Veletler 2 dakika içinde Led lambayı kırmış.

MertAG

Forum Bağımlısı
Tepki
588
Bisiklet
Kron
Markette işim vardı girmemle çıkmam 2 3 dakika maksimum bisikletide kitlemiştim bir geldim 8 9 yaşında veletlerden birinin elinde led lambam bir dakika daha geç gelsem cebe atacak neredeyse hafif bir kızdım elinden aldım neyse gitti veletler ulan elime bir aldımki ne göreyim velet ledi çıkarıyım derken montaj yerinden kırmış tutmuyor çıldırdım vallahi tamam pek pahalı bir şey değilde ikaz için bayağı iş görüyordu biz elimizi sürmeye kıymazken hergün ıslak mendillerle temizlerken elin oğlu tuzla buz edince 2 saniyede insan deli oluyor vallahi allahtan km saatiyle suluğu yanıma almışım hemen girip çıkacam diye bırakacaktım az daha siz siz olun her şeyi yanınıza alın arkadaş (bu arada yalan yok çocuğun ana babasına iyi sövdüm).

• Beğen
Tepkiler: Emrah Demirci
Scudo

jeffreyzz17

Aktif Üye
Tepki
109
İsim
Jeff
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Bianchi
Geçmiş olsun

Millet yapıp yapıp sokağa salıyor.
Aile eğitimi denen bir şey kalmamış yeni nesilde.

MertAG

Forum Bağımlısı
Tepki
588
Bisiklet
Kron
@endersemiz

Kardeşim yapmak kolay iş gerisini getiremeyeceksen korunda böyle sokağa salma ya da çalmanın başkasının eşyasını ellemenin ayıp olduğunu öğret...

jeffreyzz17

Aktif Üye
Tepki
109
İsim
Jeff
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Bianchi
@MertAG
Sonuna kadar haklısın abi.

MertAG

Forum Bağımlısı
Tepki
588
Bisiklet
Kron
@Tahir Keskin

Bak o an çocuğa vurabilirdimde bağırıp çağırıp aşağılayabilirdimde ben bunları yapmadım yapmamda yakışmaz yani kişiliğimiz bu değil ama adam olacak çocuk zaten gözlerinden belli ediyor kendini...

Ercan Cebeci

Forum Demirbaşı
Tepki
251
Bisiklet
Scott
@Tahir Keskin
Bugün lamba calan yarin ev soyar. Bu masum birsey degil. 8-9 yasindaki cocuk baskasinin malinin izinsiz alinmayacagini ogrenmis olmali artik. 3-4 yasinda olsa oynamak icin almis olabilir o ayri. Ama sucta cocukta degil, dogruyu ogretmeyen ailede tabi. Zaten arkadasin tepkiside ailesine olmus. agac yas iken egilir

K. Aydın

Aktif Üye
Tepki
101
Bisiklet
Mosso
Bunların hepsi eğitim, çevreden öğrendiklerin vs.
Balıkesirli değilim balıkesire geçen sene taşındım. Havalar güzelken bisikletim kapımın önünde kilitli duruyordu. Hatta geçenlerde şehir dışına çıkmam gerekti. Arkadaşım bisikletimi alacak binecek diye eve çıkarmadım. Meğer o da almamış. Bisiklet 1 haftaya yakın kaldı öyle. Selem kalitelibirşey 100 tl üzeri , suluk , ön arka aydınlatma, hiç birine dokunulmamış. Bu ürünlerde en kalitesiz ürünlerden değil. Toplam değerleri 250-300 tl arasında. Bu demek değildir ki yaptığım doğru ama gerçekten çevre çok etkili.
Balıkesir'de 3 defa zemin kat evde balkon kapım açık kaldı ben evde yokken.
Dolmuşta telefonumu unuttum. Şoför arayıp beni geri getirdi telefonu.
Arabamın arka camını tam 4 defa açık unuttum. İçeride sırt çantası ıvır zıvır şeyler de var. (aynı senaryo ankarada olsa camı kırıp alıyorlar çantayı)
Kafede cep telefonumu unuttum. 2 Saat sonra birisi getirdi geri vs. vs.

Geçmiş olsun çok takmamak lazım. Benim bisikletim çok kaliteli değil ama ilerleyen dönemde bir alarm sistemi düşünüyorum. Bu konuda konularda vardı. En azından caydırıcılık olur çoluk çocuktan yoksa hırsız çalmak istedikten sonra her türlü götürür :)

• Beğen
Tepkiler: MertAG

Batuhan Köksal

Forum Bağımlısı
Tepki
769
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Gece 11 civari 5 kisi durdurmustu beni yaslari 20-25 'bisiklet cok guzelmis ne zamandır binmiyoruz bi tur atip verelim' filan dediler inmedim bile bisikletten yok olmaz filan laf anlatirken baktim olmuyor bastim gittim 5 dakika sonra farkettim ondeki vioo ledi sokmusler kasla göz arasında.
Zaten ucuz bisey ikazdan baska bir ise de yaradigi yok nerde kullanacaksa..

