Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Vites Ayar Problemi

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında djayo tarafından paylaşıldı.

1. djayo

djayo Forum Demirbaşı

Seviye:
    Arkadaşlar merhaba. Ön ayna dişili 2 den 3 e geçerken zorlanıyordu. Bende normal (H) ayar vidası ile ayar yaptım.

Fakat şimdi başka bir problem var. Arka dişli en büyükte , ön dişli büyük dişlide iken bisikleti geri doğru sürünce arka dişli üzerindeki zincir alt dişlilere doğru iniyor. İleri sürünce tekrar ait olduğu en üst dişliye geçiyor. bu problemmi yoksa normal bir durummu.
    Şimdiden teşekkür ederim. Saygılarımla

2. gurkan

gurkan Forum Demirbaşı

Seviye:
    H vidasını eski haline getirip, sadece vites kolu üzerindeki vida ile tel gerginliğini arttırın. Sizin kullandığınız vidalar alt üst limitleri belirlemek içindir, geçiş problemlerinde öncelikle bakmanız gereken teli gevşetmek ya da germek.

Kolay gelsin.

djayo bunu beğendi.
  3. djayo

djayo Forum Demirbaşı

Seviye:
    Çok teşekkür ederim. Öyle yaptım . Şimdi daha verimli çalışıyor.

Ön ayna en büyük dişlide , arka da en büyük dişlideyken geri gitmelerde zincirin all dişlilere inmesi nomalmiş. bunuda servisinden sorudum.

4. umutkahraman

umutkahraman Onursal Üye

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    zincir önde enbüyükte ve arkadada enbüyükte.bu şekildeki yanlış bir vites konumudur.zincirin küçüklere geçmesi çok normal.size tavsiyem bu şekilde kesinlikle kullanmayın.boşu boşuna arka aktarıcıyı zorlar ve aşınmayı arttırır.doğru vites konumu önde zincir 1.dişlideyken arkada zincir 1.2.3.dişlide olbilir.önde zincir 2.dişlideyken arkada zincir 4.5.6.dişlide olabilir.önde zincir en büyükteyken arkada zincir 7.8. ve .9 dişlide olabilir.verdiğim oranları 1-2 vites saptırsanızda gine sorun olmaz da arkada 1. önde 3. çok yanlıştı.sizi aydınlatabildiysem ne mutlu.iyi forumlar.