vites fren kolu mu yoksa vites kolu ve fren kolu mu alayım

Tepki
4
benim bisiklet sedona 711 d uzun süredir kullanıyorum.bisikletin vitesfren kolu bitişik altus kol ben ayrı vites fren kolu almak istiyorum ne alabilirim şimdiden tşk ederim(24 vitesli bisiklet)

Scudo

Burak AŞIK

Forum Bağımlısı
Tepki
392
Bisiklet
Salcano
Sonrasında istediğin şekilde varyasyonlara girebilmen açısından vites kolu ve fren kolunu ayrı ayrı alman senin açından daha faydalı olacaktır...

Burak AŞIK

Forum Bağımlısı
Tepki
392
Bisiklet
Salcano
@osman ulubaş

Fren kolu istediğini alabilirsin, vites koluna gelince benim bildiğim Shimano'da alivio 8'li serinin sonu. Sram düşünürsen x9'un twister'ının bile 8'lisi var...

Tepki
4
tşk ederim bi tanede shimano alivio koluna hangi fren yakışır ve shimano alivio mu daha iyi sram twister mı

Burak AŞIK

Forum Bağımlısı
Tepki
392
Bisiklet
Salcano
@osman ulubaş

Öncelikle fren sisteminiz hakkında bilgi vermelisiniz? Frenler hidrolik mi, mekanik mi?

Eğer v fren veya mekanik disk fren kullanacaksanız ben avid digit 5 ve digit 7 yi tavsiye edebilirim.

Tepki
4
benim disk frenim var .söylemek istediğim alivio vites koluna hangi fren kolu uyar

Burak AŞIK

Forum Bağımlısı
Tepki
392
Bisiklet
Salcano
@osman ulubaş

Uyma gibi bi durum yok, sen görsellik için araştırma yapıyorsan açacaksın siteleri bakacaksın, hangisini beğeniyorsan onu alacaksın biz senin ne istediğinizi bilemeyiz. Teknik detay istersen kullanan arkadaşlar yorum yazabilirler ama hangisi uyar diye parça ararsan sonuç alamazsın...

• Beğen
Tepkiler: osman ulubaş
Tepki
4
tşk ederim bi tanede 27 vitese çevirip vite ve fren kolunu slx yappsam ne kadara gelir

Burak AŞIK

Forum Bağımlısı
Tepki
392
Bisiklet
Salcano
@osman ulubaş

Arka aktarıcı+ruble+zincir+aynakol+vites kolu değitirmen gerekeceği için baya pahalıya patlar şu an için. İllaki değiştiricem diyorsan ve 24 lü sistemde sabit kalacaksa bisiklet alivio al yanında da deore fren kolu al keyfine bak. Bu tip parçalara forumda çok sık denkgelebilirsin. Ucuz fiyata kapatman olası...

• Beğen

mziyaeddin

Daimi Üye
Tepki
272
İsim
Mehmet Ziyaeddin UYANIK
Bisiklet
Marin
9 lu bi vites kolu al derim. İleride 9 lu sisteme geçmek istersen bir daha vites kolu almak zorunda kalmazsın. Forumda biraz araştır, temiz ikinci el bişey bulabilirsin.

• Beğen

mziyaeddin

Daimi Üye
Tepki
272
İsim
Mehmet Ziyaeddin UYANIK
Bisiklet
Marin
Uyarınız için teşekkürler ben çalışıyor diye biliyordum. Ufak bi araştırma sonunda yanlış bildiğimi öğrendim.
Yanlış bilgi verdiğim için özür dilerim.

mziyaeddin

Daimi Üye
Tepki
272
İsim
Mehmet Ziyaeddin UYANIK
Bisiklet
Marin
Ama kafa takılan bi gurum var 7li ve 8li rublenin diş aralıkları aynı. Ben kendi bisikletimde 8li ruble xt arka aktarıcı ve deore vites kolu kullanıyorum bu iş nasıl oluyor? Burada bi tezatlık yok mu?

mziyaeddin

Daimi Üye
Tepki
272
İsim
Mehmet Ziyaeddin UYANIK
Bisiklet
Marin
Osman 9 lu vites kolunu 8 li sistemde kullanabilirsin hiçbir sorun teşkil etmez. Benim bir anlık dalgınlığıma geldi. Benim rublemin 8 li olduğu bir anda aklımdan çıkmış.
Sevgiler

• Beğen