Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Vites ayarı sorunu

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında cyling35 tarafından paylaşıldı.

1. cyling35

cyling35 Yeni Üye

Adı:
    ayberk
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Abilerim kardeşlerim selamlar.ben yeni bi bisiklet aldım ve vites ayarını yaparken hiç başıma gelmeyen ve forumdada araştırmama ramen böyle bişeye rastlamadım.sorunum şu tel gerginliği ayarı güzel zinciri araya düşmüyorum 7 den 2 ye 7 dende 2 ye rahat şekilde geliyor fakat 1 geçmiyor teli gerginleştirincede bu sefer diğer vitesler de problem oluyor acaba sorun low (l) vidasında mı ? onu mu gevşetip attırıcının yukarı çıkmasını sağlamalıyım tel gerginliğini ellemeden ? Ustalarım yardımcı olabilir mi ?

2. Tolga Çelebi

Tolga Çelebi Culebrist

Adı:
    Tolga Çelebi
    Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Yukarı çıkmıyorsa Low vidasını kurcalamak gerek biraz :) Eğer yine olmazsa o çevirmeli olan zımbırtıyı ( ismini tam bilmiyorum ) biraz gevşetmek gerekebilir.

3. cyling35

cyling35 Yeni Üye

Adı:
    ayberk
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    @Tolga Çelebi hocam teşşekkür ederim low vidasını gevşetmek lazım sanırım dimi ? yukarı çıkması için çünkü basılı tutunca çıkıyor üste bırakınca 2 ye geri geliyor.teli gevşetirsem hiç çıkmaz hocam 1 e yukarı çıkarken biraz daha gergin olması lazım.

4. Orhan Akarkut

Orhan Akarkut Bisikletkolik

Bisiklet:
    Eddy Merckx
    Seviye:
    @cyling35 1. Vitese yani, en büyük dişliye geçmiyorsa ya tel fazla gevşek ya da low limit vidası fazla sıkılmıştır. Önce attırıcı joker telerleri ile son dişliyi kontrol edin, aynı hizada olmalılar, değilse low vidasını gevşetin, bu durumda attırıcının joker tekerleri büyük dişliyle aynı eksende olmalı; yine sonuç alamazsanız vites telini biraz gerginleştirin, yani tel ayar vidasını GEVŞETİN. Bunlardan sonuç alamazsanız bisikleti bir bisikletçiye götürün :))

5. cyling35

cyling35 Yeni Üye

Adı:
    ayberk
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    @Orhan Akarkut teşekkür ederim hocam yarın sabah ilk iş olarak deniycem :)

6. furkan.zaman

furkan.zaman Hipokrat yeminli bisikletli

Adı:
    Furkan
    Bisiklet:
    Raleigh-USA
    Seviye:
  7. cyling35

cyling35 Yeni Üye

Adı:
    ayberk
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    @furkan.zaman teşekkür ederim çok yararlı bir konu kesinlikle.bence bunu youtube da atablirsin araştırdım ama bu kadar detaylı şekilde anlatılan görmedim çok başarılı olmuş.

sorunu halledemedim maalesef.tel gerilmiyor daha fazla 5 ten 4 e geçmiyor yarın veya öbür gün bisikletçiye götürücem sanırım teli biraz yukarı çekmek gerek