Vites Farkı

Konu, 'Dağ Bisikleti / MTB / Mountain Bike' kısmında onur güneş tarafından paylaşıldı.

1. onur güneş

onur güneş Forum Bağımlısı

Seviye:
    Yeni toplamaya calistigim bisikletimin orjinali 21 vites 7 li ruble var fakat ben 24 yapmak istiyorum 8 li ruble alip sizce 21 24 arasinda fazla fark var mi yapsam mi yoksa bosver 21 devam etmi sadece ruble degisecek digerlerini zaten en bastan alicam kollar vites sistemleri zincir bi rubleye para vericem arti olarak yorumlarinizi bekliyorum...

GT-I9100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2. eyupozturk

eyupozturk Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Eğer sadece ruble için diyorsan bir fark olmaz, istedigin gibi yapabilirsin.

HTC One X cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

onur güneş bunu beğendi.
  3. Yasin Yücel

Yasin Yücel Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Eğer diğer parçaları zaten alacaksan rubleyi değiştirmek daha mantıklı hatta 8'li değil 9'lu sistem daha iyi olur. Performansınız uzun yolda ve tırmanışta çok farkeder. Büyük ihtimalle 7'li rublenin en küçük dişli sayısı 14 8'li veya 9'luya geçersen 11 yada 12'i olacak buda en yüksek hızını etkiler.

onur güneş bunu beğendi.
  4. onur güneş

Seviye:
    27 yapmam olagan butcemle zor bu bisikletimle sahil yoluna in cik yokus antremani yapicam aradada koy koy dolasacagim bu neden mevcut butcemle en iyisini elde etmek istiyorum acera aktaricilar dusunuyorum kol olarakta tourney olabilir en uygunu fiyat olarak birde acera aktaricilara tourney vites kolu olur mu cok soru soruyorum ama ona gore parcalarini alacagim yarin arka aktariciyi alacagim hatta acera :)

5. Gürkan Ç.

Gürkan Ç. Forum Bağımlısı

Seviye:
    Bence tourney yerine bir üst seviye birşey al hem rahat olur hem de daha uzun süre kullanabilirsin.

onur güneş bunu beğendi.
  6. Emre Gülen

Emre Gülen Onursal Üye

Seviye:
    Değiştirmişken en az acera-alivio alın bence. Zamanında bende öyle yapmıştım. Dişli oranları genişledikçe sürüş keyfi artıyor.

onur güneş bunu beğendi.
  7. Yasin Yücel

Yasin Yücel Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Bence acele etmeyip en az acera hatta alivio 9 lu sistem almanız bir kaç ay sonra alırsınız ama uzun süre rahat edersiniz. Sorunuza gelirsek shimano 'nun tüm parçaları birbirine uyumlu dur.

LG-P880 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

onur güneş bunu beğendi.
  8. onur güneş

Seviye:
    Acera yada alivio yapıp viteslerimi kollarını daha düşük bir parça kullanmayı düşünüyorum dediniz gibi aldım mı orta seviye olsun fazla bekleyemiyorum yaz geldi benim cube şilede gitmiyor 2 lastiği aynı anda patlattım bir soru sormak istiyorum kafama takıldı orjinalı tourneydi

Attığım linkte kadro kulağı tourneyin çok çıkık ama aceranınki daha basık duruyor sorun yaratır mı ?

http://www.deltabisiklet.com/?_Args=_ProductInfo,3135,OdesisMc

http://www.deltabisiklet.com/?_Args=_ProductInfo,5003,OdesisMc

9. Yasin Yücel

Yasin Yücel Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Tourneyin bu modeli kulaksiz kadrolar için eğer sizin kadronunda kulağı yok ise acera takilamaz. Takabilmek için ek parça varmı onuda bilmiyorum.

10. Yasin Yücel

Yasin Yücel Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Bisikletinizin tam markasını yada arka atrıcının kadroya bağlandığı yer ile fotoğrafını çekerseniz daha çok yardımcı olabilirim.

11. onur güneş

Seviye:
    Bianchi Flash detayli foto malesef elimde yok bisiklet silede ama uzaktan foto var arka tekerin altinda yuvarlak bir delik var kadro kulagi icin yer var sanirim
    Cok detayli degil foto ama

12. Yasin Yücel

Yasin Yücel Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Net bir fotoğraf görmeden tam bir şey diyemiyeceğim. İnternettede çok ayrıntılı fotoğraf bulamadım. sen bir ara fotoğrafını daha yakından çekip yollarsan o zaman daha ayrıntılı bakarız.

13. onur güneş

Seviye:
    Kadro kulak yeri var öğrendim bi arkadaştan ondada eskiden varmış flash chainreactiondan toplamayı düşünüyorum görüldüğü gibi fotoda vites sistemi full acera yapacağım dediğiniz gibi 230 lira gibi bi rakam çıkıyor(elçik ve 1 adet fren kolu eksik onlarda 50 olur) şöyle linklerinide atıyım gümrüğe takılmadan gelicek 73.50 euro

Arka Aktarıcı:
    http://www.chainreactioncycles.com/tr/en/shimano-acera-m360-7-8-speed-rear-mech/rp-prod38673
    Ön Aktarıcı:
    www.chainreactioncycles.com/tr/en/shimano-acera-m360-top-swing-front-derailleur/rp-prod114809
    Vites Kolu:(Şansıma vites fren kolu seti kalmamış neyse zaten fren vardı)
    http://www.chainreactioncycles.com/tr/en/shimano-acera-m360-shifter/rp-prod107277
    Ruble:
    http://www.chainreactioncycles.com/tr/en/shimano-acera-hg41-8-speed-mtb-cassette/rp-prod68154
    Zincir:
    http://www.chainreactioncycles.com/tr/en/kmc-z51-7-8x-chain/rp-prod120671

Elçikle ve fren kolunu türkiyeden alacağım birde arka jantın akordu bozuk yalpalıyor onu yaptırmam lazım boya,vernik(gidon la gidon boğazını boyadım gri renke siyah yapacaktım ama gri renk boya buldum dedim 2 kat boyayım nasıl duracak fena durmadı değişik oldu kadroda beyaz olucak buyuk ihtimal) dedik mi 300 tl gibi bir rakama ulaşıcak mevcut bütçemde zaten maksimum 300 du :)

14. Yasin Yücel

Yasin Yücel Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Umarım istediğiniz gibi bir bisiklet olur. Yalnız ileride orta amortisörün sizi zorladığını ve boşa olduğunu anlayacaksınız. Orta amortisör sizin pedala vermiş olduğunuz gücü emmekten başka bir işe yaramayacaktır. (Engebeli araziden iniş hariç bkz. dahon). Ayrıca Aynakol ile aldığınız zincirin uymaması gibi bir durumda söz konusu. Pedala yüklendiğinizde çat diye bir sesle zincir dişli sıyırabilir. Benim size tavsiyem düz kadro en fazla ön amortisörü olan bir kadro toplamanız ve ya daha iyi bir bisiklet almanız. Şunu unutmayalım bisiklet sadece vites fren den ibaret değildir jantlar, göbekler, aynakol ve kadroda çok önemlidir.
    Bisiklete yatırım yaparken bu kıstaslar ölçüsünden yaparsan daha iyi olur.