Veloturk Gran Fondo

hashus1099

Deprem Dede
Tepki
1.464
İsim
hashus1099
Bisiklet
Canyon
@celilcetiner cumartesi bir ihtimal gitmeye çalışacağım, gidersem ayrıntılı olarak veririm bilgiyi. edremit'ten çeşme'ye geçmek zor olacak gerçi, gece yarısı izmir otogar'a otobüsle yola çıkıp, bir de otogardan çeşme'ye giden bir otobüse yalvar yakar binmek, zor.

yalnız alaçatı-çeşme falan dolaşacağımız için muhtemelen kayseri gibi rezalet değildir, "alaçatı çok bozdu"cu tayfa kazan kaldırır sonra. :D
muhtemelen inceleme turunu burada başkasına bırakmam doğru olacak. :D

• Beğen
Tepkiler: celilcetiner
Scudo

celilcetiner

Forum Demirbaşı
Tepki
1.106
İsim
Celil ÇETİNER
Başlangıç
1964—65
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@hashus1099 yollar toprak olsa da deniz kokusunu almak için yinede gideceğim. tşkler.

Groims

Forum Bağımlısı
Tepki
1.511
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Para başka yerlere gitmeden uzun tura kayıt yaptırdık. Buradan katılan arkadaşlarla tanışmak en büyük dileğim.

srdrmrs

Forum Bağımlısı
Tepki
6.067
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Canyon
valla ben gitmeyi düşünüyorum.

cenktamay

Forum Demirbaşı
Tepki
272
Bisiklet
Canyon
uzun zamandır Çeşmedeyim. Dolaştığım yollar. Kaymak asfalt olan kısımda var soğuk asfalt olan kısımda. Ama burada bizleri bekleyen en büyük canavar "RÜZGAR". buralarda bisiklet binen biri olarak başka bir sıkıntım olmadı. Zemin 2.planda kalacaktır. Bu hafta sonukısa rotayı, hafta da uzun rotayı yapar daha detay bilgi veririm.

Ha bu arada manzaralar ve kekik kokuları muhteşemdir.

hashus1099

Deprem Dede
Tepki
1.464
İsim
hashus1099
Bisiklet
Canyon
yarışın yapılacağı dönemde çeşme'de hava sıcaklığı ne alemde olur? ne tarz forma giymek gerek? şimdiden hazırlık yapalım ona da.

Groims

Forum Bağımlısı
Tepki
1.511
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@hashus1099 Aynı soruyu ben de düşünüyordum. Benim planım, Goretex ürünler giymek. Olmadı, Uzun kollu forma üstü jilet alta bacak warmerlı bibshort, yarım ayakkabı koruma, kafaya goretex cap.

Geçen yılın günlük kaydedilen hava sıcaklıkları.
upload_2016-7-28_12-31-43.png

upload_2016-7-28_12-32-17.png
Kaynak: (link)

Rüzgar olacağı kesin.

anıl şentürkk

Daimi Üye
Tepki
500
İsim
anıl şentürk
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
KTM
Bisiklet türü
Yol bisikleti
konuya biraz bakındım ama göremedim , bu sene herhangi bir havayoluyla anlaşma yapıldı mı bisikletlerin taşınması için?

sccetin

SCC
Yönetici
Tepki
5.653
İsim
Serhat C
Arkadaşlar,

3 Eylül'de Istanbul'dan arabasıyla gidecek olup 1 kişilik ve bisikletlik boş yeri olan var mı? :)

srdrmrs

Forum Bağımlısı
Tepki
6.067
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Canyon
Ben başvurumu yaptım. kasımda çeşmedeyim..

celilcetiner

Forum Demirbaşı
Tepki
1.106
İsim
Celil ÇETİNER
Başlangıç
1964—65
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@cenktamay power meter ne marka kullanıyorsunuz ?

