Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Vites + Fren Bir arada olan kollar

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında Canince tarafından paylaşıldı.

1. Canince

Canince Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Vites + Fren Bir arada olan kollar hakkındaki fikrinizi merak ediyorum eskiden piyasada mevcut iken şuan çok kullanılmıyor herhalde sizce bunun sebebi nedir ?

IMG_20130101_190732.jpg IMG_20130101_190748.jpg IMG_20130101_190756.jpg IMG_20130101_190732.jpg IMG_20130101_190756.jpg

Ekli Dosyalar:

2. M.Burak KARADAĞ

M.Burak KARADAĞ Onursal Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Vites tek koldan büyüyüp küçülüyor buda ömrü biraz kısaltıyordu bana kalırsa. Kısa bir süre kullandım, vites geçişlerinde frenlemede koldaki gereksiz ağırlık son derece rahatsızlık vericiydi benim için. O yüzden kalkması iyi oldu bana kalırsa :D

3. Mehmet Altuğ

Mehmet Altuğ surrender.to.music

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Shimano'da i-spec, Sram'da Matchmaker sistemiyle vites kollarini fren kollarina eklemleyip tek bir kelepçe ile gidona takabiliyorsunuz. Tümleşik kollardan pek bir farki kalmiyor :)

4. Serden Us

Serden Us Onursal Üye

Bisiklet:
    Amoeba
    Seviye:
    Ben bütünleşik deore kullanıyorum. Fren sistemini veya vites sistemini tek başına değiştirmeye kalkınca özellikle maliyet açısından sıkıntı. Yeni sistemin sadece hayalini bile kurmaya kalksam; önce mevcut sisteme uyumlu bir kol bulup takmam gerekiyor, sonra yeni parçanın hayaline başlayabiliyorum.

5. Canince

Canince Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Deore arka aktarıcı hariç groupset olarak kullanmaktayım 10 yıldır hiçbir parça değişimi yapmadım (bisiklet çalınmıştı bir ara ve hırsız arka aktarıcıyı kırmış) o zamanlar karamanda nerden bulacan deore arka aktarıcıyı :D şimdide araştırıyorum bulsam alacağım çünkü set olarak çok hoşuma gidiyor.
    Serden Us deore ile birlikte hangi parçaları kullanıyorusunuz arka aktarıcı hakkında yardıma ihtiyacım var :)

6. Serden Us

Serden Us Onursal Üye

Bisiklet:
    Amoeba
    Seviye:
    @Canince hepsini deore kullanıyorum, frenler hariç. Frenler acera veya alivio olabilir, emin değilim.

7. Hasan Uzun

Hasan Uzun Esta Bike

Adı:
    Hasan UZUN
    Seviye:
    Böyle dual sistemler normal sistemlere göre daha ucuz oluyor ama vitese tamir edilemeyecek bir şey olsa frende gidiyor falan hem kullanımı biraz zor hem de vites kolunu yükseltmek için fren sistemini de değiştirmenin gerekli falan en önemlisi normal sistemlere göre daha fazla sorun çıkartıyo

Canince bunu beğendi.