Velodroma dikkat

CevdetBilge

Forum Demirbaşı
Tepki
576
Bisiklet
Colnago
Bugün çocuklari biraz gezdirelim diye sahil yolundaki dolgu alanina gitmeye karar verdik .Iceriye girince arabayi velodromun yakınına park ettim ve velodroma bir bakmak istedik.Kenarda klasik bisiklet grubundan birkac dostla selamlasip muhabbeti koyulastirirken aniden birinin velodrom ortasındaki dag bisikleti parkurunda düştüğünü gördük. Arkadasin suuru kapanmis ve zor nefes aliyordu.Hemen solunum yolunu rahatlatıp pozisyon verdik.Bir sure sonra arjadasiz kendine gelmeye başlamıştı. O sirada 112 de çağrılmış ti.Bir sure sonra 112 geldi ve arkadaşımızı teslim ettik.Kafa travmasi vardi sol omuzu da iyi değildi.
Arkadasimiz kask takmiyordu:(Herkes kaskin önemini birkez daha aci da olsa anladi.
Orda düzenlenen parkurdaki tepeliklerin ne kadar tehlikeli olabileceğini gördük yetkilileri uyardik ve fotolar çekip duzeltilecegini ifade ettiler.Parkurdaki engebeler yagmur sonrasında bozulabiliyor ve pedallar aşağıda iken tepeciklere carpabiliyor.
Parkurda düzenli çalışan arkadaslarimizla da çalışmaları öncesinde parkuru şöyle bir gezip aksaklıkları gozleyip yetkilileri uyarmalari hususunda fikir birligine vardık.Parkur boyunca tas pet siseleri de farkettikleri anda oradan çıkarmalari konusunda bilgilendirmeye çalıştık. En önemlisi kask kullanmayanlari ciddi bir sekilde uyarmalari konusunda da uyarmaya çalıştık. Velodrom girisindeki tabelalara da kasksiz girişin yasak olmasinin yazilmasi gerekliligini oradaki yetkililere ilettik.
Aman dikkat arkadaşlar kask takalim ve nerede olursa olsun aksaklıkları düzeltmeye çalışalım.Allah korusun bizim gördüğümüz kazanin hicbirinizin başına gelmesini istemem

Bu arada kaza geçiren kişiden haberi olan varsa bilgi verirse sevinirim umarim iyi olmustur.

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
kaza yapan arkadaşa acil geçmiş olsun diliyorum,bende veledromdan şimdi geldim,ama ben ordan çıktıktan sonra kaza gerçekleşti demekki,veledrom ilk açıldığından beri gidiyorum belkide veledromda bisiklet süren ilk kişilerdenimdir,veledrom ilk yapıldığında o mtb parkuru daha dikti hemde aşırı dikti inmeye korkardım her gittiğimde 2-3 kişi düşerdi,sonrasında tepeler traşlandı,parkurda özellikle çocuklar tehlike yaradıyor ,ebebeynler uyarılmalı ufak bisikletli çocuklar piste sokulmamalı,kaskı olmayanlarında girmesi yasaklanmalı,en başta 1 tane güvenlik görevlisi pisti beklemeli.