cenktamay

Forum Demirbaşı
Tepki
272
Bisiklet
Canyon
Granfondo Çeşme Kısa Parkur açıklama:
Merhaba arkadaşlar. Sabah kısa parkuru yaptım. Çok ilginçtir Çeşmede çok az rüzgarlı bir gündü.
Start noktasından Çiftlik köye gidişte hafif bir ter atma rampası ve ardından Çiftlikköye kadar iniş vevdüz. Yol çok kaliteli asfalt. Köye girişte kilit taşlınyol ve yola paralel mazgallara dikkat. Köy çıkışından sonra sağdan Sakız adası istikametinden ciddi rüzgar var. ileriden U dönüşünden sonra yine geldiğimiz yolla geriye güzei asfalt. Çeşme içinden otogsrın yanından hemen rotamız baslıyor. Ovacık a kadar nispeten güzei zemin ufaktan tırmanışla başlıyor. Eğim az gibi gözüksede %4-6 arası devam ediyor. Köyden sonra hemen otobanın altından geçip sola devam ediyoruz. 1 km kadar sonra yol çatal oluyor ve soldan devam edince soğuk asfalt başlıyor ama hırpalamıyor. Bu şekilde devam bağların agaçların arasından.
Rotanın en yüksek yerine erişene kadar ciddi yorucu bir rampa var 800-900 mt uzunluğunda ve %10-13 aralığında. Tepe varınca aman dikkat. Rotanın en tehlikeli yerindeyiz. Zemib rezalat mıcır beya toz toprak. Çukurlar min 15 cm derinliğinde ve %10 iniş. Burada çok dikkat zigzag çizerek iniliyor ama max 5km ile inmeli ve selenin arkasına geçmeli. Kaza olma oladılığı %90.
Tehlikeli kesim hafifleyinca zemin aynen devam. Yarıklar çukurlar heryerde. Soğuk asfalt ama taşlar çok iri. Titreşim had safhada. Dikkatli sürüşe devam.
Bu şekilde Alaçatıya 5 km kalaya kadar in çık devam. 5 km kalincs duble yol ve kaymak asfalt ve iniş ağırlıklı. Çok rahat 50-60 km basılır amaaa yan rüzgar sizi bir sağa bir sola savuruyor. Çok dikkat. Kontrol şart. O meşhur Alaçatı rüzgarı burda bizi öpüyor.
Sonra zaten alaçatı ara yoku ordan 2km sonra ışıklardan sola ve istikamet Çeşme. Bu yol 10km kadar. Dublebyol kaymak asfalr ve düz. TT moduna alıp büyük aynada allah ne verdiyse çevireceğiz. Ardından finish.
Zor bir rota degil. Zorlayan tek yer o 900m tirmaniş ve o tehlikeli iniş.
Çok keyifli bol üzüm bağlı turkuaz deniz manzaralı harika bir rota.
Haftaya aksilik olmazsa uzun rotayı yapacağım.
Sevgiler.

@celilcetiner Linktekini kullaniyorum.
(link)

CÇok efektif değil. Pro bir alet değil. Ama gerçek PM lerle kıyasları da fena değil. Amatörler için tavsiye ediliyor. En azından ortalama değerlerinizdeki gelişmeyi takip etmek açısından kullanılabilir. TR de satılıyor. Trek te var.

@sccetin zaman yaklaşınca irtibat kuralım.

Bener E.

Üye
Tepki
24
Bisiklet
Giant
gran fondo için sağlık raporu yerine bisiklet lisansı geçiyor diye düşünüyorum. bu konuda bilgisi olan var mı?

yyokes

Aktif Üye
Tepki
294
Bisiklet
Trek
@cenktamay detaylı açıklama için teşekkürler..

GPS haritasına şöyle bir göz ucu ile bakmıştım, detaylı inceleyemedim. Sizin yazdığınızdan sonra parkurun yönü konusunda tereddüte düştüm şimdi..

Start aldıktan sonra önce Ilıca-Alaçatı-Ovacık üzerinden çeşme tarafına geçip, Çiftlikköye gidip dönülüyor mu?

Yoksa tam tersi mi? Önce Çiftlikköy, sonra Ovacık üzerinden Alaçatı, Ilıca ve çeşmeye varış??

Birinci durumda, Alaçatı koylarından sonra Ovacığa çıkılan o rampa cidden çok dik ve zemin berbat.. Diklikten dolayı orası neredeyse bisikleti at sırtına, yürüyerek çık durumunda gibi... :) (Çıkacak arkadaşlar muhakkak vardır, ben çıkamam..)

Zemin de söylediğiniz gibi berbat, hafta sonu dalış için o taraftaydım. Alaçatı tarafından girip son rampadan Ovacık'a, Öz-Pamir sitesinin hemen yanına çıktım, buradan bisiklet ile çıkılmaz dedim... :D

Tam tersi istikamette dönüyorsak, o yokuşu inmek gerekiyor ki bu da çok tehlikeli.... Yolda arabanın bile aksını, şaftını kıracak çukurlar var... Kalabalık bisiklet grubu ile oyle bir rampadan inişte neler olur düşünemiyorum... Mazallah....

Şimdi web sitesine ve haritaya tekrar baktım, gidiş yönü hakkında birşey göremiyorum.. Ya da ben yorumlayamıyorum...

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Şu sıcaklar yüzünden 1 aydır 38 derece altını göremedik, değil antrenman kısa sürüşleri dahi unuttum, o yüzden Kayseri'yi kaçırıyorum, mecbur kasımda ki Çeşmeye hazırlanıcam.

yyokes

Aktif Üye
Tepki
294
Bisiklet
Trek
@Hasan Saylık

Ben hafta sonu sabah 9 gibi bir turlayayım dedim Çeşme'de.... Kalp krizi geçiriyordum sıcaktan....
20km zor yaptım, eve nasıl kaçtığımı bilemedim..

Cidden çok sıcak, sabah 5'te falan çıkmak lazım.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@yyokes Çeşme belki rüzgarla serinliyordur, fakat Aydın gibi denizden biraz uzak bölgelerde rüzgarda yok. Sabah çıkmam sıkıntı oluyor, akşam ise tam tersi hava birden duruyor ne rüzgar ne serinlik en bunaltıcı hava saat 6 ve sonrası oluyor. Sadece koşuyorum bu sıralar, havaya göre artık Çeşme Granfondo için hazırlanıcam.