Venedik değil Eskişehir...

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Tura gelişimin iyi bir başlangıç olduğunu söyleyemem. Şehre indikten sonra tercih ettiğim Ceylan Turizm’in görevlilerinin bagajda boş yer varken tüm bavulları, benim o sıralar daha siftahını bile doğru düzgün yapamadığım yeni bisikletimin üzerine yığdıklarını görünce sinirler oldukça gerildi. Bir de bisikleti çıkarırken çabuk olmam konusunda kaba bir uyarı alınca bir daha asla o firmayla gitmeme kararı alarak başladım trenvayı takip etmeye... Şehrin merkezine gideceğim. İlk durak Doktorlar Caddesi. orada bir tanıdığımı göreceğim. Nedense bu şehirde ilerlerken sanki daha önce birçok kez gelmiş gibi hissediyorum kendimi. Hiç yabancılık çekmiyorum. Bu arada giderken Ankara'da çok az gördüğüm bisiklet yolundan da geçmeden edemiyorum. O sırada bir bisikletli görüyor ve hemen Doktorlar Caddesi’nin yerini soruyorum. Sağolsun bana oraya kadar eşlik ediyor.
Şehrin içinde gezinirken kalabalık yerlerden geçiyorum. Etrafta birçok bisikletli var. Gözlüğümün önünde ayna olduğu için arkamı görebiliyorum. Fakat bunu farkedemeyen arkamdaki otomobil sürücüleri arkama dönüp bakmayınca şerit değiştireceğimi düşünerek duraksıyorlar, hatta çoğu zaman yol veriyorlar. Bu duruma çok şaşırıyorum. Bir yandan böyle bir muameleyle karşılaşmanın sevincini yaşarken, bir yandan da Ankara’da trafikte sıkıştırıldığım zamanlar aklıma geliyor ve "neden benim şehrimde de böyle değil" diye hayıflanıyorum.
Yolda giderken insanların yüzlerinde bir sakinlik var. Bir telaş sözkonusu değil.İnsanlar bir yere yetişmek için birbirine çarpmıyorlar. Birbirlerini kırmıyorlar.
Şehrin meşhur çayının yanına gelip duruyorum. Sanki sadece kartpostallardan, resimlerden gördüğüm Venedik şehrindeyim.
Yalnız bir tek fark var...
Burası Venedik değil Eskişehir...

Scudo

Murat CER

Forum Bağımlısı
Tepki
1.134
teşekkürler içtenliğin için...
yine bekleriz..bisiklete bineriz belki de :D