vites ayarı??

halfmanhalfbike

Aktif Üye
Tepki
56
merhaba arkadaşlar . bisikletimi bir yere götürmek için arka ve ön tekeri sökmüştüm. ama takarken hidrolik disk freni ayarlayamadım çok azda olsa sürtüyor . nasıl ayarlamalıyım ? bide taktıktan sonra fark ettiğim arka vitesin ayarı bozulmuş onu nasıl ve nereden ayarlamalıyım ? olay şöyle oluyor. 2. vitesten 3e geçmiyor duruyor. sonra 4e atında direk atlıyor. nasıl ayarlayacağım? yardım ederseniz sevinirim çok sağolun.

Scudo

Alkan Koç

Forum Bağımlısı
Tepki
461
Bisiklet
Trek
hidrolik disk i kaliperlerin adaptöre baglandıgı vidaları biraz gevşetin sonra o frene tam basın frene basarken o vidaları tekrar sıkın sonra frene 1-2 kere bas cek yapın fren artık sürtmez vites ayarını ise bilmiyosanız bir bisikletciye yaptırmanızı tavsiye ederim bi arkadaşın jant tellerini yamultmuştu ayar yaparken

• Beğen
Tepkiler: halfmanhalfbike

halfmanhalfbike

Aktif Üye
Tepki
56
@Alkan Koç

ben bisiklet.iye yaptıramıyorum ilçede olduğum için öle tam teşekküllü bir bisikletçi yok. ben önce yaptırdığımda görmüştüm . bir iki küçük yeri oynamıştı adam olmuştu. ben onu öğrenmek istiyorum asıl. çok teşekkürler :)

Tepki
8
(link)

Arka vites ayarı için bu yazıya bir bakın işinize yarayabilir.
aynı sitenin atölye bölümünde frenlerinizle ilgili çözüm de bulabilirsiniz.

• Beğen

Ayhan Cihangir

Daimi Üye
Tepki
269
Disk için aynı sorun bende de vardı, aşağıdaki konuyu tamamen okumanı tavsiye ederim, ben uyguladım oldu.

(link)

Vites ayarı için ben buradaki yazılardan ve verilen sitelerden yararlandım.

(link)

Saygılar

• Beğen

burak koçak

Daimi Üye
Tepki
126
umarım sitelerdeki bilgilerle yapabilirsin,
ilk denemelerde genelde ne kadar elin altında nasıl yapacağına dair bilgilendirmeler olsa da sonuç olumsuz oluyor :D

ben de minik bir ayar yapayım derken tamamen bozmuştum tüm vites ayarını :D
sonra bisikletçiye götürdüm tabi sağolsun para almadan yaptı :D (aktifpedal)

• Beğen

halfmanhalfbike

Aktif Üye
Tepki
56
bende disk freni denedim ama tek başıma hem frene basıp hemde tekeri takamadım akşam yardım alıp yapacağım :) vites ayarı sanki oldu gibi ama önceden daha seri atıyordu sanki. şimdilik idare eder ama gidip baştan ayar yaptıracağım .