Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Vereceğim kriterler için bisiklet tavsiyesi

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında kejrex tarafından paylaşıldı.

1. kejrex

kejrex Aktif Üye

Seviye:
    Öncelikle merhaba abilerim , ablalarım varsa da kardeşlerim , ben bir lise öğrencisiyim okula elektrikli motorla gidip geliyorum , okula gittiğim mesafe bir hayli uzak 2 günde bir motoru kesinlikle şarj etmem lazım oluyor mesafe bir hayli uzak anlıyacağınız . Bir yandan spor yaparak bir yandan sürekli şarj derdi olmadan okula gidip gelmeyi düşünüyorum önceden çok sefer bisiklet sürdüm bacak kaslarım vs gayet iyi uzun süre kullanmadığımdan başta biraz zorlanacağım tabi ama alışırım zamanla , Motoru satıp bisiklet alacağım kısacası motorumunda 1000 tl ' ye gideri var çok temiz baktım hiç bir sorunu yok alalı 1 yıl olmamıştır zaten (2000 tl ye almıştım ) gittiğim yollar sürekli değişiyor arada yolumu kısaltmak için taşlı bazen çamurlu ve düz yollar geliyor karşıma bu yol şartları altında beni rahat götürüp götürebilecek bir bisiklet düşünüyorum her motorlu/motorsuz araça bakım gerekir ama öyle abartılı bir bakımı olmıyacak güzel bir bisiklet düşünüyorum fiyattı maximum 1200 tl olan bisikletlerden önerirseniz çok sevinirim ama önerdiğiniz çok iyi bisikletler varsa 1300 ' de olabilir . Bu bisikleti sadece okula gidiş geliş için kullanmıyacağım bir çok yere gidişim için kullanacağım uzun turlara çıkacağım karşıma bir çok yol türü gelicek önericeğiniz bisikletlerin sadece düz yol için olmaması beni çok sevindirir ( öyle bir bisiklet türü varsa tabii)

Size bir sorum daha sizce motoru satıp bisiklete dönmeye değer mi ? eğer tavsiyelerinizden birini çok beğenir ve yaptığım şeçimin doğru olduğuna inanırsam bu hafta sonu almayı düşünüyorum

Önereceğiniz bisikletlerin kayseri'de mevcut olması beni çok sevindirir ,başka şehire gidip almayı veya kargo ile gelmesini pek tercih etmiyorum şimdiden teşekkür ederim önerilerinizi bekliyorum

Şehir içi şehir dışı turlara çıkacağım gideceğim yolların %80'i asfalt olur herhalde tam olarak dağ bisikleti almak saçma olur diye düşünüyorum sonuçta ağrı dağına felan çıkıp inmeyeceğim ama arkadaşlarımla bazen dereye gidip piknik yapıyoruz yollar haliyle çukurlu ve taşlı oluyor çok derin olmıyan sulardan geçiyoruz ( bu bisiklete zarar verir mi? ) yağmur - kar hiç birşey beni bisikletimle gezmek için engellemez yol şartlarına göre dikkatli süreceğim tabi ama suyun, kar'ın çamurun etkilemediği bir bisiklet olması beni çok mutlu eder

2. MUSA Ç.

MUSA Ç. Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Sedona 310 veya merİda crossway 15 / 20'yİ İdeal tercİhlerİnİn arasina sokabİlİrsİn.

3. kejrex

kejrex Aktif Üye

Seviye:
    sedonayı çok beğendim tavsiyen için teşekkür ederim , kayseride 2 bayisi olmasıda işimi ayrı kolaylaştırıyor , merida hakkında pek bir bilgim yok ama önerdiğinize göre iyidir tekrar teşekkür ederim

4. kejrex

kejrex Aktif Üye

Seviye:
    yok mu tavsiye edeceğiniz bisikletler

5. VolkanS

VolkanS Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    Çalınabilme ihtimaline karşı Salcano ng650 alsan, bayisini de rahatlıkla bulursun, bütçenin yarısının bile altına çok rahat alırsın.

6. kejrex

kejrex Aktif Üye

Seviye:
    teşekkür ederim ama kolay kolay çaldıracağımı sanmıyorum çok iyi bakıyorum bu bisiklet dağ bisikleti ağır olur diye düşünüyorum ben gideceğim yolların %20 sinde arazi çamurlu yol vs olcak birde salcano hakkındaki yorumlar pek iç açıcı değil :)

7. kejrex

kejrex Aktif Üye

Seviye:
    hala tavsiyeler beklemekteyim

8. Safa Arslaner

Safa Arslaner Forum Demirbaşı

Seviye:
  9. Sezer İmamoğlu

Sezer İmamoğlu Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
  10. kejrex

kejrex Aktif Üye

Seviye:
    çok teşekkür ederim , sedona 345 verebileceğim fiyatı fazlasıyla aşıyor ne yazık ki :( açıkçası carraro yu pek bilmiyorum ama sedona hakkında iyi çok şey gördüm

teşekkür ederim

11. Sezer İmamoğlu

Sezer İmamoğlu Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    görevimiz :)

12. Mustafae

Mustafae bekleyen seyyah

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
  13. Murat devrim

Murat devrim Yeni Üye

Seviye:
    Merida v20 es geçilecek bir bisiklet değil bence..kilitlenebilir masa olması avantaj sonucta dere tas vs diyorsun..nakit olarak alacagın için indirimi de koparırsın.elektrikli bisikletten bisiklete geçmek spor saglık acısından cok buyuk avantaj..ben araba mı motor mu diyordum gittim bisiklet aldım :islik:

14. kejrex

kejrex Aktif Üye

Seviye:
    daha profesyonelden başlamak istiyorum alır almaz değil ama bri kaç haftaya turlara çıkacağım zaten açıklamasındada başlangıç için diye yazıyor ama tavsiyen için teşekkür ederim

15. Mustafae

Mustafae bekleyen seyyah

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    Başlangıç için güzel bir seçim olabilir.Daha üst modellerine de bakabilirsin;310,325,345 ama bu model giriş için güzel bir seçenek olabilir.Rica ederim..

16. kejrex

kejrex Aktif Üye

Seviye:
    aldığımda beni çok uzun süre idare edebilecek her türlü uzun yola (abartılı olmasada araziye) katlanabilecek gerçekten sağlam bisiklet arıyorum , bu cumartesi almaya gideceğim

17. kejrex

kejrex Aktif Üye

Seviye:
  18. Hasan KRN

Hasan KRN Aktif Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
  19. kejrex

kejrex Aktif Üye

Seviye:
    yanlış link mi gönderdiniz acaba hem dağ bisikleti hemde 13,200 tl

carraro 225 nasıl biliyormusnuz

carraro 225 , sedona 325 ve merida v20 seçeneklerinden hangisini önerirsiniz

20. Hasan KRN

Hasan KRN Aktif Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    kusura bakma kardeş yanlışlık olmuş,geç oldu biraz ama internetim vasat.
    http://www.salcano.com/bisiklet.php?cesit=3 çıkmazsa sağ aşagıda 10. sırada ınsomnıa 26 yazazıyor.Yol bisikleti mi istiyorsun o zaman sedona 331'e bakabilirsin :alkis:

cancemkaya bunu beğendi.