Vites - Fren Sistem Elemanları Seçiminde yardım

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında Cihan A. tarafından paylaşıldı.

 1. Cihan A.

  Cihan A. Bisikletkolik

  Yaş:
  37
  Kayıt:
  29 Eylül 2009
  Mesajlar:
  1.204
  Beğeniler:
  917
  Şehir:
  İstanbul/Bahçelievler/Yayla
  Bisiklet:
  Kron
  Seviye:
  -Selamlar. Öncelikli olarak 1 haftadır forumu taradım. Ama Fren-Vitesle ilgili bir konu bulamadım. (İsteklerime cevap veren).2009 yılında aldığım ve bütçesini kısıtlı tuttuğum bisikletimin fren ve vites sistemlerini değiştirmek istiyorum. Bisikletim Kron XC 4000 Vitesler yanılmıyorsam fren ve vites shimano tourney. Ön aktarıcı ve ayna kolda aynı marka. Arka aktarıcım alivio.


  -Şehir içinde kullanıyorum bisikletimi. İlk etapta aklımdan tamamını shimano alivioya çevirmek geçti. Forumda okuduklarım ve araştırmalarım sonucu kararsız kaldım. Diğer üst modellerde vites geçişleri kullanım kolaylığı ve sürüş rahatlığıyla ilgili yazılar var.


  -Benim ricam sizlerden V-brake olarak toplayacağım vites ve fren sistemleri kombinasyonlarıyla ilgili önerileriniz nelerdir. Ekonomikte olabilir ya da kullanım kolaylığı ve rahatlığını düşünerek te yazabilirsiniz.

  -27 veya 30 vites olarak da önerebilirsiniz...

  - Bisikleti görmek isteyenler bu linkten görebilirler. Kron XC 4000'in Son Hali(Benim Ferrarim:)))ve Eski Emektarım Bisanım(Mercedesim:)) - BisikletForum


  - Öneri ve görüşleriniz için şimdiden teşekkür ederim...
   
 2. #2
  Cihan A.

  Cihan A. Bisikletkolik

  Yaş:
  37
  Kayıt:
  29 Eylül 2009
  Mesajlar:
  1.204
  Beğeniler:
  917
  Şehir:
  İstanbul/Bahçelievler/Yayla
  Bisiklet:
  Kron
  Seviye:
  Güncel konu