vites 3 den 1 e geçerken sorun var

Tepki
7
Bisiklet
Scott
Meraba bisikletimde bi sorun var.Vites 3 de iken 2 ye geçmiyo direk 1 e atıyo ve hemen sonra 2 ye çekip 3 e atıyo bunların hepsini kendi başına yapıyo.Yani anlayacağınız 1 ve 2. vitesleri kullanamıyorum.Acaba sorun neden kaynaklanıyordur

Scudo

Oğuz22

Daimi Üye
Tepki
52
Bisiklet
Bianchi
Oğuzhan arkadaşımız linkini atmış ama ben buraya yazayım ön attırıcı veya arka attırıcı ve son olarak yağlarını kontrol ederseniz düzelir diye umuyorum

ilkcan çağdaş

Forum Bağımlısı
Tepki
265
İlk önce vitesinizin telini gevşetin ve zinciri arka dişlide en küçük dişliye indirin.
Daha sonra vites telinin arka vitesten vites koluna kadar olan kabloları kadroda iyicene yerine oturtun ve arka vites telini penseyle hafif sıkılıkta çekip sıkıştırın.
Bu işlemlerden sonra arka vites yine aynı sorunu yapıyorsa arka vitesin üzerinde vites telininde içinden geçtiği teli daha da gerginleştirecek olan ince ayar vidasına yukarı doğru çevirin ve vites telini gerginleştirin.
Yine aynı sorun varsa arka vitesin üzerinde dışardaki vidayı tornavidayla yarım tur gevşetin vites kolunu yukarıya zorlayın,vites bire geçmiyorsa aynı vidayı biraz daha gevşetin.

Yinede sorun varsa arka vitesin değişmesi gerekir ve büyük ihtimalle darbe almıştır.