Vitamin Desteği

Murat Çiftci

Daimi Üye
Tepki
244
Arkadaşlar Vitaimin alma konusunda düşünceleriniz nelerdir?Pharmaton oldukça iyi gibi görünüyor.Pharmaton'dan daha kaliteli önerebileceğiniz takviyeler var mı?

• Beğen
Tepkiler: Ali Hekimoğlu
Scudo

cemm

Aktif Üye
Tepki
114
ben Pharmaton u öss ye hazırlanırken kullanıyodum, okul dersane falan derken çok yorulduğum son aylarda kullanmaya başladım ve faydasını çok gördüm. Acaba spor yaparken de o faydayı görebilirmiyim?

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.443
Pharmaton un tek özelliği içinde ginseng katkısı olması. Ben pek memnun kalmamıştım, tabii kişiden kişiye değişir etkisi. Vitamin ve minerallerin en etkili alım şekli meyve ve sebze olarak tüketilmesidir...

tuninger_haa

Forum Bağımlısı
Tepki
486
bu konuyla ılgılı cok bılgım yok ama vıtamınlerı haplar yerıne Hakan abinin dedıgı gıbı meyve sebzelerle almak daha dogru degıl mı:)

• Beğen
Tepkiler: Ali Hekimoğlu

Murat Çiftci

Daimi Üye
Tepki
244
Tabii doğal olarak kesinlikle daha sağlıklı.Ama Pharmaton'da bulunan A dan Z'ye her vitamin vs.meyveden karşılayabilir miyiz?Aşırı meyve tüketimide şekerden dolayı kilo olarak bize dönmesin sonra. :)
Sanırım piyasada ONEDAY Maximum var sporcular için yanılmıyorsam.Pharmatonla kıyaslarsak hangisini önerirsiniz?
Selamlar...

• Beğen
Tepkiler: tuninger_haa

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.443
@Murat Çiftci

Ben Gnc megamen önerebilirim, yine de herzaman kullanmamak iyidir, yüklenme dönemlerinde kullanmak daha mantıklı, genel olarak hergün bir kaç porsiyon salata ve meyva yerseniz pek bir eksiklik olmaz vitamin mineral olarak... Pharmatondaki ginseng i ayrı olarak alırsanız daha iyi olur.

Murat Çiftci

Daimi Üye
Tepki
244
Anladım.Teşekkür ederim.
Peki Gingeng'in faydası nedir?Hangi markayı önerirsiniz?

Levent Temiz

Daimi Üye
Tepki
96
tabiiki en iyi vitamin depoları etler, meyveler, süt ve tahıllardır, günlük yemek ihtiyacınızı bunlardan karşılıyorsak herhangi bir takviye vitamine ihtiyacımız yok. ancak hastalık zayıflık gibi özel durumlarında ek vitamin önerilir. multivitaminler ise piyasada oldukça yaygın olmasına karşın eskisi kadar tavsiye edilmiyorlar ve rağbet görmüyorlar. mesela hasta oldunuz devlet size multivitamin parası ödemiyor artık; sadece b vitamini veya c vitamin vs yazılıyor. bunun birçok sebebi var. öncelikle ilaçlar, tüketici toplumu mantığıyla kullanıldığında hem bireysel hem toplumsal yan etkieri olan ürünler örneğin en iyi dediğimiz multivitamin günlük a vitamini ihtiyacımızın üstünde a vitamini veriyor bize. yedikleimizden aldığımız a vitamini de eklersek günlük zararlı doza erişiyoruz. gözlerimiz az görüyor... bu tek tek tüm vitamin gurupları için geçerli aslında. ve tüm ilaç lar için de öle.. yan etkiler olduğu müddetçe sağlıkdan pek söz edilemiyor istismara açık konular ayrıca..zararlı lardan kaçınmamız şart çünkü sonu gelmiyor malesef..benim tavsiyem bol bol et yiyin bol bol meyve yiyin tüm vitamin ilaçlarından faydalı olacağını göreceksiniz.
saygılar, sağlıklı dinç güler...

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.443
@Murat Çiftci

Ginseng biraz yorgunluğu azaltıyor, biraz performansı arttırabiliyor, zihinsel fiziksel yorgunluğu alıyor biraz, yine gnc marka önerebilirim...

• Beğen
Tepkiler: Murat Çiftci

Fatih Buzgan

Forum Bağımlısı
Tepki
3.085
@Murat Çiftci

Vitamin alma konusunda düşüncelerim;

Vtaminler, metabolizmamız için elzem öğelerdir.Onlarla vücut fonksiyonlarımız tam kapasiteyle işler.Eksikliğinde aksaklıklar oluşur.
Mesela osteoporoz tedavisi gören anneannem, 5 yıl önce 165cm boyundayken, şimdi 150cm civarına inerek boyu kısalmıştır.Bu aşırı yüksek osteoporozun görülme sebepleri;
Ömrü boyunca hiç yoğurt, ayran, peynir tüketmemiş olması,
5 çocuk doğurmuş olması,
Fazla güneşlenmemiş olmasıdır.

Seçimlerimiz, sonuçlarımızı doğurur.Bizim de yaptığımız spor için ilgilendiğimiz düzeyle orantılı olarak orta veya yüksek düzeyde her vitamin ve minerale ihtiyacımız olacaktır.

Özellikle yaz aylarında A-D-E vitaminleri ile Beta Karoten
kış aylarında C yi de ekleyerek beslenme tablomuzu buna göre hazırlamamız gerekir.
Profesyonellerin, bağ ve kıkırdak doku yönünden güçlenmeleri için sürekli olarak Glukosamin - Kondroitin yönünden zengin besinlerle takviye edilmiş diyeti uygulamaları gerekiyor.

Benim de tavsiyem bu sporu eğer rekor denemesi veya uç noktalardaki düzeyde binmediğiniz müddetçe doğal kaynaklardan takviye ederek eksikliklerini gidermeniz yönünde olacaktır.

Pharmaton'u kullanmadım, özelliklerini de inceleme fırsatım olmadı.Fakat marka istiyorsanız Universal ve Gnc markalarını tavsiye ederim.