Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

vites değiştirirken çıkan ses

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında osmanşevkisevinç tarafından paylaşıldı.

1. osmanşevkisevinç

osmanşevkisevinç Yeni Üye

Seviye:
    merhabalar bilmiyorum sizin bisikletlerinizde de vites çıkarken ses çıkıyormu ama benimkinden aldığım günden beri vitesi küçültürken tak tuk diye sesler geliyor.ayrıca ön vitesi 3 e getirirken de acayip zor basıyorum vitese yani çok zorluyor sert.vitesin kolay atmasını sağlamak ve ses çıkartmamasını sağlamak için ne yapmalıyım? bu arada biisikletim trek ds82.

şimidden tesekkurler

2. Aydın Diricanlı

Aydın Diricanlı Bisikletkolik

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Öncelikle vites değiştirirken pedala yük uygulamayın.Pedalı neredeyse boşa çevirirken vites değiştirin.Yük uygulanan pedaldan dolayı gergin olan zincir vites geçişlerini zorlaştıracaktır ve doğal olarak olağan dışı sert sesler gelecektir..Bu hata en çok rampa çıkarken yapılır.Mümkünse rampanın durumuna göre yük altına girmeden vitesinizi küçültün.Bu rapmayı tırmanırken enerjinizi daha iyi kullanmanızıda sağlar.

Bunun haricindeki ön ve arka değiştiricideki sesler ve zor geçişler vites ayarlarınızın tam olmadığını gösterir.Kendiniz yapabiliyorsanız, ayarları gözden geçirin.Yada servise götürün 5 dakikada halladerler.

Ayrıca aynakol, zincir ve rublenin bakımlarını ihmal etmeyin.Uzun süre yağsız kalmış , kirli bir donanımda en iyi ihtimalle kendini yediği gibi birde olmadık ses ve sorunlar çıkarır.

Cem Coşkun ve Barış TURAN bunu beğendi.
  3. osmanşevkisevinç

osmanşevkisevinç Yeni Üye

Seviye:
    çok teşekkür ederim sağolun:)