MertAG

Forum Bağımlısı
Tepki
588
Bisiklet
Kron
@Batuhan Köksal

Türkiyede tedbirli olmak lazım bu tipler çok adamlar bisikletini alsa gitse nolacaktı polise gitsen sallamıyor zaten..

• Beğen
Tepkiler: Batuhan Köksal

invictustr

Daimi Üye
Tepki
95
Bisiklet
Bianchi
@Tahir Keskin

küfürü hakediyorlar çocuğa ne öğretirsen onu yapar sen ne yaparsan o da onu yapar herşey aileden kaynaklı bir şey.

• Beğen
Tepkiler: jeffreyzz17

Tahir Keskin

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
İsim
Tahir Keskin
Bisiklet
Kron
Allah size sağlık sıhhat versin gençler. Sizi eleştirdiğimi zannetmeyin, bugünkü bakış açınızı bilerek yazdıklarınızı iyi anlıyorum. Sadece şunu söyleyeyim: şu konuya yazdığınız mesajları evlenip çoluk çocuğa karıştıktan sonra okursanız kendinize güleceksiniz. :)

SerkanH

Forum Bağımlısı
Tepki
2.334
@Eren Can Güldalı

Merhaba. Eren kardeşim. Dayanamadım ve yazıyorum. Benim ufaklık dolap ve çekmece delisiydi. 3,5 - 4 yaşına kadar bu huyundan vaz geçiremedik. EMİNİM NE EŞİM NE DE BEN ONA BU ALIŞKANLIĞI KAZANDIRMADIK. KENDİ KENDİNE OLAN, GELİŞEN BİR DAVRANIŞ BİÇİMİYDİ. Baba olunca anlarsın. Yat, otur, kalk, uyu dediğin zaman emredersin Anne, hay hay baba siz nasıl isterseniz diyecek bir çocuk yoktur..

Tepki
1.320
İsim
MUSA
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
üç çocuk babası bir adam olarak konuşuyorum. dünya görüşüm olarak çocuklarıma maddi mirastan öncelikle güzel ahlak ve sağlam bir itibar bırakma derdinde olan biri olarak şunu rahatlıkla söyleyebilirim. çocuklar bir tek aile de yetişmiyor. sizi düzeltiyorsunuz kankileri, masum gibi gözüken tv çizgi karakterler, çevre inhirafa çalışıyor. baba olunca anlarsınız ey bekarlar. velet dallin amin. :)

thomisus lx

Forum Bağımlısı
Tepki
2.055
öyle bebeler var ki, koskoca şehirlerin haracını yiyorlar da doymak bilmiyorlar. siz yine kırıkta olsa lambanızı geri alabilmişsiniz. biz nasıl geçen 20 küsur senenin giden parasını pulunu alacağız ki?
ben çocuk yetiştiremem misal beni parmağında oynatır velet. eve bir kedi aldım o bile beni elegeçirdi varın gerisini siz düşünün. ama ne yazık ki, çocuk çok düşünülerek yapılmıyor. iki kişi, kadın ve erkek bir araya geldiğinde doğal bir süreç eğer fizyolojik bir sorun yoksa. o nedenle, yapmak ve sokağa salmak aslında bu işin doğası. sokağa salmayanlarda bir sorun var ki ona ebeveyn korumacılığı deniyor.
evet bir ülke soyulurken yaşarmayan gözler, bir soğan soyulurken sular seller akıtıyor. siz ucuz kurtulmuşsunuz ve bu yaşınızdan sonra doğrudan veya dolayı, hissederek veya hissettirmeden çok şeyiniz çalınacak. alışın.

Efecan UZUN

Daimi Üye
Tepki
72
Bisiklet
Corratec
Sizi çok iyi anlıyorum ve üzüldüm duruma. Dediğiniz gibi ıslak mendillerle temizlediğimiz ( ben bisikletimide ıslak mendille temizliyorum ) malzeme olsun bisiklet olsun tozdan koruduğumuz şeylerimizi bir başkası incitecek diye korkarken birde el sürünce cidden durum sıkıntı. Bende arabaya taşıyıcıya takıp kapıda arkadaşımı beklerken vs. yoldan geçenlerin lastiklere dokunmalarına vs. kıl oluyorum ( bir zararı yok olmazda biliyorum ama koruma ve savunma içgüdüsü işte ) tedirgin oluyorum. Heleki bir parçaya zarar verse düşünemiyorum sanıyorumki kötü olabilirdi =(

Ercan Cebeci

Forum Demirbaşı
Tepki
251
Bisiklet
Scott
Bigun bir cocuk bisikletinize atlayip giderse kizmayin. Arkasindan tebessum ederek el sallayin. Cocuktur yapar[emoji4]

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
bizde çocuk oldu,mahallede arabaların yanından geçerken bile dikkat ederdik.başkasının malına el sürmezdik,olay tamamen aile terbiyesi.

invictustr

Daimi Üye
Tepki
95
Bisiklet
Bianchi
@SerkanH

ana ve babanın yanında da yaşadığı çevre ve etrafındaki insanların davranışı da önemli. çocuk kendi kendine birşeyi öğrenmez gördüklerini tekrar eder