Veloturk Gran Fondo

vraptor

Daimi Üye
Tepki
240
İsim
Serkan
Bisiklet
Salcano
Çok katılmak istiyordum hazırlıklarım tamamdı fakat 30 Ağustosta geçirdiğim kaza yüzünden herşey berbat oldu..

Scudo

hashus1099

Deprem Dede
Tepki
1.464
İsim
hashus1099
Bisiklet
Canyon
@srdrmrs vakit darlığından decathlon'daki jellerden 5 tane aldım yanıma.
erciyes için konuşursak 3. istasyonda bir muz alıp suyu yeniledim. 4'te muz, helva ve kek yiyip kola içtim, biraz da dinlendik. zaten tırmanış başladı.
5'te yine dinlenip kola içtik, yanımızda getirdiğimiz helvayı yedik.

bu sefer 3 istasyon olacak ama, son istasyon zirvede, ona göre bir ayar çekmek lazım. yanıma muz alacağım bu sefer, geçen sefer unuttum onu. ilk istasyonu pas geçerim muhtemelen, arada muzu da yerim. 2'de suyu yenileyip içecek alır, bir şeyler atıştırıp yanıma da bir muz alırım. zirve istasyonunda yanıma aldığımı yerim. suyu tazeler yine içecek içerim.
arayı zaten jeller çıkarır.

şimdilik hızlı hızlı böyle bir şey çıkardım ben. tabi derece gibi bir derdimin olmadığını da söyleyeyim. erciyes'te tırmanıştaki iki istasyonda aşağı yukarı 25 dakika durduk. :D

srdrmrs

Forum Bağımlısı
Tepki
6.067
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Canyon
Valla bende kendimi sınayacağım.. maksimum 2000 kontejyan olucak sanırım. ilk 250 hedefim. yarışta çok durmayı düşünmüyorum ama tecrübem az oldugu içinde bilgi toplamaya çalışıyorum. @hashus1099

hashus1099

Deprem Dede
Tepki
1.464
İsim
hashus1099
Bisiklet
Canyon
@srdrmrs bu sefer tırmanış kategorisi bu kadar insafsız olmayacağı için fazla durmaya gerek olmayacaktır zaten. ayrıca sıcak asfalt olan kısımlar daha fazla olacak.
ama unutmamak lazım ki çeşme rüzgar bölgesi, muhtemelen sert rüzgar yiyeceğiz. doğrultumuz da sürekli değişeceği için rüzgarı hep aynı yönde de yemeyeceğiz. şahsen rüzgarsız havada yokuş çıkmayı, sert rüzgara karşı gitmeye tercih ederim.

• Beğen
Tepkiler: Groims

ciplakayak

Üye
Tepki
53
İsim
rıdvan gölcük
Bisiklet
Carraro
@srdrmrs
Katılım maksimum 250 olur uzunda. 150 kişi kadar kısa patkur yapar

Saikou

Forum Demirbaşı
Tepki
336
İsim
Ali B
Bisiklet
Scott
Şehir bisikleti ve şort-tişörtle katılan var mıydı? Çeşmeye bu şekilde katılsam abes kaçar mı? :)

• Beğen
Tepkiler: mustafa ç

emeritus

Aktif Üye
Tepki
165
Bisiklet
Carraro
Kayseri'de 500 maksimum yazıyordu 238 kişi katıldı, Çeşme'ye katılım daha çok olacaktır
1000 kişiymiş sınır Çeşme'de (link)

ciplakayak

Üye
Tepki
53
İsim
rıdvan gölcük
Bisiklet
Carraro
@Saikou
Ben geçen sene dağ bisikleti ile katıldım :)

• Beğen
Tepkiler: Saikou

hashus1099

Deprem Dede
Tepki
1.464
İsim
hashus1099
Bisiklet
Canyon
@ciplakayak

şimdiden 210 başvuru var. erciyes'e bile, aynı dönemde eğirdir'de triatlon varken 220 katılım oldu. 400'ü geçer bence. daha fazlası için yorum yapamıyorum. katılacaklardan daha ben ve tanıdığım bazı kişiler kayıt yaptırmadı.

MehmetAliB.

Forum Bağımlısı
Tepki
4.927
@srdrmrs
Aralarda, tam ideal denebilecek yerlerde 20 km'de bir gibi beslenme istasyonları var. Suyundan yiyeceğine her şey oralarda hazır. İster durmaz devam edersiniz, ister durup yiyip devam edersiniz, isterseniz de benim gibi çift matara gidip suyu hızlıca kapıp kaçarsınız:komik: Lastik tamir kitiyle gitmenizi öneririm.

@Saikou
Yarışta UCI kuralları var. Yani aslında olmaz. Ayrıca hakem heyeti de var. Ama tölerans gösteriliyor. En önlere geçmeyin yeter.;)
Aman ha sakın 1. olmayın bu arada, diskalifiye ederler yoksa:huhuu:

• Beğen

hashus1099

Deprem Dede
Tepki
1.464
İsim
hashus1099
Bisiklet
Canyon
@Mont Ventoux sözde tecrübe kazandık. :D
Sürerkenki ihtiyacımıza göre belli olur zaten, şimdi ne söylesek boş. :D

• Beğen

özcan yılmaz

Daimi Üye
Tepki
390
Bisiklet
Specialized
(link) aynı gurupta çevirmişiz.Velocity forması vardı değil mi? benim lastik 65-70 km patladı,değiştirdim devam ettim yalnız kaldım rüzgar yedim bayaa ana tırmanışa kadar.Dış lastiğin içinde ince bir tel kalmış ikinci kere indiğini farkettim tırmanış ortasında tekrar şişirip bitişe geldim.Tebrik edrerim velocitiycileri peleton adabını biliyorlar.Hiç bir istasyonda durmadım geçerken bi su aldım o kadar(zaten lastik için iki kere durmuştum)

Murat A

Velocity216
Tepki
343
Bisiklet
Scott
@özcan yılmaz
Olabilir hocam. Ben tırmanışa giderken iki grubu kullandım. Siz ilkinde miydiniz? Kısaların finişten sonra 3 kişi kaldık. Sonra ikinci grup yuttu bizi. Onlarla 99a kadar gittim.

Velocity216 forması, biraz sakal, siyah beyaz scott s40...
Sizi nasıl hatırlayabilirim?

özcan yılmaz

Daimi Üye
Tepki
390
Bisiklet
Specialized
(link) Mavi siyah cannondale ,kırmızı beyaz forma.İlk tırmanıştan sonra uzun süre birlikte çalışmışız.