallettim sorunu.Vidayı ayarlamadan önce vitesi en küçük dişliye almayı ve vidayı her çevirdikten sonra vites kolundan birer birer vites geçirerek denemeyi unutma...