Velonotte İstanbul 2013

canelmas

Üye
Tepki
249
İsim
can elmas
Bisiklet
Scott
18 Mayıs gecesi başlayıp 19 mayıs sabah bitecek olan bir Bisiklet gezisi Velonotte.
ilk kez Rusya da yapılmış ve başarıya ulaşınca Roma, New york ve Londra da tekrarlanmış, Bu yıl da İstanbul da yapılacak. Uluslararası bir katılım bekleniyor.

18 Mayıs gece yarısı Sultanahmet te başlayıp , Süleymaniye, fatih, haliç, galata, karaköy galata, bankalar cad, Dolmabahçe üzerinden sakin bir gezi yapılacak. Planlara göre tur 19 Mayıs ta !! Ortaköy de bitecek ve oradan gemiye binilip güneş doğana kadar parti yapılarak dinlenilecek!

Tur boyunca Açık radyo tura özel yayın yapacak ve özel noktalarda önemli tarihçilerden İstanbul la ilgili kısa pasajlar okunacak, kısacası değişik ve eğlenceli bir gezi olacak. Sportif olduğu kadar kültürel
Katılanların bisikletleri, lambaları ve fm radyoları olması yeterli

detaylı bilgi için
(link), veya (link)

kayıt olmak için
(link)

herkese selamlar

Scudo

Bilal Demir

Forum Demirbaşı
Tepki
214
Bisiklet
Scott
Oldukça orjinal bir organizasyon. İstanbul'da olması da yakışır. Fakat gece sabaha kadar olması ertesi gün beni pert edebilir :)
Kayıt yaptırdım, kesin kararımı sonra vereceğim.

canelmas

Üye
Tepki
249
İsim
can elmas
Bisiklet
Scott
Tur gece yarısı başlayıp saat en geç 03.00 de Ortaköy veya Beşiktaş ta biter, sonrası keyfe keder gemi (şu an kesinleşmiş değil) veya meydan partisi şeklinde olacak. Bu ikinci bölüme katılmadan "pert" olunmadan gece tamamlanabilir.

Hakan Gencer

Aktif Üye
Tepki
47
Bisiklet
Scott
tam benlik :) gece uyuyamayanlar için ideal üstelik cumartesi gecesi :)

tahirkaya

Daimi Üye
Tepki
148
Bisiklet
Scott
Bana da çok uygun. O tarihlerde müsait olursam katılabilirim :)

F.Yıldırım

Daimi Üye
Tepki
401
Bisiklet
Salcano
Konsepti çok hoşuma gitti ve hemen kayıt yaptırdım arkadaşımla birlikte.

ugur tilki

Üye
Tepki
11
Bisiklet
Geotech
Arkadaşlara da söyledim, bakalım kaç kişi gideriz? :)

svshndr

Üye
Tepki
14
Bisiklet
Whistle
Gemi bana olmaz gibime geliyor. O kadar insanı alacak büyük bir gemi olması lazım.
Ücretli mi bir de bu organizasyon ?

zkhrmn

Üye
Tepki
1
Bisiklet
Giant
çok iyi bir organizasyon gibi görünüyor. kafa dengi arkadaşlarla gidilirse on numara olur, yalnız gidilirsede yeni arkadaşlıklar kurma fırsatı. bence cok guzel

Ozan Demir

Üye
Tepki
116
İsim
Ozan
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Organizasyonda görüşmek üzere. Ücreti nasıl ödeyeceğiz. Bilgisi olan var mı ?

mustafa tanrıverdi

Daimi Üye
Tepki
236
İsim
Mustafa
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bir şey sormak istiyorum, gece yarısı gemide güvenlik nasıl sağlanacak? Bu adamları kımse tanımıyor organ mafyası fılan? Allah muhafaza. Biraz film gibi oldu ama arkadaşım sorunca cevap veremedim.

Ömer Ş.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.154
Esra Ertan ve Aydan Çelik'in sunduğu Şeytan Arabası adlı radyo programının 11.bölümünde Velonotte üzerine konuşuldu. Programın konukları Velonotte İstanbul'u organize eden Sergey Nikitin ve İstanbul'da ona yardım eden Can Elmas'tı.

27.03.2013 tarihli program kaydını burdan dinleyebilirsiniz : Velonotte ve İstanbul (link)

Şeytan Arabası'nın tüm bölümlerine burdan ulaşabilirsiniz : (link)

• Beğen
Tepkiler: B.Metin

ufhouck

Aktif Üye
Tepki
289
kesinlikle desteklenmesi ve gidilmesi gerekiyor. süper bir organizasyona benziyor.

esener

Üye
Tepki
6
Bisiklet
Sedona
Çok güzel bir fikir. Orgazinasyon da güzele benziyor siteden baktığım kadarıyla. O haftasonu başka planlarım olmasaydı katılabilirdim. İyi eğlenceler.

canelmas

Üye
Tepki
249
İsim
can elmas
Bisiklet
Scott
http://www.flickr.com/photos/39949964@N04/8697149248/in/photostream

parkur belli oldu
turda polis eskortu olacak, ibb, valilik, emniyet hepsi gerekenleri yapıyorlar,

fazla bisikleti olup o gece yurtdışından gelecek bir konuk ile paylaşabilecekler lütfen yazınız, kiralık bisiklet sayısı çok yetersiz gözüküyor koca İstanbulda!

basın bülteni de hazırlandı, aşağıda yer alıyor

Değerli Dostumuz,

Sizi, ISTANBUL VELONOTTE™ e, 18 Mayıs gecesi Türkiye’de ilk ve tek kez gerçekleştirilecek
dünya çapındaki bisiklet turuna davet ediyoruz.

Her yıl mimari ve tarihin içiçe geçtiği dünyanın en güzel şehirlerinden birinde, binlerce bisikletçinin katılımıyla gece düzenlenen Velonotte büyük bisiklet turu, Roma, New York, Londra ve son olarak 5.000 kişilik rekor katılımcının bulunduğu St. Petersburg’un ardından bu sene 18 Mayıs 2013 Cumartesi gecesi İstanbul’da gerçekleştirilecek.

Ana amacı İstanbul’un tarihi ve mimari mirasının tüm dünyadan gençlere yakından tanıtılması olan İstanbul Velonotte’e İlber Ortaylı - Galatasaray Üniversitesi, David Abulafia - Cambridge University, Philip Mansel - Londra, Mikhail Meyer - Moscow State University, mimarlık tarihi uzmanı Afife Batur - İTÜ ve Andrew Saint - English Heritage gibi birçok değerli tarihçi konuşmalarıyla renk katacak.

Sizi, dünyanın heryerinden gelen 1.500 bisikletlinin katılacağı İstanbul’da bir ilk ve tek olacak büyülü turumuzda aramızda görmekten mutluluk duyacağız.

Program

23:00 / Sultanahmet At Meydanı’nda açılış konuşmaları
24:00 / İstanbul Velonotte start
24:00 – 03:30 / Sultanahmet – Galata – Tophane güzergahı üzerinden Beşiktaş’a varış
03:30 / Beşiktaş’tan feribotla boğazda gezi
06:30 / Beşiktaş’a dönüş ve organizasyonun sona ermesi

(link)