Videoyu mutlaka izleyin!!!

Mesut Girgiç

Forum Bağımlısı
Tepki
11.737
Herkese Selam.
Daha önce böyle bir şey görmediniz.
Evet, evet görmediniz. Buna inanın.

Konya dan yol ve dağ manzaraları.
Konya yı düz bilirdik diyenler mutlaka izlesin bu videoyu.
http://i106.photobucket.com/albums/m265/ymgirgic/ironman.gif

Bir daha bir video filmine bukadar mesai harcarmıyım bilemiyorum. Neredeyse 24 saatimi harcadığım

TAVUSBABA TALİMİ konulu video filmimize hoş geldiniz. 58 yaşındaki dedemiz de mtb siyle tırmandı dağlara, hem de ayakta pedal basıyordu.(maaşaAllah)
http://i106.photobucket.com/albums/m265/ymgirgic/24aral305k06tavusbaba039.jpg

Bu Pazar günkü gezimiz bir Konya turu mahiyetindeydi.
http://i106.photobucket.com/albums/m265/ymgirgic/24aral305k06tavusbaba034.jpg

Bisiklet sırtında ve elimizde videoyla Konya yı sizler için turlayıp, şehri tepeden görebileceğimiz Tavusbaba ya tırmandık.
http://i106.photobucket.com/albums/m265/ymgirgic/24aral305k06tavusbaba029.jpg

Aydınlık evler mh. den, Erenköy, Sille, Hocacihan, Tıp fak, Köyceğiz, Huzurevi, Meram ve Tavusbaba güzergahlarını izledik.
http://i106.photobucket.com/albums/m265/ymgirgic/24aral305k06tavusbaba002.jpg

Tarihi Meram köprüsü, hamamı ve Tavusbaba türbesini gördük. Soğuğun ve suyun oluşturduğu sürprizin videosunu çektik.
http://i106.photobucket.com/albums/m265/ymgirgic/24aral305k06tavusbaba003.jpg

Tavusbaba dağlarında hem pedal bastık hem koştuk ve bunları sizler için görüntüledik.
http://i106.photobucket.com/albums/m265/ymgirgic/24aral305k06tavusbaba031.jpg

Kamera arkası komik görüntüleri ve güzel müzikleriyle sizler için hazırladığımız 20 dakikalık bu videoyu izlemeden önce kendinize 20 dk. Vakit ayırıp elinize içecek birşeyler alın ve rahat bir koltukta arkanıza yaslanın lütfen..

İŞTE KONYA VİDEOMUZ BURADA, TIKLAYIN LÜTFEN..
(link)

İyi seyirler..

Scudo

gizer

Forum Demirbaşı
Tepki
161
İsim
Özgür KUŞCUOĞLU
Bisiklet
Kron
Çok güzel bir gezi olmuş, kutlarım. Video çok iyi hazırlanmış. Kamera kullanma ustalığınız hemen göze çarpıyor. Belgesel gibi olmuş. Bir de şu asfalt sert olmasa :)
Ellerinize ayaklarınıza sağlık..

Mesut Girgiç

Forum Bağımlısı
Tepki
11.737
@nuriaktürk

Nuri bey ilgi ve alakanıza sonsuz teşekkürler, sizi güzel bir şekilde eğlendirebildiysek ne mutlu bize..

@gizer

İlginize çok teşekkürler.
Bisikletten düşünce bir de şu asfalt sert olmasa, yada ben biraz daha yumuşak olsam:)

Hakan Kayisligil

Aktif Üye
Tepki
183
Mesut hocam selam
Güzel bir çalışma,
henüz yarısını izleyebildim (bağlantı hızını arttıracağım inşallah !)

Bu resim
(link)
gezinin zorluk derecesini:Ahhh-1660 yeterince anlatıyor.

İnşallah:dua: tüm görüntüleri kesintisiz seyredince tam yorum yapacağım.
Birde unutmadan ,malum ısıda gerçekleşen gezinizde kulladığınız içlikler konusunda biraz bilgi istiyorum,
zira gezinin ortalarına doğru terden ıslanan iç çamaşırları, dönüş yolunda sizleri resimdeki gibi dikit:eek: vaziyetleri aldırması;) içten bile değil.

