Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Vites değişiminde zincirden gelen sesler

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında sepultra77 tarafından paylaşıldı.

1. sepultra77

sepultra77 Aktif Üye

Adı:
    Pert
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Son aylarda neredeyse tüm vites geçişlerinde zincirimden farklı sesler gelmeye başladı.Bisikletçi kontrol etti.Göbek veya bilyelerde bir sorun olmadığını söyledi.Kullandığım bisiklet yol bisikleti.Dış ortamda sesleri pek farketmiyorum fakat şu sıralar evde trainerda kullanıyorum ve bariz rahatsızlık veriyor.Bazı vites geçişlerinde cır cır öterken bazen sürtme sesi gibi geliyor.Şöyle standart bir ses bir türlü duyamadım.Yağı mı değiştirsem acaba?

Ulaş Çavuşoğlu bunu beğendi.
  2. Ahmet Onur Çakmak

Ahmet Onur Çakmak Onursal Üye

Seviye:
    @aytacdirek arka aktaricinizin gerginlik ayarini kontrol edin. Bilmiyorum ses nereden geliyor tam olarak ama eger aktarici gerginligi ise (ki %80 budur) problem o bisikletciye bi daha ugramayin. Basit bir vida sikma islemidir cunku.

Buyrun videosu.

3. geziniyo

geziniyo Üyeliği iptal edildi

Seviye:
    @aytacdirek Al kardeşim bırak yabancı videoları, yüzde yüz yerli makine mühendisinden tescilli vites ayar videosu...İyice izle garanti ediyorum bisiklet ustası gibi ayar yaparsın...Yapamazsan mesaj at ben sana yardımcı olurum....Ha bir de konu açarken bi bakın foruma aynı konu onlaca var ;)

Ayrıca forumda köşe yazarları bölümünde benim bölümüme bi göz at bir sürü işine yarayacak konu var artu youtube kanalıma da bak bir süeü video var bisikletle ilgili...Abone olmayı da unutma :)

4. Ahmet Onur Çakmak

Ahmet Onur Çakmak Onursal Üye

Seviye:
    @geziniyo abi affina siginaraktan yerli mali, yurdum mali. Oysa ki bizim zamanimizda Türk mali haftasi olurdu bilmiyorum simdi var midir. Kendime kizdim simdi. Elimiz alismis iste yabanci kaynaga bi kere, kusurumuza bakmayasin :)

5. geziniyo

geziniyo Üyeliği iptal edildi

Seviye:
    @Ahmet Onur Çakmak Yok ya alınma sakın ben ironi yapıyorum :) bazen kendim bile bişey ararken google a direkt ingilizcesini yazıyorum :)

Ahmet Onur Çakmak bunu beğendi.
  6. chnkrmz

chnkrmz cimi cimi qua qua

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    ön aktarıcı sapmış olabilir mi