Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Video işleme-kesme pogramları arıyorum

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Cüneyt Şanlı tarafından paylaşıldı.

1. Cüneyt Şanlı

Cüneyt Şanlı Üye

Seviye:
    Merhabalar,bisiklet ile çıktığımız turlarda çektiğimiz videoları ( 640x480 ) işlemek için bildiğiniz basit pogramlar var mı? Ben çektiğim videodan kesitler alıp birleştirebileceğim ve gerektiğinde fon müziği ekleyebileceğim bir pogram arıyorum.Nero ve Movi maker gibi yazılımlar gözüme çarptı ama henüz onları çözemedim...
    Selamlar,
    Cüneyt

2. pala

pala Aktif Üye

Seviye:
    Merhaba Cüneyt,
    Şimdilik MovieMaker programını çözmeye çalışın, diğer üst seviye edit/montage programlara göre çok basittir. Öncelikle video aktarım, düzenleme, video formatları (codec) vs... mantığını çözmeniz gerekir.

Video/Film konusunda kendini geliştirmek isteyenler için tavsiyeler:

Ücretli yazılımlardan örnekler:
    Final Cut Studio (Apple Mac) --> kişisel tercihim, bu paket MacOSX ister + yanında üst seviye ses düzenleme, video codec ve DVD düzenleme/authoring (DVD Studio Pro) yazılımla harika işler yapabilirsiniz, Hollywood stüdyolarından bazıları bu yazılımı kullanır.

Avid XPress Pro --> Özellikle kısa film ve belgesel yapım için ideal: Londra'da bir kaç deneyim yapmıştım. Fiyatı yüksektir ama yüksek kalite digital camcorder ile Hollywood ayarında müthiş işler yapabilirsiniz... Georgo Lucas + StarWars :)

Avid Media Composer --> v.XPress daha komplike halidir +
    Adobe Premiere Pro + After Effects (Her ikiside iyidir ama çok hantal yazılımlar)

Ücretsiz yazılımlardan örnekler
    iMovie (Apple Mac) + iLife
    Windows Movie Maker
    VirtualDub

Ücretsiz programlardan fazla bir şey beklemeyin, büyük olasılık, renklerde, video sıkıştırma, efekt, dış aktarım/video export ve render konularda sorunlar oluşacaktır. Şimdilik bu kadar, unuttuklarımı daha sonra eklerim...

Cüneyt Şanlı bunu beğendi.
  3. Mustafa Acar

Mustafa Acar Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    ücretli ama ilaçlı yazılım arasanız sony vegası önerebilirim.. Yüzüklerin efendisi filiminde görev almış güzel programdır..

4. Güney Tuncer

Güney Tuncer Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Ücretsizlerin arasında yer alan VirtualDub çok başarılıdır. Ufak tefek codec problemleri olabiliyor ama hallettikten sonra her işinizi görür, çoğu paralı yazılımlardan daha profosyonelce hem de. Yalnız kullanmak için biraz teknik bilgi gerektirir. Bu işlere aşina olmayanlar başlarda zorlanır.

Ücretli ücretsiz farketmez tüm video editing yazılımları arasında bizler için istisnasız 1 numara ise "Cyberlink Power Director" dur. Versiyon 9'u şu anda piyasada. Her yönüyle mükemmel. Zaten review sitelerine bakarsanız her yerde açık arayla 1 numara görünüyor.

5. Cüneyt Şanlı

Cüneyt Şanlı Üye

Seviye:
    Merhabalar,verdiğiniz ayrıntılı açıklamalar için çok teşekkür ederim.Şimdilik ücretsiz olanlar ile dersimi çalışmaya devam edeyim.Sonuçlarını buraya ekleyeceğim...
    Selamlar,
    Cüneyt

6. norep

norep Yeni Üye

Seviye:
    sony vegas baya kolay ve kullanışlı

7. suat akman

suat akman Onursal Üye

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Bir konuda ben hortlatayim :p

Ucretsiz surum, indirebilecegim "Video Edit" programi onerebilecek olan var mi?

8. Sefa

Sefa Alçılı Bünye

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Gopro'nun kendi yazılımı var (Gopro Studios mu neydi adı), içerik konusunda bayağı iyi durumda ama desteklediği formatları hatırlayamıyorum şu an.
    Virb Edit'i de deneyebilirsiniz ancak gopro'nun yazılımına göre, işleme seçenekleri olarak çok daha kısıtlı imkanlar sunuyor.

suat akman bunu beğendi.
  9. Ferhat Özben

Ferhat Özben Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Sony Vegas öneriririm.
    Anladığım kadarıyla çok karmaşık bir programa ihityacınız yok gibi o yüzden Ulead Video Studio programı da işinizi görür bence.

suat akman bunu beğendi.