Hakan KAYIŞLIGİL

Mesut Girgiç

Forum Bağımlısı
Tepki
11.737
@Hakan Kayisligil

Hakan hocam, kıymetli dostum; selamlar. videoyu adsl sistemli bir pc de mutlaka izleyin lütfen.. sizin izlemeniz bana ayrı bir keyif ve onur verir...:) :) :)

giysilerimiz 3 kat.
ekipte herkes bazı teknik prensiplere genelde uyar.
zaten uymayana cezasını soğuk verir. ben affederim soğuk affetmez..;)

en iç katta bir adet coolmax içlik.
orta kat olarak polar textilden bir kazak
dış kattada rüzgar geçirmeyen ancak teri ve nemi dışarı atan bir mont vb. Diğer katlarda olduğu gibi bu da polyesterden. yani biz pamuklu kullanmıyoruz. çoraplarımız ise iç kat coolmax polyester ancak ikinci kat çorap yün. papaklar da genelde polar.

şimdi şöyle diyeyim. sizin kullandığınız balıkadam elbisesi, siz tamamen suyun(gölün) içinde olmanıza rağmen sizi soğuktan nasıl koruyup ısıtıyorsa bizi de bu kıyafetler hareket ettiğimiz sürece aynı mantıkla ısıtıyor. yani iç tabaka ıslak ancak, en dıştaki katman rüzgarı kesip nemi dışarı attığı için bizim DONMUŞ BİR DİKİT şeklini almamıza mani oluyor. yani ıslağız ama sıcağız. Tıpkı balıklar gibi.. veya konuya şöyle devam edeyim.. aşağıdan okumaya devam edin lütfen.. (bu arada çayınızdan bir yudum daha alın;) )

Hani sizin balıkadam kıyafetinin içinde biraz daha ısınmak için yaptığınız fizyolojik bir olay var ya:p , işte biz onu bizim giysilerin içinde hiç denemedik.. Belki denense faydalı olabilir:p :p :p . Ama dışardan görenler yanlış anlayabilir;) diye öyle bir tekniği biz tercih etmiyoruz.:D :D :D Baki muhabbetle kalınız..

sevgi ve selamlar.:)

msconfig

Forum Bağımlısı
Tepki
780
muzikler super olmus :) ellerinize saglik keyifle izledim
acilis muzigi cok hosuma gitti :)

TESEKKURLER

• Beğen
Tepkiler: gizer

Mesut Girgiç

Forum Bağımlısı
Tepki
11.737
@msconfig

filmin sonunda da demiştik ya..
eğer güzel bir şey hissetmişseniz o SİZLERİN GÜZELLİĞİNDENDİR.

:) :) :)

sgtalper

Forum Demirbaşı
Tepki
468
Bisiklet
Scott
mesut abi ellerine sağlık özellikle sol eline gezinin bütün ağırlığını o çekmiş nerdeyse
sen nası indin ön fren le oraları, Müziklerde cok güzel uymuş
hakan abi termo içlikler gerçekten de ter mer bırakmıyor içerde o yüzden bende üşüme problemi olmuyor,pamuklu iç çamaşırı ve fanilada sonuç senin bildiğin gibi oluyor

Turhan Evci

Forum Bağımlısı
Tepki
313
Bu resim

Hakan KAYIŞLIGİL

Buz sarkıtları yukarıdan aşağıya doğru oluşur, yani damlayan yerden aşağı doğru oluşur, bu musluğun altında ise boşluk var. Ve buzun kalın kısmı aşağıda. Musluk metalden yapılmış, buz sarkıtını oluşturmadan zaten kendisi donar, su damlatmazdı !!!!
Su, alttan yukarı doğru mu fışkırıyordu acaba ??

sgtalper

Forum Demirbaşı
Tepki
468
Bisiklet
Scott
nası bi teknik mesut abi merak ettim şimdi

mehmet_svm

Forum Bağımlısı
Tepki
419
Bisiklet
Sedona
Sizi izlerken üşüdüm,gerçekten harikasınız ayaklarınıza sağlık..

Necati Bilgen

Daimi Üye
Tepki
793
Sen neymişsin be abiii.. Ben dükkanda filmi izlerken üşüdüm (henüz ısınma tertibatımız yok) Siz maşaallah tek elle vede sabah karanlığında karga şeyini yemeden herkes uykudayken neler yapıyorsunuz.
Siz aklınızı peynir ekmeklemi yediniz ?

Abi sizinle başa çıkılmaz gelmiyorum Konya'nıza. Bana arkada taş toplatırsınız..

Vallahi helal olsun siz gençlere, hayatınız boyunca allah sizi BİSİKLET'EN indirmesin elinize,ayağınıza,gözünüze sağlık versin. Bizlere gezilerinizi iletin..

Herşey gönlünüzce olsun, gezileriniz bol ve kazasız, düştüğünüz yer yumuşacık olsun.. S e v g i l e r i m l e ...

Hakan Kayisligil

Aktif Üye
Tepki
183
@Mesut Girgiç

Hocam siz bu satırları yazarsınızda, ben Ptt'den özel hat çektirmemmi..

Ayrıca hocam şimdi anımsadım ,
çok nüktedansın;) .

Konu ile ilgili arkadaşları aydınlatayım:rolleyes:
Kış dalışlarında ,yarı kuru tabir edilen balıkadam kıyafetleri içersine bir miktar su girer ,kolay kolay çıkmaz ,
bu su vücudun ısısı ile ısınarak ek bir koruma sağlar.
Tam bu anlarda balıkadamın idrarı gelirse:( ne yapar ?
Bu sıkışma herhalde en sevinilen sıkışmadır:winkenlux ,
zira suyun metrelerce altında, 7 - 8 c' su sıcaklığında, herhalde balıkadam elbisesini çıkartacak halimiz yok,
doğrudan elbisenin içersine koyverilir:27: .
Vücut ısısındaki idrarın (36 c') bir kısmı baçaklar istikametine aşşağıya,
bir kısmıda karın ve göğüslere doğru (elbise ile cilt arasından) sürülerek ekstra bir ısı konforu:smily143: sağlanır.
Bu nedenle hiç kimse başkasının balıkadam elbisesini giymek:Ahhh-1660 istemez,
her dalıştan sonrada elbiseler kumsalda çitilemek:D vasıtası ile yıkanır.

Mesut hocam mesleki olarak sizde iyi bilirsiniz,
Bir sohbet esnasında öğrendim, şöyleki
Çok soğuk ortamlarda kesinlikle idrar tutulmaması gerekiyor ,zira vücüt dışarıya bir an önce atılmayan bu idrarıda ısıtmak için ekstra çaba harçıyormuş,
bu da vücut ısısını korumayı güçleştiriyormuş.

Hakan KAYIŞLIGİL

H.Can DEMİREL

Forum Bağımlısı
Tepki
950
Mesut bey merhabalar.
Soğuğa ve tek elle bisikleti kullanmanıza rağmen çok mükemmel ve zahmetli bir çekim yapmışsınız ellerinize sağlık.Grup arkadaşlarnızda mükemmel.Mesut bey video çekim işine dikkat edin belgesel film çekmeye doğru gidiyorsunuz haberiniz ola...Paylaşım için tekrar teşekkür ederim...

Kemal Tecimen

Daimi Üye
Tepki
305
mesut bey merhaba gezi mükemmel ama video çekimler düzenlemeniz bi okadar mükemmel uğraşınıza harcadığınız zamanınız için teşekkürler.bizleri böyle mükemmeliğe alıştırdınız bizler hep iyisini isteriz.hoşçakalın

kemal tecimen

Gürsel A.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.153
Sevgili İronman'ler ve en başta Mesut Ironman.. Valla film yönetmenlerinin işlerini ellerinden alacaksınız..
Tebrikler. Süper bir video..

Mesut Girgiç

Forum Bağımlısı
Tepki
11.737
@Turhan Evci

Sayın Murat Bey, bu çeşme evliyaUllah tan bir zaatın türbesinin yanındaydı. Siz konuştukça aklıma başka şeyler gelmeye başladı. :eek: Dediklerinizde çok haklısınız. Biz de fizik okuduk nihayetinde ve size hak veriyorum.. :rolleyes: Hayırlara gelsin diyeyim.. Konuyu dağıtmayayım... Belki damlayan su lavabodan daha sıcaktı..:rolleyes:

Mesut Girgiç

Forum Bağımlısı
Tepki
11.737
@mehmet_svm
Çok çok teşekkürler Mehmet cim :)

@Necati Bilgen

Abi, tüm dualarınıza amin dedikten sonra sizsiz OLMAZ der de başka bir şey demeyiz. Sizler bizim örnek aldığımız kişilersiniz.. Allah size de sağlık sıhhat mutluluk ve hayırlı uzun ömürler versin, pedaldan ayırmasın. :) :) :)